Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Depressziós kamasz? Mennyi...

Depressziós kamasz? Mennyi idő a gyógyulás? Minden esetben gyógyszeres kezelés kell?

Figyelt kérdés

Lányom pszichológushoz jár, aki azt mondta, erősen depressziós, menjünk tovább pszichiáterhez.

Azt is mondta, szerinte gyógyszeres kezelés kell, de ez nem 100% nyilván.

Akinek a gyereke átesett ilyen depressziós perióduson, mennyi idő volt a gyógyulás? Mikor lett jobb?


máj. 18. 06:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
22%
Soha. Aki ilyen, az ilyen.
máj. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

A gyerekem még kicsi, én viszont elég depressziós kamasz voltam. 14 évesen indította el az, hogy a barátnőm összejött az általam kiszemelt fiúval, majd szülői nyomásra olyan iskolába kerültem amit nem szerettem, nehéz volt, nem tudtam teljesíteni, lógtam, megbuktam, kirúgtak, esti sulikból is lógtam... kb 25 éves koromra szedtem össze magam. Egyedül, segítség nélkül. A szüleim csak azt látták, hogy lógós, iskola és munkakerülő vagyok. Állandóan öngyilkossági gondolataim voltak.


De kimásztam. Elvégeztem az iskolát, megtaláltam a hivatásom, családom lett.


Segíts a lányodnak ahogy csak tudsz, ne kerüljön mélyebben a spirálba.

máj. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Rakott karfiol ***** válasza:
48%

Húha. Sajnálom.

Mitől depressziós, az kiderült? Mi van a háttérben?

Neked és a férjednek nem javasolt a terápia? Általában a családból indul minden. Vagy azért, mert ott sem megfelelő a dinamika, vagy ha esetleg valami iskolai bántalmazás, akkor sem tud a gyerek hová esni, mert mondjuk nem hisznek neki a közvetlen környezetében, illetve nem is értik mi zajlik benne.

Erre van segítség nektek is.

máj. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem tudjuk, hogy mi lesz. Az biztos, hogy a családban volt, női ágon. Anyukámnak is, nekem is. Nekem felnőttként, ki tudtam jönni belőle.

A gyerek 13 éves. Szerintem az iskola az egyik ok. Azt mondja, jó ott neki, de én úgy érzem, nem illeszkedett be. Volt, hogy szóban bántalmazta egy lány, de az még 2 éve volt, azóta nem. De nyilván az is hagyhatott nyomot benne.

Ami szerintem egy fő ok lehet, az az, hogy 4 éve az apja eltűnt az életéből. Szó szerint. 15 hónapos korában váltunk el, de utána tartotta a kapcsolatot a gyerekkel. Aztán jött a covid, és szó szerint eltűnt. Azóta nem kereste. :(

máj. 18. 08:00
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Nekem nevelőapám volt a legfőbb ok. Gyerekkoromban vert, majd molesztált tini koromban.

Beleszaladtam egy kapcsolatba, ott ugyan ezt kaptam. Verést és erőszakot. Utána lettem mély depressziós. 3x próbáltam meg öngyilkos lenni.


3 pszichológushoz is elrangatott anyám, de utaltam mindet. Én meg pszichiáterhez semmi penzert nem mentem volna, mert nem vagyok bolond, meg engem ne gyógyszerezzenek. Végül az egyik tanárom segített. Ő a rendőrség szakpszichológusa volt. Ő kezdett el helyre tenni. Benne megbíztam 100%ra, nen úgy mint az előzőekben.

Nekem rengeteget segített. De el kellett költöznie, még mielött teljesen felépültem volna. Onnan egyedül fejeztem be. Nekem 5év kellett a legelejétől a legvégéig.

máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy az #1 írta.

El nem múlik, de lehet tünetmentes, csak oda kell rá figyelni.

Viszont lesznek depressziós epizódok élete végéig.


(Szintén 13 voltam, mikor diagnosztizáltak. 36 leszek, azóta ebből bipoláris lett.

Túlvagyok 2 idegösszeomláson, amik evés- és alvászavart vontak maguk után. Jelenleg jól vagyok, de a szociális kapcsolódásom nagyon rossz. Ha újra emberek között kéne lennem, akik nem a családom, valószínűleg rontana az állapotomon.)

máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Előző vagyok, a gyógyszeres részre reagálnék.


Mindegyik antidepresszáns durva mellékhatással bír.

Mérlegelni kell, mennyire szükséges.

Inkább terápiával kéne próbálkozni + a kiváltó okot megszűntetni.

máj. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Én jóformán születésétől fogva depressziós vagyok. Sokáig enyhe volt, igazából az észre se lehet venni kívülről, de belül azért emésztett. 25 évesen volt egy mélyebb periódusom, akkor kellett pszichiáter is. Ezt az időszakot néhány év alatt magam mögött tudtam és 4 éve nem szedek gyógyszert se.

Aztán kb 1,5 éve kifejezetten jó időszakban vagyok.

Jártam 2,5 évet egy terápiára, most egy újabbat kezdtem, mert ez sematerapia. Azért félek, hogy újra lesz nehéz időszak, de azokkal már talán könnyebben meg fogok birkózni.


A környezet nagyon sokat számít.

máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Gyerek mit gondol a gyógyszeres kezelés lehetőségéről?
máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Hiaba vannak lepontozva az ilyen jellegu valaszok... attol meg igaz.

A mentalis betegsegekbol nem gyogyulsz meg, csak tunetmentes maradsz. Benned van mint egy idozitett bomba. Kulonosen akkor ha "orokletes".

En szedtem gyogyszert kamaszkent, kiderult, hogy a fuggosegekre is hajlamos vagyok🤔 ugyhogy mielott a gyogyszerre raaltok erdemes etrendet valtani (vannak vitaminok amikre ilyenkor nagyobb szukseg van es vannak etelek amik rontjak az allapotot)

Relaxaciot tanulni es alkalmazni minden nap.

Gyogynovenyeket kiprobalni (orbancfu)

Es egy teljes vervetelt, hormon panelt nezetni mert sokszor nem vagy nem kizarolag a lelki problema all a hatterben.

Ha mindent megprobaltatok, hat akkor marad az antidepi. Ez egy kura, a kezeloorvos donti el mennyi ido, aztan fokozatosan leszoktatja a beteget rola.

máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!