Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A férjem fia manipulálja a...

A férjem fia manipulálja a férjem?

Figyelt kérdés
Férjemnek van egy fia az első házasságából, velünk él, az anyjával nem tartja a kapcsolatot. Van egy közös kisbabánk, fél éves. A férjemet felhivták a fia iskolájából, hogy sokat lóg. És végül arra ment ki az elbeszélgetés, hogy a gyerek el kezdett majdnem sírni, hogy nincs is kedve járni, mert bántják a ruhái miatt. Hozzátenném, átlagos ruhákban jár, minden hónapban kap ruhákra pénzt nagyszülőktől is, férjemtől is, edzőterembe jár, iskolára minden napra bőven elég pénzt kap, + diákmunkát keresett, mert mégtöbb ruha kell neki. És neki még több pénz is kellene, de nincs még több elszórakozni való pénzünk. Így 2 legyet ütött egy csapásra, mert végül a férjem megsajnálta, és még magát kezdte hibáztatni, hogy nem jut több pénze a gyerekének ruhára, a gyerekével már nem is barátkoznak az osztálytársai emiatt. +Így még több pénzt kezdett adni ruhákra. A fiú pedig nem tudja hogy én tudok erről, és nekem mondta, hogy azokkal az osztálytársaival felváltva dolgoznak, + szabadnapokon velük lóg. És ha jól vettem ki a szavaiból, egyikük a barátnője. Tehát az apját eléggé félrevezette. Valószínüleg nem bántja senki, csak több pénzt akar, és a férjemet az orránál fogva vezeti. A közös gyerekünkre feleannyi pénzt költ, mert így is épp kijövünk a pénzből minden hónapban. Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Ha elmondom a férjemnek, úgysem fogja elhinni, hogy a fia hazudik neki.
ápr. 2. 15:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, hány éves a férjed fia, és nyilván azt se tudom, mi történt valójában. De csak ennyiből, amit írtál, nekem az jön le, hogy még nem dolgozta fel a válást / az "új gyereket" / téged, és az apja figyelmére vágyik.
ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

17 éves, 7 éve váltak el, az új gyereket kb levegőnek nézi🤷🏻‍♀️ de nem is várok el többet, kamasz fiú, nyilván nem tartoznak gyerekek az érdeklődési körébe. De ez nagyon csúnya. És nem ez az első eset.

A múltkorában az éjszaka közepén a férjemnek mellette kellett ülni az ágyon, mert 38,2 volt a láza, és konkrétan sírt, hogy nagyon fáj a feje. 😵‍💫 Gondolom rájátszás volt. De bármilyen apró sérülése van, vagy megfájdul a háta, mindenből hatalmas ügy van, és éppen csak hogy nem várja el, hogy a férjem az ügyeletre rohangáljon vele. Vágyik a figyelemre gondolom.

ápr. 2. 15:28
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

hát, akkor azért már elég nagy :( esetleg pszichológus?

#1

ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Pszichológusba senki nem egyezne bele, mert szerintük ezzel az egésszel minden rendben. A gyereknek természetes a manipulálás, a férjem meg észre sem veszi.
ápr. 2. 15:41
 5/26 anonim ***** válasza:
19%
Nyugi mar csak 1 ev es felnott. Se gyerektartas se ruhapenz tobbet, remelem. Menjen el dolgozni, lehet foiskola mellett is. Eszem megall. Sajnallak kerdezo.
ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Szerintem jovore is ugyanígy megy minden tovább. Most is van pénze, mert ugye dolgozik néha-néha, de sem kaját nem vesz magának belőle soha, se buszt nem fizet egyszer sem, se higiéniai dolgokat nem vesz. A férjem szerint jól is van így, hogy mi fizetjük ezeket, mert nehogy már a gyerek ezért dolgozzon.
ápr. 2. 16:28
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Olyasvalakinek szültél, akinek ez a gyereknevelés.

A gyerek hüleségwt csinál, nyafog, és meg van jutalmazva, mert sokkal egyszerűbb ezt csinálni, mint kinevelni belőlük ovis korukban.


Persze, hogy manipulálja a szüleit. Hülye lenne nem csinálni ezt, mikor minden nyígjára nyílik a tárca.

ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Eleinte még én is hittem neki, meg az apja is mondta, hogy milyen aranyos rendes gyerek, és tényleg nagyon udvarias. Aztán mikor belecseppentem én is a mindennapokba, akkor láttam csak át, hogy tartogat meglepetéseket.
ápr. 2. 16:32
 9/26 anonim ***** válasza:
62%

tipikus...

:D

ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

17 evesen minek minden honapban uj ruha? Se nem novi ki se nem hasznalodik el.

Dolgozik, a luxust meg lehet venni abbol.

Ha 14-15 lenne azt mondom ertem a ferjed de igy nem. 17 evesen mar fel kell hogy tudja fogni, mi az ami felesleges kiadas. (Minden honapban uj ruha az az....)

ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!