Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyünk még? Milyen...

Mit tegyünk még? Milyen lehetőségeink vannak?

Figyelt kérdés

A 15 éves Fiunk rosszul bánik a lányokkal. Van pár hónapja egy barátnője, akit elmondása szerint nagyon szeret, mégis más lányokat is szédít, hazudik Nekik, becsapja Őket, sajnálatot kelt Bennük Maga iránt, majd ha ezt nem kapja meg, továbblép rajtuk. Ha felnőtt lenne, azt mondanám önző, egoista, bántalmazó, de hát még csak 15 éves...

Túl vagyunk már rengeteg beszélgetésen, leszidáson, ,,példa" beszéden, semmi nem használt!

Mit tehetünk még? Kell egyáltalán ezzel kezdeni valamit? Kinövi? Rá fog jönni magától, hogy ez nem jó így? Figyelmeztetni kellene ezeket a lányokat?



nov. 20. 00:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

"hazudik Nekik, becsapja Őket"


A párkapcsolatoktól függetlenül ez jellemkérdés.

Tehát a kérdés az, miért ilyen a jelleme? Senki nem születik hazudozódnak, csalónak. Vagyis a nevelése lett elcseszve.

A helyzet az, hogy egy 15 évest már nemigen lehet nevelni.

nov. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Nem lett elcseszve. Az édesapja a legjellemesebb, legőszintébb ember, akit valaha ismertem.

Az anyjával nem él együtt, onnan nem hozhatta, hiszen nem ő állt előtte példaként. A másik két Fiunk sem hazudik, a nagyobb 5 éve ugyanazt a lányt szereti, a kisebb 12 éves, de 9 éve van ,,barátnője", bölcsis koruk óta ( tudom, ez nem komoly kapcsolat, csak érzékeltetni akartam a dolgot).

nov. 20. 00:40
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

"Az anyjával nem él együtt"


Akkor ez az oka.

A gyereket megviselte, hogy elhagyta őket az anyja (vagy elveszítette az anyját). Nem hisz a nőknek, állandóan attól fél, hogy becsapják, elhagyják, ezért akar "tartalékolni", vagyis egyszerre több vasat tartani a tűzben.

Szerintem vigyétek el pszichológushoz, mert saját erőből nem fogja tudni feldolgozni az édesanyja eltűnését.

nov. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
2 és fél évesen hagyta ott az anyja az apjánál, akkor egy ideig egyedül nevelte, mi több, mint tíz éve vagyunk együtt. Pszichológushoz járattuk, közel 100.000.- Ft-ot fizettünk ki a nagy semmire. Most egy másikhoz jár, aki az iskolájában van. Tudjuk, hogy szenved ebben a kapcsolatban, mert az anyja nem foglalkozik vele szinte semmit, csak nem akarunk mindent erre fogni...
nov. 20. 00:53
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ennél komolyabb dolog nincs: nem kellesz az anyádnak >> én nem számítok.

Közel 100 ezer?? Bocsánat de az max 8 ülés. Annyi alatt ne várjatok semmit. Egy ilyet fel- és átdolgozni: évek (és milliós nagyságrend ebből adódóan)

nov. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A pszichológus mondta, hogy nincs rá tovább szükség, de semmi érdemlegeset nem tudtunk meg tőle. Vihogva közölte, hogy jól érezte ott magát a gyerek, elmondott sok mindent, de azt nem mondhatja el nekünk. Na, ezért álltunk le vele. 8.000.- Ft/óra volt akkor a díja. 12 ülésen volt.

Most iskola pszichológushoz jár, reméljük, hogy ott jutunk valamire

nov. 20. 01:45
 7/26 anonim ***** válasza:
54%

"Senki nem születik hazudozódnak, csalónak. Vagyis a nevelése lett elcseszve."


Vagy de, annak születik és kiteheti az ember a szívét, lelkét a nevelésnél, mégse tud rajta változtatni. Tudod, az ember jellemmel születik

nov. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Tehát mindössze egy magánpszichológushoz járattátok eddig. Ha nem tudott segíteni, menni kell a következőhöz. Ha fizikai problémád van, és egy orvos olyan gyógyszert ír fel, ami nem használ, akkor hagyod, mert jólvanazúgy, ez van, hátha helyrejössz magadtól? Nyilván nem. Addig kell keresni, amíg meg nem találod a megfelelő szakembert, aki segíteni tud. Akkor is, ha (sajnos) anyagi veszteséggel jár. Az egészség fontosabb, a lelki egészség is.

Nagyon gáz, amit a lányokkal művel a fiú, 15 évesen ezt már értenie kellene.

nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Másik dokihoz vinném.

Én is jártam egy pszichológushoz ami szerintem nem ért semmit sajnos. Nálunk nagyon nehéz találni mert mindenki tele van, nem vállal újakat stb.

De ne adjátok fel, ha jó példa volt előtte apát tekintve, jól bánt az apja a nőkkel, akkor tudja hogy mi a helyes de valamiért nem úgy csinálja. Valószínű az édesanyja elvesztése a trauma oka ami miatt egy sggfejként viselkedik. Nem hagynám annyiban, mert így ő sem lesz sosem boldog.

nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször nem lehet ez alapján meghatározni, de sajnos sokszor igaz, hogy a kóklerebb pszichológusok nem kérnek sokat. 8000-ért ma már nem találsz sehol pszichológust. Másik aspektusa ugyanennek, hogy azt nem írtad, hogy milyen problémával mentetek pszichológushoz.

Ezen kívül itt már elhangzott, itt több éves terápiás munkára van szükség. Plusz és talán a legfontosabb elem: a srácnak is bele kell tennie az önismereti munkát, anélkül nem megy. Attól senki nem lesz jól, hogy "pszichológushoz jár" - ha mellette nem teszi bele magát, nem tanul tudatosságot, nem akarja magában a változást, nem látja mi a rossz és min kéne változtatni. Amíg ugyanis ezek nincsenek meg és őt nem zavarja, addig a pszichológus nem sokat tud tenni.

nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!