Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak ha a 13 éves...

Mit csináljak ha a 13 éves lányotok szekrényében egy üveg bort, egy nagy zacskó szemetet (többnyire -mensi-véres zsebkendők, és poshadt étel)?

Figyelt kérdés

Ma takarítottam a lányom szobáját, és a szekrényéből irdatlan bűz áradt. Utána néztem a dolognak. Még nem szóltam semmit neki, de tudom, hogy tudja..hogy tudom.

Szóljak egyáltalán neki?Ti, mit tennétek?


2009. jan. 9. 17:32
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
lányom*
2009. jan. 9. 17:34
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen leülnék vele beszélni. Magyarázd el neki, hogy legyen igényes magára.

Ha valamelyik bnőjét elhívja magához, mit mond neki, mi ez a szag?

2009. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szóvá tenném, mert a szemetet csak nem ott kéne tárolni. A bor meg még minek neki??? Hogy pontosan mivel tudsz rá hatni, azt te tudod.
2009. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem igazán derült ki: menstruál és tudtál/nem tudtál róla? Nem lehet, hogy azért dugdossa, mert még nem tudod, hogy nagylány lett?

Szerintem mindenképpen beszélj vele: a borhoz még fiatal, a véres cuccnak meg a kukában a helye higiénikusan becsomagolva.

2009. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én vele takaríttattam volna ki!

Egy 10 éves fiú anyukája

2009. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem most ne szólj, annál cikibb neki.

Aztán, ha eleget forrongott, kérdezd meg, mikorra írhatod be a naptáradba a következő takarítást, és hogy bort hozzál, sört vagy pálinkát?

Lehet, csak a bor miatt szorong, akoszt ilyen idősen sokszor észre sem veszik. Talán akkor akarta kidobni, mikor egyedül marad?

Hogyan lett véres a zsebkendő?

2009. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Ismerős a történet, nekem az unokahúgommal történt. Náluk nyaraltam és a szobájában kaptam ágyat, de 1 percig sem maradtam ott, mert áradt a bűz a szobájából, hónapokig gyűjtögette a véres betéteket a szennyestartójában, ahelyett hogy kidobta volna a kukába iszonyatos szag volt. Én nagyon meg tudtam volna pofozni! Ehelyett, kitakarítattam vele a szobáját, de soha többet be nem tettem a lábam oda.

Undorító! Veszekedtem vele, hogy jönnek ide a barátnői, azok nem szólnak semmit? Szerintem nem mertek. Ja és hozzáteszem volt barátja! Belegondolni se mertem hogy ők ketten fent abban a szobában, vajon a pasinak így is kell ez a lány?

Bár eltelt sok sok év, de azóta sem nagyon higiénikus magára a csajszi.

Nevelés kérdése, sajnálom hogy az anyja nem nézett rá alaposan. Ha nekem lenne lányom, helyesen nevelném!

Úgyhogy kedves anyuka, beszéljen a lányával!

2009. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Még nem tudtam, hogy menstruál..

Mondjuk jó tudni, hogy nem csak az én lányom ilyen. A szag pedig inkább a kajátol volt, nem a véres zsebkendőktől.

A sok szemét meg már nem az első eset..

Féltem vele beszélni, mert nagyon érzékeny, és azt hiszi, hogy ezt bántásnak szánom, és lenézem őt..szerintem.

De aztán csak szóvá tettem. Azt mondta, hogy a bor csak azért kellett neki, hogy fényképeket készíthessen vele, a szemetet meg elfelejtette levinni.

Kérdeztem tőle, hogy mért nem merte beledobni a közös kukánkba, amire csak a vállát vonta.

Szerintetek a borról igazat mondott? És, hogyan oldjam meg, hogy a szemét a helyére kerüljön ezután? Mert ezt nem sikerült vele megbeszélni, annyira szégyellte magát.

2009. jan. 9. 21:49
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Hát így egész más..

a bor nem lényeg a mensiről kellett volna már beszélni hamarabb. De pótold be!Mondd neki hogy ez jó dolog, mostmár nagylány, és egészséges is. Magyarázd el melyik betét milyen, hogy kell használni, hogy be kell csomagolni, ha kidobjuk, mikortól használhat tampont és hogyan..

Mondd el hogy mától teherbe is tudna esni, de még ne tervezzen gyereket.(legalább ezzel ne késs el!)Kérd meg, hogyha majd később le akar feküdni vkivel, beszélje meg veled, akkor is, ha tudja, hogy korainak találod! Mondd el, hogy van tinédzsernőgyógyászat, és ha bármi baja lenne, folyás vagy viszketés görcs v vmi. oda elkíséred. Beszéld meg, mit kell tenni a suliban, tud-e ott cserélni rendesen betétet, meg hogy ne dobja a wc-be, mert eldugul.

Meséld el a szárnyas a vékony meg a stb rejtelmeit! ne kényszerítsd vattára, az nagyon ciki. Mond el, hogy titkolózni szoktál-e a fiúk előtt(családja válogatja)

Mesélj, hogy lehet némi váladék közben is, az nem baj, de mikor szóljon(sok, csúnya, stb)Legyen nála a suliban tartalék, mert váratlan időben megjöhet ebben a korban és örökre kicikizhetik. Mondd el, hogy ha mégis úgy jár bármelyik nőtől kérhet segítséget(betétet) idegentől is.

Biztos nagyon izgult szegényke meg szorongott. eddig hol éltetek, nem volt ez téma?

Na dicsérd meg, hogy most már ő is nő te is nő, bízz rá vmi felnőttes feladatot, fizesse be a csekkeket, vagy állítsa össze a heti menüt! mint nagylány. És vegyetek neki közösen kettesben vmi nőcis ajándékot a nagy alkalomra!Körömlakkot, nejlonharisnyát, gyűrűt, tinimagazint, amit eddig nem kapott. Vagy egy szép neszesszert, abba tehetné a mensis cuccot.

2009. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és tessék tenni a wc-be egy fedeles szemetest, mert sétálni a lakásban a cuccal egy tininek elviselhetetlenül ciki.Nyugodj meg a gyönyörű 19 éves lányom szobájában - aki az igényességről oktat - simán megfér a szoba közepén a füzetek tetején a halom ruha, azon a cipő, azon a macska. Mondhatni a kilapult penészes szendvics elvárás. A barátnője is mint egy modell, de a szülők most borultak ki hogy a véres bugyira rárohadt az alma. (pedig nevelőapja van, annál cikibb, ha az porszívóz) De az egész leánykoszorú ilyen: hetente 3x hajat mosnak, parfüm, testápoló,körömlakk, 5x átöltözés - nem marad idő olyan 20-adrangú dolgokra mint takarítgatani. Egy héten egyszer(az enyém, mert jó) rendet rak, az fél óráig tart, a következő öltözési rohamig.Amúgy nagyon segítőkész, sokat olvas, jól tanul, profi táncos(fellépnek).A fiam egész nyáron nem találta a szandálját, ami újonnnan a dobozában hevert az ágy alatt. Kétarasznyira.
2009. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!