Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel lehetne alaposan megfeny...

Mivel lehetne alaposan megfenyegetni egy kamaszt, hogy ijedjen meg és szót fogadjon?

Figyelt kérdés
2023. okt. 23. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Lehet az elmúlt 14-16 évben (főleg az első 6-7 éven) nevelni kellett volna, nem pedig fenyegetni most. Vekerdy is megmondta, egy kamasz már nem nevelhető, ha addig átadtad neki a jó mintát oké, de ennyi idősen már nem alakítható.
2023. okt. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha azt akarod, hogy pár éven belül rádcsapja az ajtót, s vissza se nézzen, kb bármivel.


De ne hidd, hogy egy olyan szülővel bárki is fogja tartani a kapcsolatot, aki fenyegette.

Meg azt se hidd, hogy a fenyegetés hatására megjavul. Nem hogy csak látszat megoldás az egész, de elég rövid életű is.

2023. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Lőfegyverrel. Mégis milyen kérdés ez?
2023. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miben kellene szót fogadnia!

Én megfenyegettem a fiamat, hogy ha nem tesz rendet a szobájában, akkor a baratái a kupi közepén ülhetnek majd, ha átjönnek hozzá, mert én nem fogok utána pakolni és pont akkor lesz halaszthatatlan dolgom a nappaliban, tehát az is kilőve. Nem hitte el! Mikor hazaértek, én leültem hozzájuk a nappaliban körmöt lakkozni, ezért lendületből vágódtak be a szobájába, majd döbbent csend következett. Azóta kérnem sem kell, összepakol. 1 hetes rumli és a szennyes zokni szag elég ütős lehetett. 🤷‍♀️

2023. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%

A wifit kell eltüntetned, kódoltasd le. Attól függ nyilván, hány éves kamasz, egy 13-14-15 évesnél még simán bejön, ha nem tud netezni, mikor kellene neki, 16+osan már csak az agyára mehetsz és nehezítheted az életét "önállósággal", ahogy a 4es is tette. Nem csinálsz szendvicset reggel, ha nincs meg a szobarendje, illetve ha megvan, akkor csinálsz. A kedvencét főzöd, ha teleírt egy lapot jegyzettel a dogára, amire készül, egyébként meg tökfőzelék lenne. Több zsebpénzt kap, ha jól tanul vagy több házimunkát végez, de leraksz egy káromkodós perselyt és bele kell dobálnia 50ftot minden csúnya szóért, amit használ a házban.


Amikor ekkora, már csak reménykedhetsz, hogy nem lesznek vészes hormoningadozásai és elég jó suliba raktad ahhoz, hogy ne keveredjen züllő társaságba. Ez nem nevelés kérdése, leginkább a környezeté. A kamasz alkalmazkodni akar a környezetéhez, úgyhogy az fog leginkább számítani, milyen a környezete.

2023. okt. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Na amit utolsó ír az baromság. Így fog kialakulni az evészavar, mert kaja=jutalom
2023. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, szeretnéd hogy felnőttként rád nézzen vagy nem? Nevelni kell, nem fenyegettetni. Illetve kommunikálni. Ha valamit nem akar megcsinálni, megkérdezted már miért nem? Lehet teljesen értelmes érve van rá amire te nem gondoltál vagy számodra abszolút nem fontos. A gyerekek nem rabszolgák akiknek mindent pontosan kell követni.
2023. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

6-7es szerencsétlen.. mit gondoltok mi a nevelés? A jutalmazás és a büntetés váltakozása, minimálisan közrejátszik még a példamutatás, de az is csak bizonyos területeken lehet.


Amire ti gondoltok és nevelésnek próbáljátok beadni az tanítás: ok-okozati összefüggések felvázolása és nem, ebből nem tanul a gyerek, mert nevelni is kell, nem csak tanítani, pont ezért lett kettéválasztva a kettő. Illetve ebben a korban az számít szinte kizárólagosan, milyen közegben van, hiába pontoztok le. Ha szakmunkásképzőben van, vagy szr szkközépben, akkor olyan is lesz. Ahol a társai normálisan beszélnek a szüleikről, nem használnak trágár szavakat, végeznek házimunkát és sokat tanulnak a suliban, ahhoz fog alkalmazkodni és az lesz a norma. Netről is le kell vágni már az elejétől a suttyó tartalmakról.


6os.. persze evészavara lesz, mert a kedvencét főzöd néha, tudod ez CSAK neked lesz ettől, millió másiknak nem, többek közt nekem sem(mi étterembe jártunk, csak ezt nem akartam írni). Pszichés zavarok csodaszintű együttállása kell hozzá, hogy evészavara legyen, mert megjutalmazod a kedvenc ételével. Nekem pl sosem okozott problémát, ráadásul van olyan, amit már nem is szeretek azok közül, amiket gyerekként szerettem(meki, pizza), a szagától is felfordul a gyomrom valahogy, évente egyszer, ha megkívánom. Vékony vagyok, normálisan étkezem, amibe gyorskaja is beletartozik, és az utóbbi hónapban nem is ettem máshol, pedig "megérdemeltem" volna;)

2023. okt. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Itt bármit próbálsz elérni egy kamasznál, vagy nem úgy táncolsz ahogy ő fütyül, akkor 18 évesen rád vágja az ajtót és többet feléd se néz. Megsúgom, ez nem igaz. Egy kamaszt is lehet, sőt kell is nevelni, csak másképp, mint egy kisgyereket. Nyilván több önállósságot kell neki adni, de a szabályokat szülők hozzák, és nekik is kell betartatniuk.

Piszok nehéz, hogy ne legyél túl szigorú, de azért ne váljanak nagyképű pimasz, szülőket cselédnek tekintő fiatalokká.

2023. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 7 volt a gyerekem,mikor azt mondtam neki, hogy ha folytatja ezt a viselkedést, azt fogja elérni,hogy egyszer csak nem fognak érdekelni a dolgai. Érdekes módon ez nagyon megmaradt benne, sokkal jobban vigyáz azóta. Egy kamasznak nehezebb persze.
2023. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!