Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál ahhoz, ha meglátná...

Mit szólnál ahhoz, ha meglátnád hogy a 15 éves lányod a barátnőjével csókolózik a szobájában?

Figyelt kérdés

dec. 26. 02:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
87%

Hmm

3 kamaszom van vagyis inkabb 2 de a 21 eves is majdnem az meg 🙂


A normalis hozzaallas az az h:

1. Felvilagositod eletkornak megfeleloen folyamatosan kiskortol kezdve.

2. Bizalmi viszony van koztetek.

3. Intim viszonyaiba nem szolsz bele, max ha megnyilik, elmondod a velemenyed ha kerdi! Es felhivod a vedekezesre a figyelmet. Ha kell veszel vele gumit.

4. Teret idot adsz neki megfelelo korlatok kozott az intimitasra a baratjaval/baratnojevel. Ha kivitelezheto.

5. Diszkreten kezeles az intim dolgatit.

dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
89%

15 évesen, még nem biztos, hogy egyértelműen kialakult a nemi identitás valakinél.

Lehet egy útkeresés, lehet egy tévedés, lehet egy tudatos választás is.

Egy biztos:Szeresd a lányodat, beszélj vele erről, légy elfogadó.

Így megtarthatod a jó kapcsolatotokat.

Lehet jelenetet rendezni, kiabálni, büntetni, gúnyolni, ... de ezzel csak azt éred el, hogy magába zárja a kétségeit, titkolni fog előled mindent, és nagyon megnehezíted az életét. :)

dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
0%
úgyúgy.. :) 1 maradt ki. senki se szóljon bele más családok dolgába.
dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
61%

15 éves lány csókolózik a szobájában a barátnőjével.

Nagy ügy!

Ezen mondatom, úgy gondolom, magyarázatra szorul.

Az itt hozzászólók akár a gyerekeim, vagy az unokáim is lehetnének. Ugyanis, már bőven nagyszülő vagyok, láttam már egyet, s mást. Onnan kezdve, hogy a szüzességemet 16 évesen vesztettem el egy osztálykiránduláson. Úgy, hogy a 12 fiúból heten átmentünk a 26 lány közös hálójába, és ott mókáztunk. Megdőlt az, hogy a tinik minden esetben vágynak az intimitásra, hogy a szerelmükkel kettesben lehessenek a nagy alkalomra. Hozzátartozik, hogy a szexuális neveltetésem kimerült annyiban, hogy szex csak a házasságban megengedett, kizárólag gyereknemzés céljából.

Felneveltem 2+2 gyereket. Kettő az enyém, kettő az élettársamé. Mindegyikőnknek egy lány és egy fia van. A gyerekek szobája, ha becsukták az ajtót, tabu volt már általános iskola felső tagozatától. Oda, ha otthon voltak, és becsukták maguk után az ajtót, csak kopogtatás után mentünk be. Voltak nálunk barátok, barátnők, de, anélkül, hogy bementünk volna hozzájuk, tudtuk, mi történt a gyerekszobában. Vagy előre szóltak, hogy ne zavarjuk őket, vagy csak becsukták az ajtót, ami azt jelentette, hogy ne zavarj! Hogy ezt, mint szülő tudd, nem kell agysebésznek lenni, elég, ha a gyereked minden kérdésére, egész kiskorától, őszintén válaszolsz. Ennek is köszönhetően a lányom 16(!), a gyengébbek kedvéért mégegyszer, TIZENHAT(!) évesen összeköltözhetett a barátjával, aki a férje és az unokáim apja lett. Csak a teljesség kedvéért, a lányom annál a körjegyzőségnél könyvelő, ahol él, tehát nem siklott ki az élete azzal, hogy 16 évesen összeköltözött a barátjával. A nevelt lányom is a polgármesteri hivatalban dolgozik, uniós pályázatfigyelő, író beosztásban. Ő is még tanuló volt, amikor a barátja, aki a másik unokáim apja, összeköltözött, nálunk. A két fiú kicsit később érett, egyetemisták voltak, amikor párt választottak maguknak, és össze is költöztek.

És, hogy mit szólnék, ha a 15 éves lányom a szobájában a barátnőjével csókolózik?

Semmit!

Majd, ha megbízik bennem, elmondja, hogy mi történt, mire számítsak a jövőt illetően. A bizalom kiépítését meg nem a gyerek 15 éves korában kell elkezdeni. Sokkal, de sokkal korábban!

dec. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 Alex Fly ***** válasza:
100%

Na akkor elöljáróban csak annyit a sok álszemérmes prűdnek, hogy a mi időnkben teljesen természetes volt, ha a kamaszok csókolóztak -ez az élet rendje. Én is megtettem, más is; és ez nem jelentette azt, hogy keféltünk volna összevissza. És ha nálam voltunk, akkor ott, ha a barátnőmnél, akkor náluk. Ha két fiatal szereti egymást, akkor minden alkalmat kihasználnak erre...

És ha a lányomról lenne szó, aki a barátnőjével teszi ezt? Mondjuk akkoriban nem ez volt az elterjedt, de ha ők így érzik boldognak magukat, akkor én is együtt örülök vele, hogy talált valakit, akivel vannak olyan viszonyban, hogy eljuthattak idáig.

dec. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
18%

Nem a csók a gond, hanem hogy szex is lehet belőle, mert kettesben vannak a szobájában zárt ajtónál. Kamaszok nem lehetnek ketten a szobában zárt ajtónál ellenkező neművel, vagy homoszexuálisok esetén azonos neművel.


Ez lehetőség a szexre, ami tálcán van nekik kínálva. A 70 éves bácsika tinigruppene meg kicsit sem tartozik ide, pláne hogy ő a férfi, én lányokról beszélek első sorban, bár sok fiú is érzékenyebb lélek, akiket nem rontanak el a "dugj már" felfogással

dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 Alex Fly ***** válasza:
91%
@66: persze, szex lehet belőle... vagy akár rablógyilkosság, bombakészítés, stb. is... Sőt abból is, ha az a gyerek nem a szobájában csókolózik, hanem máshol.
dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
66%
Mi a baj a szexxel két érett fiatal között?
dec. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
88%
66 ennyi erővel kényszerzubbonyban zárd be egy szobába, mert jajj, a végén még szexelnének
dec. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
73%

azt érzem hogy van itt vagy 5 ember aki nagyon lepontoz mindenki mást aki más véleményen van mint ők.. lehet cimbik is :D

de srácok ez a véleménymegosztás. Más máshogyan látja nem kell itt gyerekeskedni.

dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!