Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetünk, ha a párom...

Mit tehetünk, ha a párom gyermekei nem szeretnek nálunk lenni?

Figyelt kérdés

Az oka az, hogy nálunk nem lehet télen mindent tárva nyitva hagyni, mert kihűl a ház (fatüzelésű kályhákkal fűtünk), nem lehet pazarolni (á, mégsem kell, dobjuk ki), nagyjából fix napirend van, amin csak nehezen tudunk változtatni (van 3 fiam, 2 auti) és még hosszan sorolhatnám. Ezeken nem nagyon tudunk változtatni. A párom exe viszont ha úgy dolgozik, hogy nem tud felügyelni rájuk, akkor nálunk vannak a gyerekek (kb heti 3 nap).

Mi a csodát tudnánk csinálni, hogy ne csak a rosszat lássák mindenben?


dec. 1. 15:06
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
84%

Miért kéne szeretniük nálatok lenni?

Ha egyszer kényszer, hogy nálatok legyenek, mert a párod exe úgy dolgozik, akkor kényszerből így van és kész. Ha majd nagyobbak lesznek, nem kell itt lenniük, mikor az anyjuk dolgozik.

Az természetesen az ő felelőssége lenne, hogy megértesse velük, hogy itt mások a szabályok és ezt tudomásul kell venniük. De normális ember eleve úgy él, ahogyan ti, szóval egy abnormálisan élő szülő nem fogja tudni ezt elmagyarázni a gyerekeinek.


Szóval a lényeg: ne legyen benned megfelelési kényszer. Ha nem érzik jól magukat a párod gyerekei nálatok, az az ő bajuk.

dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
89%
Te semmit. A párod nevelje a gyerekeit és foglalkozzon velük, ne csak az új családjával. Nyilván nem normális pazarolni, de nekik mégis mi közük a te gyerekeid napirendjéhez?
dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
94%

Panelban lakunk, nálunk sincs minden tárva nyitva. A szigorú napirend a te gyerekeid napirendje nem az övéké, ha nem lennének autisták azt mondanám alakitsátok ki az ottani napirendet. De így nem tudom ..az biztos hogy nekik sem lehet egyszerű velük, megszokni hogy minden kőbe vésett. A pazarlással egyetértek, en sem szeretem. Bár ha az étkezesre is vonatkozik ez a napirendezés nem biztos hogy mindent akkor tudnék megenni amikor a te gyerekeid.

1es már miért csak az anyja felelőssége megertetni? Ott az apjuk elvégre náluk vannak..

Az biztos hogy nem jó irány hogy ti semmiben nem tudtok engedni meg alkalmazkodni.

dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

A párom ilyenkor nincs mindig otthon velük. Olyankor vagy én vagy a fiúk, esetleg a nagy baratnője van otthon.

A fiaim napirendjüket saját maguk alakítják, abba túl sok beleszólásom nincs. A párom gyerekeire meg olyan szinten van hatással, hogy ha pl 4-kor nem gyújtunk be, csak 7-kor vagy 10-kor, amikor ők felkelnének, akkor télen elég hideg lenne nekik a szobában vagy felőlem akkor esznek,

amikor akarnak, de az biztos, hogy ha otthon van valamelyik fiam, akkor folyamatosan mondani fogja nekik a magáét, a nagy nem csöndes típus, sokszor olyankor is felébreszti a párom gyerekeit, amikor aludnának, mert ő akkor gépezik stb...

Nyilván jó lenne, ha tudnánk alkalmazkodni, de a fiúk nem fognak és igazából nem is kötelességük (ezt a nagy nyíltan meg is mondta).

dec. 1. 16:40
 5/52 anonim ***** válasza:
85%
Ők is a párod gyerekei, ezért úgy kell alakítani az életeteket, hogy ők is beleférjenek, és otthon érezzék magukat. Igen, meg kell tanulniuk, hogy nálatok mások a szabályok, de nektek is rugalmasnak kell lennetek, mert nekik esetleg mások az igényeik. És de, a te gyerekeidnek is alkalmazkodniuk kell a párod gyerekeihez, mert ők is családtagok.
dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
92%

Tehát hajnali 4-kor felébresztitek őket a begyújtással? Meg a fiad sokszor még felébreszti a férjed gyerekeit?


Hány évesek a gyerekek pontosan?


Meg hánykor kéne enniük?

dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
97%

"sokszor olyankor is felébreszti a párom gyerekeit, amikor aludnának, mert ő akkor gépezik stb..."


Bocs de én sem szeretnék ilyen helyen lenni.


Mégis mekkora gyerekekről beszélünk, hogy az egyiknek már barátnője van?

dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
97%

Tehát adott 3 neletlen gyerek - a tieid -, akinek a társas együttéléssel alapvető gondjai vannak, pl beugat a másik gyerekeknek, plusz a férjedéinek állandóan alkalmazkodniuk kell xyz napirendjéhez és csodálkozol, hogy nem akarnak menni.


Én sem akarnék, pedig alapvetően rugalmas vagyok - bár az is fix, hogyha nekem állna neki pampogni a "nagy gyereked", hogy miért eszek, amikor megéhezek, elküldeném a francba úgy elég erteljesen.

dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
92%

Jesszus. Az én gyerekem is spektrumon van, de igenis kell alkalmazkodnia neki IS. Tehát a másik kettőnek is. Egyébként csak jófejségből vállalnám be a párom gyerekeit, amikor az apjuk nincs itthon, ez tökre nem normális, az ő gyerekei, neki kellene velük lenni, és KETTESBEN a gyerekeivel, nem családosdizni az enyémekkel is. Mindre kell időt szakítani, mehet családosdi is az új családdal, de abból kevese, a láthatás leginkább arról kellene hogy szóljon, hogy az apa bepótolja a gyerekeivel a kiesett időt és ebből legyen a legtöbb, mert a gyerekeknek erre van igényük.


Ha az enyém elkezdene pattogni, hogy nem fog alkalmazkodni, letiltom a wifiről egy hétre legalább. Igenis alkalmazkodunk a vendégekhez, ritkán vannak nálunk(legyenek ritkán, ne veled, hanem az APJUKKAL legyenek sokat és NE AKKOR, mikor ti is ottvagytok. Az az apjuk láthatása, csak rá van szükségük!) Nekem nem tetszik, hogy nem veled a gyereked arra hivatkozva, hogy auti, mi mind neveljük a mijeinket, nekik is kell alkalmazkodniuk. Csak nekik több erőfeszítésbe telik, de muszáj. Egymisek?

dec. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
35%
46%-os lepontozó mindenhol befigyel. 😂
dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!