Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Bántalmazásnak számít, ha egy...

Bántalmazásnak számít, ha egy kamasz (14-18 éves) nem kap zsebpénzt?

Figyelt kérdés
Nemcsak zsebpénzt, soha nincs nála pénz, sem bankkártya, nincs egy Ft saját pénze. Ételt, ruhát, különórát kap, de pénzt nem adnak neki, a holmiját sem adhatja el. Nem szegény család. Rokonoktól sem kap ünnepekre, a családban nem szokás. Nem dolgozhat, a szülei nem járulnak hozzá, azt mondják, amíg tanul, nem dolgozhat, ha majd nagykorú lesz, akkor sem. (ha otthon akár lakni, és azt akarja, hogy támogassák a tanulását.) ha elkezd dolgozni, kirakják. 20 évesen fog érettségizni, mert évvesztes és 0.ra is járt. Az a gond, hogy először nagyon jól befogadták az osztályban, de lassan elkezdték ignorálni, mert soha nem megy a barátaival, pl moziba, bowlingozni, mekizni, stb. Nem meri mondani, de azért, mert nincs pénze, ilyesmire sem adnak a szülei. Büfére sem, semmire, soha, kB soha nem látott közelről pénzt, kirándulásra sem kap költőpénzt, uzsonnát csomagolnak neki, ennyi. Ha megy az osztály közösen fagyizni, arra sem kap. Még az uzsonnájából sem tud senkit megkínálni, mert mindig szendvicset kap, nem is túl gusztusosat. Így őt sem kínálják, már nem is hívják meg, mert ő sem hívhatja el soha a barátait. Most lesz 16. Nem én vagyok a gyerek.

2023. okt. 7. 20:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
86%
Nem
2023. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem számít annak.. miért számítana? :) Nem ütik-verik.. nem bántják szóban. Bár tény, nem értem miért nem lehet ennyi idősnek zsebpénze már. Ez fura.. esetleg nagyszülőkkel-nagynénikkel-bácsikkal beszélni, hogy beszéljenek a szüleivel, mert neki ez mennyire kellemetlen, hogy tényleg egy moziba , egy hambira nem tud beülni a barátokkal. Nem igazán értem ezt a szülői hozzáállást, de semmiképp nem nevezném bántalmazásnak..
2023. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Köszi, az osztályfőnök vagyok, a legutóbbi kiránduláson én hívtam meg fagyira. Látványosan kezd elszigetelődni. A nagynénijeit, stb nem ismerem, a szülei büszkék rá, hogy kvázi pénzmentesen nevelik. Hiába mondtam, hogy semmi pénzügyi kultúrája nem lesz, nem érdekli őket, azt mondják, tanulja megbecsülni, amit kap. Nagyon idősek a szülei, az ötvenes, hatvanas évekkel dobálóznak, hogy akkor kB semmi sem volt. Későn született egyetlen gyerek, anyukája 61, apukája 75 éves. Azért kérdezem, hogy hová léphetnék tovább, mert a gyerek szorong, kezd elszigetelődni.
2023. okt. 7. 20:51
 4/46 anonim ***** válasza:
83%

Azért pedagógusként tudhatnád, hogy ez valóban kellemetlen, de semmiképpen nem bántalmazás.

Te nem tudsz mit tenni, ha próbáltál szép szóval hatni a szülőkre, akkor amit tudtál, megtettél.

2023. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim válasza:
10%

Alapban azt mondom: NEM.


Viszont én csak pár napja használom a Gyakorit, és máris megtudtam, hogy egy állat nemi erőszaktevő vagyok, mert merek szexet kezdeményezni a barátnőmmel, és bevallom néha belemarkolok a hajába, és a fenekére csapok. :(

Szóval az itteni logika alapján, egy a gyermek veszélyeztetése, amit írtál.

2023. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
16%
Hogy lehet egy ilyen tudatlan ember pedagógus?
2023. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
77%
#7 sehogy, nyilvan az emlitett 14+ eves irta a kerdest.
2023. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
67%
Nem bántalmazás, de semmiképp sem normális
2023. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatban bántalmazásnak számít a teljes pénzügyi függésben tartás. Legalább megengedhetnék, hogy dolgozzon heti pár órát. Olyan kontroll alatt tartják, ami pszichésen teljesen megviseli. Sajnálom a gyereket, én vagyok az egyetlen felnőtt, akivel őszintén beszél. Aki lehülyézett, inkább örülne, hogy van olyan tanár, akit tényleg érdekel, mi van egy gyerek lelkében, miért szenved. Akkor tényleg mindenki egyetért abban, hogyha nem verik a gyereket, akkor nincs is bántalmazva? A totális kontroll és függésbe kényszerítés nem az? Rendben, legjobb lesz, ha megmondod gyereknek, hogy nincs joga szernvedni, elvégre van mit ennie. Ja, nem, egy alkalmasabb helyen utána fogok nézni, hogy mit lehet tenni.
2023. okt. 7. 21:28
 10/46 anonim ***** válasza:
23%
Nem!
2023. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!