Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom eddig jó...

13 éves lányom eddig jó tanuló volt, de most egyáltalán nem hajlandó tanulni semmit. Hogyan tudnám rávenni, mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Nincs vele különösebb probléma, családon belül sem, nem tudnék semmi rosszat mondani. Csak a suli, nem foglalkozik vele egyáltalán, nem is érdekli. Nem szereti a tanárokat és az osztálytársait sem. Itthon nem tanul, hiába mondom neki, mást csinál, ha "fenyegetném" valamivel, csak megvonja a vállát.

A tanárok meg persze jönnek hozzám, hogy valamit kezdjek vele. De ugyan mit??

Van valaki hasonló helyzetben?



2023. szept. 28. 22:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

Valószínűleg az a probléma, hogy se a tanárokkal sem az osztálytársaival nincs jó viszonyban. 8 évig gyomorideggel keltem és hányingerrel jártam suliba. Amikor hazaértem megkönnyebbültem és pont nem a tanuláson járt az eszem.:/

Könnyebb úgy tanulni ha jól telik a napod.

Esetleg beszélhetnél vele mint nő a "nővel", hogy már 13 éves és ha jó helyre akar menni továbbtanulni akkor most már el kell kezdeni tanulni, nem érted, másért hanem magáért.

2023. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltünk ezekről, és érti, tudja is, de szerintem olyan blokk van benne az iskolájával szemben, ami nagyon erős.
2023. szept. 28. 22:35
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg nincs rá lehetőség, hogy iskolát váltson? Tudom, hogy komplikált procedúra, de csatlakoznék az első válaszadóhoz a gyomorideg dologgal. Engem bántalmaztak az iskolában, néha fizikailag, de javarészt verbálisan, és a tanárok csak vállat vontak, egy pokol volt az egész, de nem mertem otthon szólni, szóval teljesen befordultam, nem érdekelt semmi. Középiskolában viszont egy olyan osztályba kerültem, ahol mindenki mindenkivel jó kapcsolatban volt, így én is jobban lettem, de sokszor eszembejutott, hogy mennyivel jobb lett volna az életem, ha nem kellett volna előtte 8 évig szenvednem.
2023. szept. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem merült fel az iskolaváltás gondolata?
2023. szept. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

A motivàciógyilkos tényezőt kell megoldani, anélkül fenyegetheted, beszélgethetsz vele, nem fog segíteni.

Ha nekem kinyírja valami egy időre a motivációm, én se tudok tanulni, pedig már egyetemista vagyok, elvileg értelmes felnőtt ember, ott lebeg a tét, ha nincs meg az átlag meg a kredit átkerülhetek önköltségesre. Akkor egy 13 évestől mit várunk, őszintén?

2023. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Én is erre gondoltam hogy valami biztos történt ha egyik pillanatról a másikra nem tanul. Ezt kéne megoldani.
2023. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
oké hogy kamasz, de egyik napról a másikra nem azért fordul 180 fokot, mert kamasz. olyan nincs hogy hétfőn még írt házit, aztán kedden már csakazértse. lesz ott valami más is. te az anyja/apja vagy, veled persze hogy nem beszél, de nincs esetleg idősebb unokatestvére, vagy nagynénje, aki lehet hogy le tudna vele ülni egy cukrászdába vagy otthon muffinsütés közben lelkizni? ha nem opció, én szakemberhez is elmennék.
2023. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező! A kulcs ott van, hogy nem szereti sem az osztálytarsait sem a tanárait. Ugyan mi motiválna szegény gyereket!?

Én bizony atvinnem egy másik suliba, még nyolcadikban is...

2023. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk kicsit más a helyzet, mert az én gyerekem soha nem szeretett tanulni. Alsóban a tanítónőket szerette, ők még valamelyest motiválták is. Elég jó tanuló volt. Most ő is 13 éves, és 7. osztályos, az iskolához való hozzáállása tragédia. Felsőben már elég sok a rossz tanár. Én teljesen megértem őt, hogy utál iskolába járni. Ilyen emberekkel?

Kb. minden nap elmondom neki, hogy a 7. osztályos jegyek már számítanak a továbbtanuláshoz. Hogy magának tanul, nem a tanárnak, ne vegye magára, stb. stb. Mert most már eljutottunk oda, hogy éppen az írásbelit megírja, ha éppen felírta órán, aztán bevágja a sarokba az egészet. Semmivel nem tudom motiválni. Ennek két oka van, a sok rossz tanár, meg a kamaszkor.

2,3-ai vannak most, és én is teljesen el vagyok keseredve. Az iskolaváltás nálunk is felmerült, de nem akarja. Mi egy faluban lakunk, elég nehézkes lenne a városi suliba bejárni. Hallani sem akar róla.

Arról nem beszélve, hogy a pedagógus státusztörvény körüli botrányt látva, most hová vigyem a gyereket? Hol vannak megértő, motivált tanárok? Mi a garancia arra, hogy ők maradnak is?

Múlt héten felhívott az ofő, hogy a gyerekem nem akar tanulni, beszéljek vele. Teljesen kiakadtam. Mégis mi a fenét képzel ez a nő? Hogy látom, hogy mennyi rossz jegyet beszedett, és nem beszélek vele? Nem is értem, hogy ezek a pedagógusok mit képzelnek a szülőkről. Amit ők elrontanak, én nem tudom helyre tenni. A biológia tanár és a töritanár folyamatosan alázza őket, olyanokból írnak, amit nem is vettek, a fél osztály bukásra áll. Én beszéljek a gyerekkel? Talán a kollégákkal kéne beszélgetni.

Én nagyjából ott tartok, hogy megpróbálom nem idegesíteni magam rajta. Eleve nem akart gimibe menni, szakgimibe remélem azért felveszik hármasokkal is.

Hiába papolok minden nap, egyszerűen lepereg róla. Most kérdezzem ki minden nap a leckét? Erre nekem sincs időm, és nagyon rámegy a kapcsolatunk.

A pszichológusok azt mondják, hogy nem szabad együtt tanulni a gyerekkel. Mi most nem járunk pszichológushoz, nem is akar a gyerek, én sem. De hasonló korú gyerekes ismerőseim mondják, hogy nekik is az összes pszichológus azt mondja, hogy hagyni kell a fenébe.

Tudom, most majd lepontoznak, mert mindenki meg van róla győződve, hogy minden nevelés kérdése. De nem az. Igaz, az enyém adhd-s, és soha nem volt jó a viszonya az iskolával. Évek óta küzdöttem fejlesztésért, emberi bánásmódért, mára feladtam. Csak túl akarom élni az iskolát.

2023. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Igazad van 9es. De a szakgimibe is jó jegyek kellenek és jó központi felvételi. Lányom szakgimibe jár, de ő általános szakra... 4,6os átlaggal és 65 pontos felvételivel utolsó előtti volt a rangsorban idén.. Szóval épphogy csak becsuszott oda.
2023. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!