Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a neveletlen...

Mit csináljak a neveletlen mostoha gyerekkel?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt párommal, neki van egy 10 éves kislánya. Nagyon szerettem a gyerekeket de néha iszonyú nehéz a lánnyal.

Mindig a kedvében járok, viszem magammal boltba, programokra. Ha kell szabit veszek ki ha épp nincs ki vigyázzon rá.

Ami zavar hogy nagyon lekezelő. Szová teszi hogy beszéd hibám van, állandó jelleggel hülye gyereknek hív (igaz ez viccnek szánja de azért na) Most is el akartam vinni moziba, tanulok vele hétvégén mert nálunk szokot lenni. Mégis úgy beszél velem mintha ő találta volna fel a spanyol viaszt. Az apja engedékeny, az anyja meg szerintem örül ha így beszél velem.

Olyat mondot neki régen hogy az apukája már nem szereti hanem most már én vagyok neki a legfontosabb.

Így is elég nehéz nekem is. Párom ér féleségül nem akar venni de még közös családot sem akar. Úgy érzem ez a kapcsolat nem éri meg ilyen áldozatok mellet. Pedig szerete a párom ezért tartok még ki.


ápr. 20. 12:44
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
100%

Mérgező környezet, ahol az adott 4 emberből te jutsz ki vesztesen.


A kislány szerint ez jópofa, anyuka örül is neki, de apuka sem szerethet túlságosan, ha arra nem képes, hogy legalább hangosabban rászóljon a kölyökre, ha nem tud viselkedni a szerelmével szemben.


Menekülj, ha teheted minél előbb.

ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

"Szová teszi hogy beszéd hibám van, állandó jelleggel hülye gyereknek hív (igaz ez viccnek szánja de azért na) "


Hát mondjuk a hulyegyereket viccnek sem engedném,

es a csufolodast se hagynám szó nélkül. Az apja nem szól rá ezekért? Leszoktatnam nagyon gyorsan mindkettőről

ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Van hogy szól de nem elég ezzek szerint mert úgyan úgy csinálja..

Irtó gáz ez azért. Ha nekem lenne gyerekem biztos nem hagynám szó nélkül ha így beszélne valakivel. Pontosan azt érzem hogy ez nem éri meg. Mi jogon csúfol másokat. Mondtam neki hogy lehet én nem tudok beszélni de te meg egy neveletlen buta gyerek vagy.

Volt olyan hogy éppen fel mostam és direkt be jött a konyhába. Mondtam hogy ha mégegyszer be jössz te fogsz fel mosni. Csak azért is be jött. Oda adtam a kezébe és ki mentem. Ezt el meséltem az apjának, aki meg mondta a lánynak hogy ha fel mosok akkor ne menjen be. Képes volt fel hívni az anyját és élő adta hogy itt mindenki bántja és az apja is le üvöltötte. Erre anyuka válasza, mond meg apádnak hogy Vikivel kiabáljon (én vagyok Viki) ne veled...

ápr. 20. 12:58
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Jobban járnál ha kilepnel ebből a kapcsolatbol. Azt sem értem miért tűröd el már 6 éve...
ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt megszoksz vagy megszöksz.
ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Jaj! Hát, ez a szerelem biztos nem kölcsönös. A párodnak kéne rendet tennie, ha szeretne téged.

Egyébként meg volt egy elszólásod, hogy a párod nem akar feleségül venni és közös gyereket se akar. Ezek szerint te viszont igen. Akkor minek vagy együtt vele 6 éve???? Ez a kapcsolat a kiscsaj nélkül is halálra lenne ítélve, ha ilyen alapokban nem egyeztek. Minden évvel csak az idődet pazarlod. Tényleg nem éri meg. Nagyon nem.

ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Te tényleg hülye gyerek vagy. Jól mondja az elkényeztetett kis bhuzee. Semmibe néznek. Nem csak a gyerek, de a pasid is.

Egy ingyen bébiszitter vagy akit dugogat. Nem is tervez veled komolyan, nem érdekli hogy beszél veled a gyereke.

Te meg, az ökör, szabadnapokat veszel ki hogy vigyázz a kis cuki gyerekre...

Neked valami súlyos önértékelési gondod van, hogy évek óta ezt tűröd. Menj el pszichológushoz/pszichiáterhez. Nem vagy teljesen rendben

ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

6 ev alatt se hazassagi szandek, se kozos gyerek, apuka a meglevo szajaba se lep bele, hogy veled igy nem beszelhet. Fonyeremeny lehet az egesz bagazs.

Mi tart mellette?

ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Azt akartam írni, amit a 6-os. Ha te akarsz gyereket, ő meg nem, akkor még most keress magadnak mást, amíg ki nem öregszel a gyermekszülésből.

Értem én, hogy szereted, de ő biztosan nem, mert akkor elvenne, és bevállalna még egy gyereket.

Ő már az elején tudta, hogy egy olyan szinglivel áll le, akinek még nincs gyereke, ez elég alap, hogy kell majd megint családot alapítania. Nem várhat el ilyen áldozatot senkitől. Ismertem ilyen párt, a nő 50 évesen olyan megkeseredett hüpi lett, ekézett mindenkit, akinek gyereke volt, csupán azért, mert neki nem lehetett. Ne vállalj be ilyen áldozatot.

A gyerekre visszatérve, mondhatni hogy a helyzeted alap. Az ex persze hogy élvezi, hogy a gyerek veled bunkózik. Apuka meg nagyon nehéz helyzetben van. Ha kiáll melletted, megromlik a viszonya a gyerekkel. Ő inkább a gyereket választotta, sajnos ez elvált szülők esetében általában így van.

Ilyen helyzetben nincs normális gyereknevelés. Nem számít, hogy a gyerek milyen értékrendben nő fel, az egyik uszítja, a másik meg próbál a kedvében járni.

ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Mostanában érzem azt hogy nem éri meg hogy gyerek nélkül maradjak miatta. Azt mondtam neki hogy egy évet kap gondolkodni hogy szeretne e. Ha nem akkor sajnos külön utakon kell fojtanunk.. Csak borzalmas hogy ilyen idős létére nem tud viselkedni.
ápr. 20. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!