Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha egy szülő elkéri...

Normális, ha egy szülő elkéri a gyereke diákmunkával keresett pénzét?

Figyelt kérdés
Nem kölcsönkéri, hanem elkéri. Jogos ez? Esetleg meg lehetne egyezni, hogy mondjuk a fele a gyereké másik fele a szülőjé? Rossz anyagi helyzetben indokolt lehet?

2023. szept. 23. 09:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Semmiképp. Azt a gyerek kereste munkával, az az övé. Adhat, ha akar, de elvenni tőle az a legalja. Ő sem veszi el a te fizetésedet. Eszem megáll, hogy ilyen egyáltalán megfordul szülők fejében.
2023. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Számomra semmilyen körülmények közt nem elfogadható. Sem az egész, sem a fele.

Férjemtől gyerekként elvették a húsvéti locsolásra kapott pénzt. Sőt, azért hordta körbe a rokonságban az apja, hogy legyen pénz.

2023. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Alapból nem, de ha nincs pénz és nincs kaja, vagy éppen kapcsolják ki az áramot akkor ez van, minden pénz kell ahhoz, hogy fenntartsa magát a család.
2023. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

#3

Húzzon el a szülő mellékállásba, ha váratlan kiadás, adjon plazmát (ha két szülő van, mindketten), stb. Nem a kiskorú gyerek dolga a család eltartása.

2023. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
4, pofám nem lett volna elvárni, hogy anyukám még többet magára vegyen, amikor már úgy is halálra dolgozta magát. Önként adtam oda a pénzt. Ha valaki normálisan értékrenddel nevelte a gyerekét, ez lesz az eredménye. Nem az, hogy végignézi a kölyök, hogy hogy hajtja magát szét a szülő csak mert "az a dolga".
2023. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%

Tényleg függ az anyagi helyzettől. A plazma adás sem megoldás, ha olyan helyen lakik ahol nincs lehetőség, vagy egészségügyi okok miatt nem adhat nem opció. Egy átlag családban megeshet, hogy átmenetileg megszorulnak.

Én mindenesetre nem kérném el a gyerektől a pénzt, azt viszont elvárnám, hogy ne csak "hülyeségre" költse

2023. szept. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Volt egy barátom, aki azért dolgozott diákként, hogy a szülei ki tudják fizetni a rezsit...

Na el is húzott messze, ahogy tudott.

2023. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
5# De a szülőnek viszont volt arca a semmire szülni... Nekünk elvették mindig a karácsonyra,stb.-re kapott kis zsebpénzünk is annyira nem volt sosem pénz,kivágták a perselyünk,aprónkat is. Egyszerűen soha nem tudtam egy ft-ot sem gyűjteni,pedig szerettem volna mivel 18 évesen 0 ft-al elmenni úgy továbbtanulni több száz kmre szakadt ruhával éhesen,hogy konkrétan még nekem kell hazasegíteni,az valahol nonszensz. Rokonok mindig kérdezték mire ment el a zsebpénz és hazudtunk tesómmal. És rohadtul nem tettek ellene,18 évig így éltek,már akkor száraz kenyeren éltek mikor még meg se voltam,mesélték... és tudatosan vállaltak minket. Szivesen odaadtuk a zsebpénzünk,de hányinger dolog ez visszagondolva,elcseszni egy egész gyerekkort. Legalább azt megtanultam,hogy mi máshogy neveljük fel a lányunk,szépen bebiztosítva a jövőjét,amit már elkezdtünk. Amiért dolgozik pedig az övé lesz. Férjem elment dolgozni egyetem mellett,hogy külön tudjon költözni,mert ott is hárman nyomorogtak egy pici szobába,erre a háromnegyedét ordítva elkérte az anyja mondván neki jár,mert ő szülte,na sokat tudott félrerakni bármire is így,elindulni az életben. Inkább elment albiba és arra költött. Nálunk viszont addig marad a gyerekünk,ameddig úgy érzi,és ha elvégezte a sulit és még gyűjtene bármire,akkor se fogom elkérni a rezsi árát vagy bármit,mivel attól hogy 22,attól még nem szűnt meg a gyerekem lenni. Bármikor bármiben számíthat ránk.
2023. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

#5


Nem is azt mondom, hogy a gyerek extra luxusigényeit keresse meg a szülő mellékállásban. Erre pont jó neki a zsebpénz.

De a lakhatási és élelmezési költségek előteremtése a szülő dolga, nem a gyereké.

2023. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

"pofám nem lett volna elvárni, hogy anyukám még többet magára vegyen, amikor már úgy is halálra dolgozta magát."


És akkor te majd életed végéig finanszírozod anyádat? Hogy lesz akkor saját otthonod, egzisztenciád, családod?

2023. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!