Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek egyedül?

Elengednétek egyedül?

Figyelt kérdés
A 14 éves kamaszlányom az interneten tartja a kapcsolatot egy szintén 14 éves fiúval,állítása szerint 2 hete együtt "járnak".Chatelgetnek,videohívásoznak minden nap,aranyosak.A fiú szeretne találkozni a lányommal személyesen,de ő Balatonon lakik,mi pedig Pestiek vagyunk.A lányom szeretne lemenni hozzá az őszi szünetben.Ti elengednétek őt?
2023. okt. 23. 16:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%

Aha, szóval az teljesen alap, hogy az ugyanannyi idős fiút elengedik a szülei egyedül...? Gondolok itt a "jöjjön a srác" válaszokra.

Kezdetnek beszélnetek kéne a szüleivel szerintem, kicsit megismerni őket, aztán az alapján dönteni. Azért az viszonylag hamar lejön, hogy kifélék-mifélék, oda merd-e engedni a lányodat, vagy inkább ne.

2023. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Velem együtt(az anyjával) és a fiú se jöjjön egyedül, hiába fiú o is csak 14.

Vagy az ő családja jöjjön hozzánk Pestre, vagy mi megyünk a Balatonra. Ilyen egyszerű. Azért ez nem olyan hogy egyik kerületből megy a másikba. Szó sincs róla.

2023. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy kizárólag videón látott sráchoz? Elment a józan eszed?

A srác hazudhatja magát fiatalabbnak, vagy valakik beszervezték a videochat kedvéért, de nem is vele beszélget igazából.

De ha az is, akinek mondja magát: 14 évesen pasihoz menni napokra?

2023. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
97%

"Aha, szóval az teljesen alap, hogy az ugyanannyi idős fiút elengedik a szülei egyedül...? Gondolok itt a "jöjjön a srác" válaszokra."


Jöjjön a szüleivel, akárkijével. Az legyen annak a szüleinek a döntése, kivel engedik eljönni.

2023. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen mindegy lenne, melyikük utazik a másikhoz, de a gyerekemmel mindenképp mennék én (vagy a párom), hogy együtt nézzük meg, valóban 14 éves-e az, aki interneten annyinak mondta magát.
2023. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
96%
14 éves voltam, mikor több hónap smsezés, telefonálás, levélváltás után találkoztam a Balatonon lakó "fiúmmal" (előtte nyáron már láttam személyesen egy nyaralás során). A fiú jött fel hozzám Pestre. Amikor már anyuéknak is bemutattam, utána én is leutazhattam hozzá, de ő mindig elém jött, hogy vigyázzon rám. Tehát hajnalban felvonatozott Pestre, és visszakísért Balatonra. Ez 20 éve volt, szerintem ma még jobban kell óvni egy 14 éves lányt. Ha annyira fontos az a találkozó, jöjjön fel a srác, ne a lány utazgasson...
2023. okt. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
93%
#14 Oké, de akkor ennyi erővel a lánnyal is elmehet a kérdező, vagy a másik szülője... Szerintem a többség nem úgy értette ahogy te, hanem úgy, hogy a 14 éves lány ne utazgasson egyedül, ellenben a szintén 14 éves fiú minden további nélkül mehet hozzá. Nem igazán értem, nekem fiam és lányom is van, de biztos, hogy a fiamat se engedném el ennyi idősen "bemondásra", úgy, hogy életemben nem beszéltem se a lánnyal, se a szüleivel.
2023. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Szó sem lehetne róla. Hogy merül fel egyáltalán a kérdés?
2023. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

17-re:

14 évesen akár fiamról, akár lányomról lenne szó, engedném egyedül buszozni, vonatozni 100-150 km-re. De nem idegenhez menni, hanem rokonhoz, ill. általam is ismert ismerőséhez. Itt nem az a kritikus pont, hogy egyedül vonatozna le a Balatonhoz, hanem, hogy egyedül menne oda egy vadidegenhez, aki interneten azt mondhat magáról, amit akar.

2023. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
97%

#19

Ezt értem, és abszolút egyet is értek veled, csak azt nem, hogy miért írták annyian (főleg az első oldalon), hogy menjen inkább a srác. Mert szvsz SEMMIVEL nem indokoltabb elengedni vadidegenekhez egy 14 éves fiút, mint egy 14 éves lányt. Utána már többen is úgy írták, hogy akárki is megy, menjen vele szülő, ez teljesen rendben van, de mégis itt sokan úgy vannak vele valamiért, hogy a fiú az hadd menjen, mert az fiú. Hát szerintem rohadtul nem. (#17)

2023. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!