Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszkorban előfordulhat...

Kamaszkorban előfordulhat testvérféltékenység?

Figyelt kérdés
Ha igen, és valakinél volt, miben nyilvánult meg? Lett-e a kamasznak valami plusz igénye, szokása, stb?
2023. okt. 3. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne testvérféltékenység kamaszkorban. Ha az egyiket jobban szeretik a szülők, esetleg okosabb, ügyesebb valamiben a másik, vagy tehetséges valamiben, vagy szebb, magasabb, vékonyabb, nagyobb a melle, több a barátja, több dolgot kap a szülőktől stb stb stb. Miben nyilvánul meg? Hiszti, veszekedés, dac, magába fordulás, szökdösés, olyan tevékenység ami felhívja rá is a figyelmet.
2023. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Az öcsém pl betért a Hitgyülibe (már egyetemista volt), annyira figyeleméhes volt.
2023. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ójaj, nálunk huszonévesen felnőttként is megvan ha olyan szituációba kerülünk.
2023. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, tiniként egymás fikázásában nyilvánult meg. Mindent leszóltunk amit a másik csinált. (kis korkülönbség, szóval mindketten kamaszok voltunk)
2023. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Azért érdekel, mert a párom fia 15 éves, jó a kapcsolatunk, beszélgetünk sokat, velünk él. Viszont várandós vagyok, és voltak olyan szituációk amiket nem tudok hova tenni. A 3D ultrahang képre pl. semmi reakció, a névválasztáson szórakozott egy jót, és amúgy nem igazán szokta megkérdezni hogy vagyunk, mintha kerülné az egész témát.

Ráadásul az apja még megbiztatta, hogy fognak majd játszani jókat a kicsivel, és állítólag nagyon várja… Úgy olvastam csalódás szokott lenni a felismerés, mikor rájön a nagyobb, hogy a kisbabával nem tud játszani egyáltalán. Nem tudom ebben a szituációban, ilyen nagyobb gyerek esetében szokott-e lenni féltékenység, vagy csak egyszerűen érdektelen.

2023. okt. 3. 18:13
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
15 éves kamasz fiúról beszélsz. Persze, hogy nem érdekli a terhességed már bocs. Vagy milyen reakciót vártál volna? Az apjával dugsz, lesz egy sírós kolonc, akit majd folyton rá fogtok sózni. És még örüljön is neki 🤣
2023. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen érdektelen.

Egy 15 éves fiút pont nem foglalkoztatja, hogy az apja új csaja szülni fog. A kamaszoknak eleve ez az egész szex-reprodukció téma kényes kérdés nem csoda hogy kerüli amennyire lehet.


Igaz én nő vagyok, de ha a saját anyukám lett volna terhes amikor én 15 voltam az is kellemetlen lett volna nekem. Nem az hogy új tesó lesz hanem maga a terhesség ténye... Belegondolni is fura és ennek semmi köze a testvérféltékenységhez.

2023. okt. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyszerűen hányingerkeltő mindkettőtök világról alkotott képe.🤢
2023. okt. 3. 18:51
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tul sokat varsz egy 15 evestol, aki raadasul nem is a te gyereked, igy meg nehezebb a helyzet, sajnalom. Nyilvanvaloan hulyenek nezni egy kamaszt nem kell, termeszetesen felfogja, hogy nem tud majd jatszani egy csecsemovel…🤦‍♀️


Majd ha megszuletik a baba, lehet, hogy tobb kedve lesz hozza (nalam igy volt, 16 ev van koztem es a feltesom kozott, de maga a terhesseg nem nagyon hatott meg, semleges volt).

De lehet, hogy nem.

Nem kell a szivedre venni.

2023. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül féltékenység, inkább a kamaszok amilyen érelmesek belül, olyan nehezen tudják kimutatni az érzéseiket. Nekik most minden "ciki". Te meg a hormonok miatt túlérzékeny vagy elvársz egy adott reakciót, aztán csodálkozol, ha nem azt kapod. A hányós emojid voltaképpen kinek szólt? Szerintem normális válaszokat kaptál, jó, kivéve a 6-os, de s 7-essel semmi gond nincs szerintem. .
2023. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!