Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányotoknak ezt...

13 éves lányotoknak ezt megengednétek?

Figyelt kérdés

( Bocs a hosszú posztèrt!)

Főleg lànyos anyukàkat kèrdezem. Ti megengednètek a lànyotoknak,hogy fiù baràtja legyen ? ( pàrkapcsolatra gondolok)

Nàlunk most az a helyzet van, hogy ùgy tűnik a lànyom szerelmes. Van egy vele egykorú fiù,akivel 1 iskolàba jàr, sokat beszèlnek telefonon, jàtszanak xboxon,suli utàn időt töltenek együtt.Azota a lànyomnak minden gondolata a fiù körül forog. Èn ùgy gondoltam az elejèn,hogy addig mig testi dologra nem kerül sor,haverkènt mièrt ne tölthetnènek időt együtt.De aztàn elkezdett a fiù àtjönni a faluba busszal, a gyerekemmel talàlkozni.Èn meg ùgy voltam vele,hogy akkor jöjjön inkàbb be hozzànk addig is làtom mit csinàlnak.Az elejèn a szobàban is 2mèterre ültek egymàstól.Megnyugodtam, hogy itt semmi rossz nem törtènik.Aztàn elkezdtèk az ajtót bezàrni,hogy a kutya ne menjen be.Pàrszor ràjuk nyitottam,de semmi gyanús nem volt.

Tegnap az àgyon fekve nèztek filmet. Na ez màr nekem elèggè soknak tűnt,de nem szoltam. Ma màr reggel àtjött a sràc, egèsz nap a szobàban voltak. Többször benèztem,meg persze hallom mit beszèlgetnek.Ès egyszer ugy talàltam őket,hogy az àgyon ,hogy a fiù oda volt fordulva a lànyomhoz,az meg a hajàt birizgàlta. Ès nem is zavarta,hogy a szobàban vagyok. Aztàn hamarosan hazaküldtem a sràcot vmi kitalàlt okbòl, a lányom pedig kikisèrte a buszmegàllóba. Ami szinte a hàzunk elött van.Kinèztem az ablakon,ès kèzenfogva sètàltak.

Nem vagyok èn mèg kèsz arra,hogy ilyen dolgokkal foglalkozzak. Egyedül nevelem, nincs testvère.

Ti mit tennètek? Tiltanàtok? Van esetleg valaki hasonló cipőben?

A lànyom sokkal idősebbnek tűnik mint a kora. 168 centi,52 kilo. Altalàban 16-17 - nek gondoljàk.


ápr. 20. 22:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, ha tiltod, akkor is találkozni fog vele, csak titokban, esetleg ő megy hozzá, neked meg azt mondja, barátnőkkel van.
ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Tiltás, hüledezés helyett rengeteg beszélgetés, felvilágosítás!

Nyílt kommunikáció.


Tiltással max azt éred el, hogy megutál és titkolózik.

ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megengedném-e, hogy szerelmes legyen? Hát hogy tudnám megtiltani?

Icipicit irigy is lennék, mert nekem 20 éves koromig nem voltak viszonzottak ezek a naaagy kamaszszerelmek.

A saját 13 évesem még csak gyanús néha, hogy ez vagy az tetszik neki, de ha szeretné hazahívni, inkább megengedném, mint hogy az utcán kószáljanak 18 éves korukig.

ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Érzelmet NEM tilthatsz meg.
ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
Milyen hülye kérdés ez már ne is haragudj. Jó ég. Én 27 éves nő vagyok de dobtam egy hátast a kérdéstől. 😅 Nyilván engedd neki a párkapcsolatot és beszélgess vele sokat. Semmi eget rengető nem történt. Úristen fogták egymás kezét. Tragédia...
ápr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Bocs, ha ezzel a kérdéssel hülyének vagyok nézve, de én 13 évesen max a Backstreet Boys- ról álmodoztam.

Én ebből indulok ki.

Ma kezüket fogták egymásnak , az ágyon simogatta egymást, és vajon ettől mennyire van a közösülés?

Én szerintem egy 13 évesnek ez és az ezzel járó gondok még nagyon

is ráérne.

Ha beszélnék is vele,úgyis ez lenne a vége, hogy elmondanám neki,hogy ez még korai.

Vagy vigyem el nőgyógyászhoz fogamzásgátlóért? Ezt kellene tegyem?

ápr. 20. 23:15
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Neked nem volt az oviban szerelmed akivel kezenfogva setaltatok?

Egyaltalan nem korai 13 evesen sot... beszelgetni kell vele, hatarokrol, felvilagositasrol. Es ez nem azt jelenti, hogy felvilagositod mert most rogton szexelni fognak. Hanem azt, hogy nem a te gyereked fogja kiirni a gyakorira, hogy a csokolozastol terhes lehet-e, vagy nem ot fogjak par ev mulva felcsinalni mert nem hasznaltak gumit.

Beszelgetni kell rola arrol is, hogy nem kell semmit csinalnia ami neki nem komfortos, ne engedjen semmit amit nem akar ami nem esik neki jol. Hogy ha egyszer eljutnak a szexig miert fontos vedekezni (nem csak a terhesseg, a nemi betegsegek miatt is)

De ez nem egy nagy beszelgetes kene hogy legyen, a felvilagositas egy folyamat kiskoratol kezdve. Jo esetben mar egesz pici koraban megtanitottad neki, mik az illetlen erintesek ebbol kesobb egyszerubben jon az is, hogy a parjatol sem kell elturnie olyan erintest amit nem akar vagy nem jo erzes stb.

13 evesen csokoloztam eloszor szerintem ez nem ordogtol valo, es normalis esetben ez meg sokaig megmarad ezen a szinten, aztan kesobb jon a petting majd a szex.(akkor mar 16 voltam, de abban a szerencses helyzetben vagyok, en hozza is mentem ahhoz a srachoz akivel elvesztettem a szuzessegem)

ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
A legrosszabb amit tehetsz, hogy hormonokkal tomod a fejlodo szervezetet. Felnott noket is szetszed a hormon, nem meg egy gyereket...
ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Meg ha velem normálisan viselkedne, pl ha egyáltalán egész nap alatt egyszer is hozzám szólna ,akkor egy rossz szavam nem lenne.De megszünt számára minden. Bármit mondok , nem azt teszi. A legegyszerübb dolgokat sem csinálja meg. Pl kivigye a szennyest a szobából.

Én mindent engedjék meg, ő meg kanál a fejemre?

Én hajlandó vok a kompromisszumra. De eddig csak az volt amit ő akar. Pl ha 5ig elengedem suli után,akkor miért ír rám, hogy had maradjon 6ig . Mikor azt mondom,hogy nem,véletlenül lekesi a buszt.

Mióta ez a fiú a képben van, nem ismerek rá. És itt kezdődik a problémám.

ápr. 20. 23:23
 10/27 A kérdező kommentje:

Talan régimódi vagyok.

Vagy a neveltetesembol fakad.

Nálunk a szex tabu téma volt mindig is .

Próbálom a gyerekemet teljesen másként nevelni mint ahogy engem neveltek , de egyedül álló szülőként extra stresszet okoz minden ami a gyerekkel kapcsolatos.

Szerettem volna ha egy kicsit tovább gyerek marad, mert ezek a felnőtt " dolgok" felnőtt problémákat okoznak.

ápr. 20. 23:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!