Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi lenne a reális gyerekta...

Mennyi lenne a reális gyerektartás ebben az esetben? Mennyit ítélne meg a bíróság?

Figyelt kérdés

A lányom apjával 11 éve élünk külön. Egészen 2022 őszéig 30.000 Ft-ot fizetett.

Aztán tavaly nagy nehezen meggyőztem, hogy adjon többet. Mondta, hogy 35.000 Ft-ot tud adni. Mondom jó, de van karácsony, iskolakezdés, nyári tábor, születésnap. Olyankor számítok rá. Rendben, bele is ment. Na akkor 1x adott pluszt iskolakezdésre, azóta se.

Neki az új házasságából van 2 másik gyereke. Úgy tudom, azt is figyelembe veszi a bíróság.

A bére valahol 4-500.000 Ft között lehet. Ez csak sacc, pontosan nem tudom.

Ha esetleg bíróságra viszem az ügyet, van esély, hogy emelnek? Mennyi lehet a reális összeg?


2023. okt. 21. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Alapesetben a nettó jövedelem 15-25 %-a közötti értéket szóokás megállapítani gyerekenként, de maximum 50 % lehet az összes gyerekre.

400000 Ft esetében egy gyerekre 60 és 100 ezer közé esne a tartásdíj összege, értelemszerüen inkább az elsö érték közelében lenne reális.

Ha van három gyereke, akkor az 50 % 200000 Ft, ennek egyharmada 66666 Fr lenne, ennyi járna egy gyerekre.

Ha a bírósághoz fordulsz, mindenképpen jogos a tartásdíj emelése, a 30 ezer Ft nevetséges összeg egy gyerekre.

A másik, amihez ragaszkodhatsz, hogy a határozatba az ilyen igéretet is foglalják bele, hogy a külön kiadások felét fizeti, mert amit szóban mond, azt nehéz érvényesíttetni.

2023. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Ez a 35.000 tényleg kevés. Egy cipő +nadrág ára. Plusz hol az étel? Vitaminok, szórakozás stb.

A reális GYT az ő fizetéséből es a 2 másik gyereket figyelme véve kB 50.000 Ft.

2023. okt. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem igazán értem mi köze a karácsonynak és a születésnapnak a tartasdijhoz. Az ajándékozás mindenki maga oldja meg. Ha apuka egy tábla csokit akar adni, akkor azt ad, ha semmit, akkor nem ad semmit.


Amúgy igen, az első jól leirta a hivatalosan megitelheto osszeget.

2023. okt. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk az undorító, hogy azt írod, hogy úgy tudod azoknak a gyerekeknek is jár... Miért ne járna? Ugyanúgy a gyerekei mint a tied. Nem hiszel el, h valaki ennyire ostoba. Amúgy igen kérj többet, mert ez kevés
2023. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok undorító, annyit írtam, hogy úgy tudom, a számolásnál a bíróság azt is figyelembe veszi. Ebben semmi negatív nem volt. Nyilván máshogy számolnak, csupán ezért írtam, hogy ott van 2 másik gyerek. Nem tudom, neked ebben mi undorító.
2023. okt. 22. 11:50
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

50.000 ft az az összeg amit nem kell igazolni, mert az a minimum összeg amit biztos hogy az ember a gyerekére költ.

Én a helyedbeb simán indulnék 70-80 ezer Ft-ról, mert nagyobb gyerekről van szó. Tételesen összeírnám a rendszeres és az alkalmi költségeket (rendszeres a rezsi, étel, ruházkodás, külön foglalkozások, vitaminok, eseti költség pl a tábor, vagy gyógyszerek) de ezt egy jobb ügyvéd elmondja neked és segít.

Szerintem 60 ezret simán megítélnének a mai árak mellett. + lehet hivatkozni az elöző évi inflációra is.

2023. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem ítélnek meg.. A barátnőm most járta végig. Nem százalékod megállapítás van, hanem szükséglet. Külön foglalkozás, tábor ezeket nem vette figyelembe a bíró. És 35000 Ft lett megitelve, mivel a másik kapcsolatból született egy baba, és albérletben élnek. De ha gondolod próbáld meg, veszteni valod nincs.
2023. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha a bíróság állapítja meg (max 40-et fognak) de onnantól elfelejtheted higy egy fillért is fizet pluszba iskolakezdésre stb. Mindent abból kell majd intézni.
2023. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
8-as: mivel eddig sem adott semmit pluszban, söt a havi tartásdíjat sem fizeti, csak jobban járhat a kérdezö.
2023. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Azt se kell elfelejteni, hogy nem tudja pontosan a kérdező mennyi apuka hivatalos keresete. Ha rafkós még az is lehet, hogy minimálbérre van bejelentve és mivel van még 2 másik gyerek is a végén még csökkentenék ezt az összeget is. Láttam màr ilyet is.
nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!