Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek egy 17 évesnek a...

Engednétek egy 17 évesnek a tetoválást?

Figyelt kérdés

2023. szept. 21. 20:28
1 2
 1/19 anonim válasza:
73%
Attól függ mit akar miért és hová. Üdv egy tetováló.
2023. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2023. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem
2023. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
62%
Mert mi baja lesz tőle? Gondolom ha valakije emlékére vagy élete fontosabb része miatt akarja nem látható helyre akkor azzal mi a baj? De ha csak szimplán megtetszett neki valami akkor az felejtős mert az csak ideig óráig fog tartani aztán megbánja
2023. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ, milyen érett a gyerek.

Az első tetoválásom 16 éves koromban készült, a férjemé szintén. Elmúltunk 40. Soha nem bántuk meg.

2023. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ, mit és hova.

Én pl 16évesen tetováltattam először.

Van az a divat tetoválás, madártoll, szálnak belőle a madarak.

Na én 15éve varrattam ezt magamra, mégpedig azért, mert apukám sírján egy madártoll van. Az a toll lett rámtetováltatva, az elszáló madarak meg az én ötletem volt. Elötte sosem láttam ilyet.

31 vagyok, életem tetoválása. Anya mikor megtudta hogy tetováltatni akarok, kiakadt. Aztán elmondtam mit, eljött velem és engedélyét adta rá.


Azóta lett még több, illetve lesz is még.


A gyerekeim még kicsik. De ha 16-17évesen hasonló jelentősségűt szeretnének, támogatnám. Viszont hülyeséget nem.

2023. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

Szóval tegyük fel, hogy nem engeded.


Fél év múlva 18 lesz. Nos? Megtiltod egy felnőtt embernek, hogy tetoválást készíttessen magának?


Tegyük fel azt is, hogy még tanul, és te kijelented, hogy addig míg ő tanul és te tartod el, nincs tetkó.


22 évesen elköltözik és lesz egy tetkója, neked meg volt egy gyereked, akivel tönkrevágtad a viszonyodat, mert a saját életed/nézőpontodat akartad ráerőltetni a gyerekedre, ami jelen esetben egy tetoválás.


Ha egy 14 éves gyerekről van szó, az teljesen más nyilván. De egy 17 éves legfeljebb 365 nap múlva felnőtt ember lesz. Ha ő tetkót akar, akkor tetkót fog csináltatni, vagy az engedélyeddel vagy anélkül, de meg fogja csináltatni. Azt te döntöd el, hogy megéri a viszonyotokat akár nagyon akár csak minimálisan is, de rombolni.


Sokkal észszerűbbnek hangzik az a verzió, hogy azt mondod, hogy "édes kislányom/kisfiam, várj még egy picit, a tetoválás egy életre szól, ne hamarkodd el, gondolj rá hogy az örökre rajtad marad".


Ha ez a monológ nem használ, akkor mint már írtam, teljesen mindegy hogy engeded vagy sem, mert lesz neki tetoválása, ez biztos.

2023. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem. A korombeliek igen nagy része vagy rátetováltatott vagy takargatja a tizenévesen csináltatott tetkókat. 18 éves koráig nem fogom megengedni, utána ha jól átgondolja, akkor szól NEKEM, nem barátnőjének, akinek a pasija két hete varrogat a sufniban, hanem nekem, és majd keresünk tetováló művészt, aki igényes, szép munkát csinál higiénikus körülmények között. Sittes tetkóval haza se jöjjön.
2023. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Meg se csinálják 18 év alatt.

Ahol igen, oda be sem szabad menni!

2023. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
Én igen!
2023. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!