Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnátok hozzá ha vega/ve...

Mit szólnátok hozzá ha vega/vegán akarna lenni a gyereketek?

Figyelt kérdés
márc. 21. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, akkor legyen az. Beletömni nem fogom a húst.

A saját étkezési szokásainkon viszont nem változtatnék emiatt az is biztos.

márc. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna, az apja mondjuk valszeg bacogatná, leginkább tudatlanságból, de igyekeznék megedukálni. Viszont arra megkérném, hogy segítsen főzni. És azért elég nagy különbség, hogy csak mezei vega-e, az nem okozna fennakadást az ügymenetben, de azért egy vegán háztartás már elég macerás tudna lenni.
márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit
márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Azért a vegán étkezés jóval macerásabb és drágább, mint a vega. Nem kényszerítenèm rá a húst , de nem is vennék miatta mindenből növényit.
márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 babyboom567 ***** válasza:
66%

Ez nagyban függ attól,hány éves.

3 évesen biztos nem hagynám.7-9 évesen, ha látnám,hogy érti mit beszél,akkor elfogadnám,hogy Ő nem eszik húst, de senki mástól nem várhatná el a családban ezt.

márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
3 évesem ugyan nem nevezi így magát meg nem mondja, de határozottan, kategorikusan elutasít bármiféle hústerméket. Gyakorlatilag vegetáriánus (tejet, sajtot azért eszik, néha tojást is). Most ezzel is, mit kezdenék? Ha elfogadom, ha nem, erőszakkal beletömni nem tudom. Kamaszként már legalább tud érvelni, előre szólni, hogy feleslegesen ne készítsek neki húst, meg amúgy is, hadd döntse már el ő, hogy mit eszik meg és mit nem. Kísérletezik, tapasztal, hajrá. A lehetőséget megadnám neki kamaszként is ugyanúgy, mint most 3 évesen. Nekem személy szerint fontosabb a gyerekeim kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozása, mint azon izmozni, hogy jó dolog-e húst enni vagy sem, szóval ha eldönti, hogy vegán akar lenni, akkor mindet megtennék, hogy ne csak kenyéren és sült krumplin éljen, hanem azért legyen ott valami értelmes alternatíva is.
márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá. A teljes család étkezési szokását nem írnám felül, nem válna mindenki vegává. Néha főznék olyat, ami neki is megfelelő és egészséges. De amúgy is főzök hús, vagy akár teljesen állatmentes ételeket.
márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Vega : oké. Vegán: nem tudom finanszírozni
márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Megkérném, hogy vásároljon be és főzzön magának. Ha így is vegán, akkor egy rossz szót sem szólok. De nekem ne adjon plusz munkát
márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk őszintén meglepődnék, mert ha egyik nap nem hús van ebédre, már mindegyik ki van borulva.

Egyébként, ahogy korábban mások is mondták, felőlem. De én biztos nem főznék neki külön, ha ilyen óhaja van, főzzön magának.

márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!