Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves korra elmúlik majd a...

18 éves korra elmúlik majd a kamaszkor?

Figyelt kérdés
18 vagyok,de úgy érzem még,hogy mindig kamaszkorban vagyok,valahogy nem tudtam elnőni ezt a dolgot,és nagyon zavar,hogy még nem vagyok felnőtt.Pedig én azt hittem hogy mire 18 leszek akkor már nem csak jogilag válok azzá,hanem máshogy is.
2009. jan. 13. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül múlik el,van,akinél eltart akár 25-30 éves koráig is... ezt találtam a neten,ahol megnézheted,mi a serdülőkor célja: [link]

[link]


[link]

2009. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Attól függ, mit jelent számodra az, hogy felnőtt, kit tekintesz felnőttnek.

Van két 18 éves lányom és egy 14 éves fiam. Bizonyos tekintetben annyira gyerekek, sok esetben azonban bármelyik "felnőttet" meghazudtoló bölcsességgel és rálátással vélekednek akár hétköznapi dolgokról legyen szó, vagy az élet dolgairól. De vajon a hagyományos értelemben vett felnőttek nem ezt teszik, tesszük? Olykor nevetségesen és gyerekesen viselkedem, de ugyanezt teszik a környezetemben élő felnőttek is, politikusaink, mindenki, mi emberek. A probléma vagy inkább a különbség abból fakad, hogy a felnőtt azt próbálja meg elhitetni a gyerekkel, hogy ő mindent jobban tud, mert több az élettapasztalata, aztán ott van még a kötelező tiszteletadás, a tiszteld a szüleidet, a felnőtteket stb. A felnőttnek talán nem kell tisztelnie a gyereket? Én úgy gondolom, hogy Te is vagy annyira felnőtt, mint bárki más - különben ez a kérdés, amit itt feltettél, fel sem merült volna benned- és bármelyik felnőtt van annyira gyerek, mint Te. Tanulj a felnőttek hibáiból, de még jobb lenne, ha a felnőttek is tudnának tanulni Tőletek.

Bevallom sokat tanulok a 18 éves gyerekeimtől.

2009. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
szia! én 2009 augusztusában töltöm a 20-at, és úgy érzem magam mintha két ember lennék... tudod, még én sem érzem magam felnőttnek, annak ellenére, hogy mindig is érettebb voltam a korombeli gyerekeknél. Rengetegszer viselkedek gyerekesen (majomkodok a tükörbe,hülye hangokat adok ki, baromkodok, hisztizek, sírok, gyerekes játékokkal játszom pl számítógépen, és százszor inkább megnézek egy walt disney mesét az esti főműsoridőben, mint az akciófilmeket meg a horrorokat, ezzel a párom is jól kiakasztom).... de mindezek ellenére komoly döntéseket tudok hozni az életemről, egyetemre járok, jövőt tervezek, komoly párkapcsolatban élek és pár éven belül saját gyermeket akarok... és úgy érzem, ettől komolyabb már nem leszek... azt hiszem azokban a helyzetekben, amik megkövetelik a komoly és felelősségteljes gondolkodást, igenis megállom a helyem, de mikor nincs erre szükség, miért ne lehetnék gyerek? Százszor jobb ilyennek lenni, mintha egy unott,kretén, koravén lány lennék, aki már képtelen megérteni egy két évvel fiatalabb embert is. Miért akarsz annyira felnőni mellesleg? az én életemben csak a gond volt eddig a felnőtté válással....saját magam kell eltartanom ami nagyon nehéz egy kis diákhitelből úgy, hogy még a párom se talál munkát, az egész élet tele van jogi meg pénzügyi hülyeségekkel, amiket el kell olvasni, utána kell nézni, mert még ahhoz is 10féle papírt kell aláírnod meg befizetned, hogy elmehess a wc-re(persze ez csak egy durva felnagyított példa volt)... de hiába vagyok felnőtt, a szüleimtől nem lehet elszakadni, mert nincs pénzünk másik városba költözni, így anyámék mindig mindenbe beleszólnak, mintha nem lenne nélkülük is elég bajunk.... szóval...semmi jó nincs a felnőtt életben.... hacsak ninc segy milliárdos nagybácsid, aki a feneked alá teszi az autót meg a saját lakást...
2009. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

18 évesen én sem éreztem semmi változást

21től történtek olyan dolgok, amik már megmutatták, hogy felnőttesedem.

24től pedig már magamat is annak tekintem


ettől függetlenül hülyülni jóó

2009. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez egyéntől függ valaki csak25-nél lessz felnőtt
2009. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én mindjárt 19vok és még nagyon nagyon messze vagyok a felnőttségtől és nagyon örülök neki :) imádok gyerek lenni és nagyon rémszíttő a tudat h fel fogok nőni:(
2010. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!