Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőként mit tesztek, ha a...

Szülőként mit tesztek, ha a 13-14 lányotok arra panaszkodik, hogy a kortárs fiúk folyton tapizzák őt? Azt ugye nem mondhatom neki, hogy mi is azt tettük annak idején.

Figyelt kérdés
márc. 8. 08:33
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
márc. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%
Csapjon a kezére, szóljon a tanárnak, ne hagyja semmiképpen! Nálunk ilyen nem volt, úgyhogy ha te is ezt csináltad, akkor gondolom ilyen primitív közegben éltek. De akkor sem szabad hagyni.
márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%

1. Szóljon hangosan, hogy ne

2. Üssön, rúgjon

3. Menjen az osztályfőnökhöz

4. Rendőrségi feljelentés


Még a 4. pontot is teljesen jogosnak érzem. Engem mondjuk békénhagytak, miután az egyik ilyen taperolót jól tökön rúgtam, de ha az nem vált volna be, mentem volna én a rendőrségre is.

márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Kései Sirató ***** válasza:
18%

Ne öltözzön nagyon kihívóan, talán ezzel egy picit lehet ezt csökkenetni, de persze lehet, hogy eddig is teljesen normálisan öltözködött, mégis ilyenek a fiúk.


Esetleg az osztályfőnöknek lehetne szólni és kérni azt, hogy említse meg osztályfőnöki órán, hogy mindenkinek joga van ahhoz, hogy békén hagyják, ne érjenek hozzá - én ezt tenném.


A lányod meg csapjon a kezükre, vagy legyen nála egy üveg víz és öntsön a fejükre fél üveggel, hátha ez hatásos lesz. Be is szólhat nekik, de az nem biztos, hogy annyira hatásos.

márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
94%

Szóljon a tanárnak, iskolőrnek!

Nem szabad ezt annyiban hagyni.

márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
85%

Aha, ne öltözzön kihívóan.

Az utcán megerőszakolt nők is a kihívó öltözködésüknek köszönhetik a nemi erőszakot, pl a télikabátjuknak.

Okos vagy.

márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
91%

4


Szerinted ezek közül melyik a kihívó ruha?

https://www.youtube.com/watch?v=RdNh87cDHO4

(A nemi erőszak áldozatai által viselt ruhák...)

márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
13%
Az utcán megerőszakolt nők a legkevésbé sem voltak felkészülve semmi ilyesmire, így nem is tudták megvédeni magukat. Persze eldöntheted, hogy körmöshöz jársz vagy éppen kitanulsz valami lehetőleg hatásos küzdősportot. 26N.
márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy az osztályban a 13 éves kislány sem tudja magát megvédeni 5 db kamaszfiútól.

Egytől sem.

márc. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%

8


Most akkor hajmosás vagy fodrász helyett is inkább be kellett volna menjek gyerekként a városba (autó nélkül) valami küzdősportot tanulni (és úgy hogy semmi bizonyíték nem volt rá, hogy amúgy hatásos).


Vagy mi köze van egy szépítkészeti dolognak egy küzdősporthoz? Se lehetőség nincs ugyanannyi rájuk, sem az áruk nem egyezik, sem időbeosztásilag nem ugyanakkor vannak, de még csak úgy átlagban sem zárják ki egymást. (Miért nem néptáncot hoztál fel példának, vagy kézilabda edzést? Azok még legalább közelebb vannak hozzá.)


Körmöst csak a faluban tudok hármat. Küzdősport legközelebb 19 km-re van. Egy szál karate klub. Ahova amúgy gyerekként mentem volna, csak nem volt mivel fix órára heti többször oda menni, majd haza. Körmös már az utcánk végében is van.

márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!