Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akik faluban laktok: kamasznak...

Akik faluban laktok: kamasznak mennyit engedtek meg, ami a kint létet, elkószálást illeti?

Figyelt kérdés

Nagyon meglepődtem a régi időkön meg a mostaniakon.


Azt olvastam, hogy a régi időkben már a gyerekek simán elmentek otthonról, mindegy mit csináltak, akár a szomszédos faluba is átbicajozhattak.


Én a városban egyedül jártam iskolába (tömegközlekedéssel) meg amúgy bárhova elmehettem egyedül, keveset is voltam otthon, de falun a nagyszüleim az udvarra engedtek csak ki, még 17 évesen is attól féltettek, hogy elüt az autó. A falun levő többi kamasz se kószált, kint voltak az udvaron, maximum átsétáltak a szomszédba, tehát ott is jelen volt az, ami nálunk.


Ti mennyit engedtek meg falu az unokáknak vagy a gyerekeknek?


márc. 20. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Én falun nőttem fel is ilyen 15-16 évesn már minden este kint voltunk a barátainkkal , teljesen normálisak voltunk nem cigiztünk vagy ittunk, általában minden este sötétedésig kint voltunk , nyári szünetben még tovább. Beszelgettunk. De jo idok is voltak 😊
márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Szintén falun nőttem fel, ott is élek.

12-13 évesen már én is átbicikliztem az 5 km-re lévő településre, főúton. Megvolt, hogy mikorra kell hazaérni, ezt be is kellett tartani. Ha nem sikerült, anya a "falurádión" keresztül tudta,hogy hol talál. 😃

márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén falu. Felsős koromtól oda mentem a nagy tesóimmal (2 és 3 év különbség van köztünk), ahova akartunk. Egyszer három faluval odébb bicikliztünk földúton, mert az egyik barátnőjüknek ott volt a szerelme és találkozni akartak vele :D sötétedéskor én általában mentem haza, mert féltem a sötétben, de ők tovább is kint voltak.
márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
12-13 évesen már mehettem biciklivel a szomszéd falvakba is, 3-4 km távra voltak. 17 évesen már a közelben lévő nagyvárosba is, az kb 13 km. A faluban már alsó tagozatos koromban is mászkálhattam, főleg mikor papírgyűjtés volt.
márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézz utána a neten, hogy szórakoztak régen a jobbágyok.
márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!