Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Magas, nőies, 14 éves lányom...

Magas, nőies, 14 éves lányom feketeruhás lázadó korszakát éli, így felvételinél talán hátrányba kerülhet, próbáljuk rávenni az átlagos öltözetre vagy sem?

Figyelt kérdés

Korabéli lányok többsége apró, vékonyka, cseppet sem nőies, így lázadásában benne van a rejtőzködés is. Talán ezekkel a fekete, általában bő ruhákkal szándékozik leplezni, hogy ne a nőiességével tűnjön ki a többiektől.

Nem emo-s, nem is rocker, nem anime, ő maga sem tudja, hogy milyen stílust követ valójában. Tulajdonképp mindegyik egy kicsit.

Most kezdődik a továbbtanulási jelentkezés a nyílt napokkal. Már túl van az elsőn. Nem szeretnénk, ha lázadó megjelenése miatt érné hátrány a felvételiken. Nehéz kérdés, próbáljuk rávenni, hogy öltözőn konzervatívabban, általános elfogadott módon, vagy ne is próbáljuk, ne szítsunk vitát, mert ellenkező hatást érünk el?


Szülők és fiatalok véleménye egyaránt érdekelne!



2023. okt. 11. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
40 éves vagyok, 2 éve felvetelizett az egyik fiam, idén fog a másik. Sportosan öltözködnek, az írásbelin is fehér ingben ment/ek, szóbelire meg alap sztem. Ezeken az alkalmakon nem fog kiderülni, hogy milyen a stílusa, max., ha festi a haját vagy a körmét... inkább azt fogják nézni, mennyire nyílt a kommunikációja, mi érdekli, milyen a testtartása, köszönt-e, hasonlók. Én erről beszélgetnék vele előtte egy kicsit. És sztem a sulikban sok hasonló stílusú diák jár, nyugi. Emiatt nem fogja hátrány érni...
2023. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Vitázni semmiképp nem vitáznék vele emiatt!
2023. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ő sem akarna olyan iskolába járni, ahol kinézik csupán amiatt, hogy feketében jár.


De tőled se normális, hogy inkább a lányodat változtatnád meg, ahelyett, hogy esetleg nyíltan visszaszólnál egy felnőttnek, ha lenézi.


Mindenhol vannak férgek. A közoktatásban, s az egyetemeken is. Én is tudok olyat, hogy azért szállt rá egy tanár egy srácra, s rúgatta végül ki, mert hosszú haja volt.


De könyörgök, ne ezek legyenek az elfogadottak, amikhez alkalmazkodni kell a normális embereknek.

2023. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy ez számítana bármit is. A tanulmányi eredmények meg a felvételi a lényeg.
2023. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, ahelyett, hogy a lányodba nevelnéd, hogy szégyellje az egyéniségét, inkább hidd el, hogy a tanárok láttak már gyereket, tudják, hogy nem ilyenekene kell fennakadni.
2023. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Semmi lázadás nincs a fekete ruhában
2023. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

50 éves apa vagyok.

Ha lesz szóbeli felvételi (nem tudom, manapság van-e még), akkor oda értelemszerűen normális ünnepi ruhában (adott esetben a ballagási kosztümjében) menjen felvételizni.


Az összes többi helyzetben nem is értem, mit számítana az öltözéke. A nyílt napon pl. szokásos utcai öltözékben voltunk annak idején. Ráadásul zsúfolásig megtelt hatalmas előadótermekben ültünk. Az égvilágon semmi jelentősége nem volt az öltözködésnek.


Hagyjátok békén azt a szegény lányt!

2023. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Anyaként mondom, (akinek a lányának szintén egyedi stílusa van)én büszke vagyok a lányomra hogy van stílusa és nem engedném olyan iskolába, ahol az egyéniség hátrány. Tavaly felvételizett, a város legerősebb gimnáziumába jutott be. Nem kell az egyediséget szégyellni, sőt...normális iskola nem is az átlagot keresi. Szerintem sokkal jobb egy önazonos különc, mint egy megjátszott sablon
2023. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Felvételire - főleg ha van szóbeli - menjen ünneplőbe. ez akár lehet fekete alj és fekete felső, csak kicsit legyen ünnepélyes. Ne egy szakadt nadrág és bandás póló. Nyílt napon lehet normál, utcai ruhában.

Középiskolában mindenki "lázad". A tanárok sem gondolják ezt túl. 15 éve voltam középiskolás, ugyanígy öltözködtem. Sőt, acélbetétes bakancsot hordam férfi kockás inggel. Jó tanuló voltam, jó magatartással, soha, semmilyen beszólást nem kaptam tanáraimtól, pedig erős színvonalú és alapvetően konzervatív nézetek valló gimnáziumba jártam.

Én szülőként megmondanám, hogy vannak olyan alkalmak, amik megkövetelik az elegánsabb öltözetet. Ahogy pl. felnőtteknél az állásinterjú, úgy diákoknál a felvételi. De messze inkább így öltözködjön - szerintem - minthogy kint legyen mindene. Na, azért valószínűleg szólnék is.

2023. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Kb 8.as koromban kezdtem el fekete ruhában járni. Akkor volt nagy divat az emo. Most 30 vagyok, a mai napig csak fekete ruhám van.

Gimibe, majd főiskolára jártam, most menő munkahelyem van.

Sőt. Nekem volt fekete, lila, rózsaszín és kék hajam is. És?!

Ha valakit a ruhái alapján ítélnek meg, ott nagy baj van.


Anyám amúgy mindig is elfogadta, sosem próbált lebeszélni róla.

2023. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!