Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy veszem észre , hogy a 14...

Úgy veszem észre , hogy a 14 éves lányomnak viselkedés zavara van! Hová forduljak ? Suliba nem azt csinálja amit kell vagy amit mondanak neki !

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve!

Rengeteget beszéltem már vele! És semmi látszat a javulásra !

Rossz kommentek kíméljenek!


2023. okt. 13. 11:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Van az iskolában iskolapszichológus vagy iskolai szociális munkás?

Érdemes vele beszélni és ő el vagy tud foglalkozni a kislányoddal vagy el tud irányítani a megfelelő helyre !

2023. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
ez még nem viselkedészavar
2023. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Most majd jönnek a válaszok, hogy vidd el a Pedagógiai Szakszolgálathoz meg pszichológushoz stb. Ne vidd. Nem tudnak segíteni. Kamaszodik. Neked kell megtalálni hozzá az utat. Próbáld meg azt, hogy nem bírálod, hanem inkább megkérdezed, hogy mi bántja.
2023. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%

#3

Miért ne lenne értelme elvinni valakihez?

Maradjon így minden és senki ne tudja hova lépjen és legyen csak mindenki kétségbeesett?

Amikor egy szakember meg tudja, mondani, hogy ez nem viselkedészavar csak kamaszodás és ezt hogyan kell kezelni?

Találjon inkább valamit ki az anyuka kútfőből, amikor konkrétan ő mondja, hogy nem tud mit kezdeni a helyzettel?

Ez miért lenne jobb?

Menjen csak nyugodtan szakemberhez, mondom nem kell messzire menni, általában minden iskolában van valaki, aki meg tudja mondani, hogy merre tovább.

Egyláltalán nem lenne baj, ha anyukának adnak némi tanácsot, hogy hogyan kezelje ezt az új helyzetet vagy ha valóban zavar van a dologban, akkor azt csípjék ki és ne magukban szenvedjenek, esetleg elrontsanak valamit.

2023. okt. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
attól hogy egy gyerek rossz vagy lázad még nem viselkedészavaros...
2023. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

4-es: elméletileg igazad is van, gyakorlatilag meg nem fognak tudni vele mit kezdeni. Van két adhd-s gyerekem, évekig hordtam őket, tudom miről beszélek. Két kezemen nem tudom megszámolni, hogy hány "szakembernél" jártunk. Már egy házat tudnék venni a kifizetett terápia árából. Eredmény? Semmi.

És mozgok ilyen körökben, nagyjából hasonló élményekről számol be a többi anyuka is. Van rá valami terápia papíron, valójában meg a leghalványabb fogalmuk sincs róla, hogy mit kéne csinálni egy viselkedészavaros gyerekkel.

Egyébként meg igenis anyuka tudja a legtöbbet tenni a gyerekével. Mert anya-gyerek kapcsolat, érzelmi kötődés, a gyereknek számít az anyja, akkor is, ha most úgy tűnik, hogy nem. Csak ő tud rajta segíteni, más nem.

2023. okt. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

#6

Nekem nem viselkedészavaros a kislányom, de voltunk pszichológusnál (szülő-csecsemő konzulensnél), és nekem iszonyú sokat segített, nekem 100%-an megérte.

Tanácsokat adott, technikákat mutatott, amikkel sokat tudtam jó irányban változtatni. 100 féle technika létezik az élet minden területére és egy szakember jó esetben látott már 100+ gyereket és meg tudja mondani, hogy melyik gyereknél melyik technikát érdemes kipróbálni.


Ha a kérdező lánya nem viselkedészavaros, akkor könnyebb a helyzet, tinikhez is megvannak a nevelési technikák, amiket be lehet vezetni és lehet elérni némi javulást.

Ha viselkedészavaros tényleg, akkor lehet h neked van igazad és nincs segítség, de azért látatlanban eldönteni, hogy ne kérjen segítséget és meg se próbáljon utánajárni semminek, azért igen csak rossz tanács.

2023. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Mit takar az, hogy viselkedeszavar? 14 éves, kamasz. Ebben a korban teljesen normális ha nem azt csinálja, amit mondanak neki.
2023. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat !

De most kezdte a közép sulit, és nem tud viselkedni ! Oszt fő irt !

Órán néha nevetgél csacsog stb..

Nem akarom magam sajnáltatni de lelkileg nem birom nem értem miért !!!

2023. okt. 13. 12:24
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9 én vagyok, aki ragaszkodik a szakemberhez.

Ennyiből én is azt mondanám, hogy nincs semmi a lányoddal, csak kamasz és lázad és nem érdekli az iskola.

De akkor is szerintem keressetek valakit (iskolán belül ingyenesen is lehet), mert az is jó ha neked megmondják, hogy semmi baj, csak ezt és ezt kellene tenni.

Lehet, hogy túl sok az energiája és kell egy szakkör.

Lehet, hogy nehezen koncentrál és jobb lenne ha wifi titlalom lenne mittudomén este 8 után.

Lehet, hogy van egy enyhe diszlexiája és a nehezebb 9-es tananyagot nehezebben érti és inkább "rosszalkodik".

Lehet, hogy a neveléssel van valami, több, tisztábban látható határt kell szabni neki, lehet kellene napirend még.

Szóval sokminden lehet, amit bizony egy szakember tudna a legjobban megmondani.

2023. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!