Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tapasztaltatok vagy...

Mit tapasztaltatok vagy hallottatok, a mostani 30 éveseknek vagy a mostani 20 éveseknek volt döcögősebb, viharosabb a kamaszkoruk?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én 30 vagyok és mi nagyon őrültek voltuk kamaszkorunkban, az alsó közép iskolában pedig rengeteg volt a csesztetés, sőt a tanulók legtöbbje beképzelt volt, nem tudtam tartós barátságokat kötni velük.
2023. szept. 22. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Én 36 éves vagyok de már kb 20-25 évvel ezelőtt is kibacott nehéz volt kamasznak lenni. Azt hittem sokszor bennem van a hiba, hogy nem tudok olyan lenni mint a nagy többség. Elég lenéző, szemét, nagypofájú volt már akkoriban is a kamaszok nagyrésze. Emlékszem a lányok 8.-ban a bokorban fogdostatták magukat, aki nem hagyta magát az volt a lúzer, aki pedig csinálta az a menő faca gyerek. El sem tudom képzelni hogy mi folyhat a mai iskolákban. Nagyon sajnálom azokat a gyerekeket akik esetleg ma kilógnak valamiért a sorból.
2023. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Én is pont 30 éves vagyok, én a gimis legjobb barátnőmmel mai napig tartom a kapcsolatot.


Akik most 20 évesek szerintem nekik vacakabb volt tiniknek lenni. Nálunk is magas volt az elvárás egymással szemben (ki mit hord, kinek milyen telefonja van stb..), de a közösségi média még gyerekcipőben járt, még nem számolgattuk kinek hány lájk van képén, kinek hány követője van és nem néztük ki volt menőbb helyen nyaralni. Borzasztó lehet ilyen nyomás alatt tininek lenni.


Plusz nekik volt egy covid. A tizenévesként kimaradt bulikat, közös rendezvényeket nem lehet pótolni...

2023. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Én álomkamasz voltam, aztán jöttek a 20-as éveim és volt 10 év ami a szülők rémálma szerintem.De ezekért a dolgokért már magam feleltem és magamat szidhattam..
2023. szept. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem volt jó, kövér, igénytelen rossz mentális egészségű tini voltam, az utóbbi a mentális egészégből fakadt, meg az előbbi is. Most már nem vagyok mentehetlenül ronda hanem átlagos, remélhetőleg elérem a vonzó státuszt is és nagyobb jövedelmem is lesz, a kamaszkort túl romantizálják. 23f
2023. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem voltam mostani 20 éves, így fogalmam sincs, ők hogy élik meg.

De ha abból indulok ki, hogy amikor mi voltunk gimisek (2007-ben érettségiztem), még nem voltak okostelefonok, a közösségi média sem azt jelentette, amit most... Hát szerintem most nehezebb lehet az élet. Nehéz érdemben kapcsolatokat építeni. Mert ha belegondolok, hogy most kb. nonstop a telefonjába zombul mindenki a suliban.

Mindenért kinézik egymást, ha nem márkás a cipője, ruhája, stb. Az tuti, hogy nem lennék szíveseb most középiskolás. Szerintem a "különcöknek" most még nehezebb lehet az életük.

2023. szept. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

#4

Kb. az ember életét gallyra tudja vágni egy rossz kamaszkor.

2023. szept. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Az élet amúgy sem csak a boldogságról szól, sőt! Az élet maga depresszív, mindenkinek.
2023. szept. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!