Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tanácsoltok? Mit kell...

Mit tanácsoltok? Mit kell tennem? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Férjem és én 10 éve élünk együtt. Van neki is nekem is az első kapcsolatból 1-1 gyerek. Az ő gyermekét nem mi neveltük sajnos, mert, hogy mostoha ne nevelje a gyereket. (férjem családja szerint)

Végül úgy hozta a sors, hogy 8 év után hozzánk került. Az anyja nem tudja vállalni, új kapcsolata miatt és mert nem ismeri igazán. (Addig nagymama nevelte)

Már 2 éve nevelem. Apa külföldön dolgozik. 12 éves lány, de egyre nehezebb vele. Cigit lopott, a suliba elvitte. Elmagyaráztam, hogy ez miért nem helyes, miert nem szabad. Be tudtam annak, hogy új környezet, velünk új élet mégha napi kapcsolatban is voltunk előtte, de lehet nehéz neki. Aztán a barátnői miatt a sok hazugság. Nem rég észrevettem, hogy chatsz*x volt egy kitalált személlyel. De megdöbbentő volt,mert tőlem ezt nem látja. Igy büntetésképp elvettem 1 hétre a teloját és felvilágosítottam hogy ez nem helyén való. A suliba az udvaron cserélgetik a barátnőkkel a felsőt, úgy,hogy a fiúk azért látják csupasz felső testüket. De mintha nem érezné a tettei súlyát. Megkértem, hogy hétköznap nem megyünk barátnőkhöz mégis megteszi. Úgy érzem, hogy a szavaim semmit nem érnek. Nem bántom őt, mindent meg lehet velem beszélni őszintén, nem érzem magam szar mostohának, de úgy érzem kicsúszik a kezem közül,kevésnek érzem magam. Vannak szabályok de leszarja, van rendszer, napi rutin, de nem érdekli és mindig van rá egy magyarázat, hogy miért nem. Nem értem, hogy most hogyan tovább. hogyan tudjak hatni rá és értse meg a szót.



2023. okt. 20. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?


Az anyjának nem kellett, a nagyi lepasszolta, az apját nem is látja.

Nem csoda, hogy bármit megtesz, még a rosszat is, mert azzal legalább felkelti valaki figyelmét.

Ha mindig reaglász arra, amit csinál, jóra is, rosszra is, elmondod, hogy ez téged/titeket bánt, zavar,, rá fog jönni, hogy fontos valakinek. De ez baromi sok idő és türelem.

2023. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyja kirakta, az apja sincs vele, nagymama meg ki tudja, de neki se kell, vagy meghalt, és most te neveled, mert muszáj. 12 éves gyerek. Nem csoda, hogy megbolondul ebben. Nem tudna az apja hazajönni? Nem minden a penz...
2023. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell szakembernek lenni, ahogy az 1-es és 2-es is írták: anyja lepasszolta, nagyanyja nevelte, most végleg elküldték hozzátok, ahol az apja szintén nincs jelen, gyakorlatilag egy idegen neveli + rögtön kapott egy mostohatesót. Hát hallod én se lennék mintagyerek. Pszichológus és családterápia sürgősen. Férjed nem tud átmenetileg visszajönni Mo-ra dolgozni? Milyen a munkája? Mennyit van távol? Ez azért így eléggé nem fair, hogy rád hagyja a saját gyereke nevelését (értem, tudom, van olyan, hogy nincs választási lehetőség, muszáj az anyagiak miatt a külföldi munka, de mittudomén, ha pl. kamionos most legalább átmenetileg elmehetne magyar céghez sofőrnek, BKK, Volán állandóan keres sofőröket, nem is fizetnek rosszul).
2023. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gyermek döntése volt, hogy velünk szeretne élni. Attól függetlenül hogy a nagymama nevelte, azért kapcsolatban voltunk. Amúgy egy nagyon okos lány. Apa nem rég dolgozik külföldön, 2 hetente, havonta haza jár 2 hétre. Mondjuk a gyerek nem is szereti ha az apja itthon van. Pedig a férjem nem bántja és nagyon sokat beszélget vele. Velem mintha nyitottabb lenne, 10 éve ismer és azért hétvégente nálunk volt azelőtt is, nem volt a gyermekkel rossz kapcsolat. Nem volt ilyen eleinte a gyerek. Nem tudom mi történhetett. De mindenképp keresek neki egy pszichológust, hátha tud segíteni.
2023. okt. 20. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a kiegészítő infókat, így kicsit árnyaltabb a kép, de még ezzel együtt is nem volt eddig egy nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott élete. Én javaslom a szakembert, és ha ajánl családterápiát menjetek arra is, szerintem nálatok az is segítség lenne. 3-as vagyok.
2023. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és Köszönöm a tanácsot, mindenképpen megpróbáljuk a szakembert.
2023. okt. 20. 16:31
 7/8 anonim ***** válasza:

megdöbbentő volt,mert tőlem ezt nem látja


Mert nem téged másol, egyrészt mert nem óvodás, hanem kiskamasz lány, másrészt kamaszként ha az édes szüleivel élne, is lehetnének vele problémák.

2023. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én örülök a válaszoknak, mert sajnos nem tudom milyen egy 12 éves kamasz lány. Hogy mi az, ami betudható a változásnak, a kamaszodásnak stb. Akinek van ilyen idős lánya, jól jönne a tanács. A fiam is szintén 12 éves, de más.

Ott tartunk, hogy szabályok betartása nincs, minden egyes szavamat sértőnek érzi, beszélgetések sincsenek már szinte, hiába próbálkozom. Pszichológus 2 hét múlva fogad, apa is ott lesz.

Ja és olyan válaszoljon már, aki egy kicsit is hasonló helyzetbe van. Az okoskodók otthon okoskodjanak! :) Köszönöm

2023. okt. 25. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!