Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg úgy van, hogy a...

Tényleg úgy van, hogy a gyerekek ha belelépnek a kamaszkorba, már nem tudnak "aranyosak" lenni?

Figyelt kérdés

Úgymond azt szokták mondani, hogy ahogy nő a gyerek, egyre rosszabb lesz minden.

Nem inkább nehezebb? Nekem kicsit erős a rosszabb kifejezés.


2023. okt. 22. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Feltételezem, nem minden szülő éli meg egyformán. Ha valaki a rosszabb szót használja rá, ő valószínűleg úgy érzi. Nem vitatnám ezt el tőle, pláne ha nekem nincs is tapasztalatom sajáttal sem.
2023. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyos korszakból még bőven óvoda alatt kinőnek.

Utána is szerethetők nyilván, de nem a cukusagért.

2023. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

A kamaszkorban kezdik feszegetni a határokat, meg egyéni elképzeléseik lesznek, nem aranyosak akarnak lenni, hanem önálló személyek.

A legtöbb esetben nem túl egyszerü velük, de ettöl még tudnak kedvesek, szeretösek is lenni, csak rövid ideig, mert ez "ciki" ebben a korban.

2023. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Már bőven előtte nem jellemző
2023. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem 6 éves korig alanyi jogon cukik. Utána már a személyisége miatt szereted vagy nem szereted őket.

Igen, a kamaszkor nehéz korszak, de a dackorszak is azt volt. Azt elfogadtad a cukiság miatt, ha szerethető személyiség, akkor a kamaszkort meg amiatt fogadod el.

2023. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


5. Miért, van olyan szülő aki nem szereti a gyerekét?

2023. okt. 22. 19:34
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Köszi a lepontozást.😁

Nem, általánosságban értettem, nem a szülő szemszögéből, hisz a kérdés a kamaszról szólt.

Egyébként meg sajnos van. Itt az oldalon is rendszeresen előkerülnek olyanok, akik megbánták, hogy gyereket vállaltak. Kötelességből ellátják, úgy, ahogy, de azon gondolkoznak, hogy tudnak megszabadulni tőlük. Nem szeretik. Nos, ezek kamasz korukban se fogják megszeretni.

Gondolom, megint jön a lepontozás, de gyengébbek kedvéért nem én vagyok az, a kérdésre válaszoltam, miszerint igen, vannak ilyen szülők.

#5

2023. okt. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem addig cukik, amíg nem beszélnek rendesen 🤣

1,5-2 alatt.

Talán még 3.

De egy 4 évest már nem a cukiságért szeretsz.

Kamaszként pedig amikor olyan szúrósak, hogy egy köszönéstől besértődnek... nagyon nagyon nehéz szeretni őket.

Mert tudod: nem elég annyi, hogy a gyereked. Az csak az alap. De ha minden nap elküld a pokolba, akkor nehéz kibírni, túlélni míg megjön az esze.

Ha nagyon sokáig tart, akkor bizony sok keserűség felhalmozódhat.

2023. okt. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7

Hát az biztos, hogy rengeteg van olyan, aki szintén megbánta a gyerekvállalást?" kérdés van, és még a szülő okolja a gyerekét, hogy ő a felelős az elcseszett élete miatt, holott nem a gyerek kérte, hogy megszülessen.

Borzasztóan sajnálom az ilyen gyerekeket, biztos érzik, hogy mekkora nyűgök a szüleik nyakán.

2023. okt. 22. 20:03
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A kamaszkor baromi nehéz, embert próbáló,és baromira nem cukik,aranyosak ilyenkor.Persze nem szándékosan csináljak,a hormonok,a saját személyiség fejlődésük teszik.És nagyon nehéz ilyenkor velük.Minden nap hullámvasút,és soha nem tudod,hogy éppen min fog megsértődni,de valójában ő sem tudja.Ami egyik nap oké volt,az másnap tök ciki,meg hagyjál már.Tényleg nagyon,nagyon nehéz.
2023. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!