Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz korban miért hisszük...

Kamasz korban miért hisszük azt, hogy miénk a világ?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok már kamasz,de átéltem én is ezt a kort(sajnos) és nem élném újra az akkori időszakot.


A mai fiatalság is azt hiszi ők a tökéletesek és a felnőttek meg hülyék. De ez nem volt másképp 10-20-30 éve sem.


Van normálisan viselkedő kamasz,de az ritka. Inkább az jellemző,hogy megy az erőfitoktatás,okoskodás,egymás előtt vagánykodás, felnőttekkel való pimaszkodás, minden ellen lázadás,jobban tudom a világ dolgait felfogás,stb-stb. Ez miért alakulhatott ki az emberben? Aztán pár évre rá meg mindenki lenyugszik. Hogy miért van ez?


2009. jan. 22. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

te is jól látod,10-20éve is ilyen volt.ezek szerint az ember így van kódolva talán.az orvosok megállapították,hogy a kamaszok azért lázadnak,mert a szüleik próbálják megvédeni ahogy tudják,de ők/mi meg pontosan,hogy szeretnénk felnőtté válni.És ezt valahol el kell kezdeni.talán ezért.

/egy kamaszlány!/:)

2009. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert feszegetik a határokat, bele kell helyezkedniük az életbe, de a határok feltérképezése a lázadással (is) működik.
2009. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nem tudom megmondani, lehet gyorsan nőttem fel, de én sose csináltam ilyeneket, azóta vagyok kicsit nyíltabb mióta egyetemre járok. Félreértés ne essék azelőtt se állt be a szám ha valamit elkezdtem mondani, de valahogy még is más.

Én mindig úgy viselkedtem mint egy felnőtt. Nem igazán jártam bulizni, meg ilyesmik, mindig volt valami dolgom, ház körüli munka, munka vagy valami hasonló.

De láttam én is ilyet, de az osztálytársaim nagyjából lenyugodtak már.


-majdnem 20 éves lány-

2009. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ az iskolai neveléstől is, illetve az itthonitól. Olyat kapnék, hogy lerepülne a fejem, ha mindezt eljátszanám itthon. Persze, nekem is vannak ilyen dolgaim, nem azt mondom, hogy világ szentje vagyok, de például az iskolában is... Olyan tanáraim vannak, hogy köszönni is csak úgy merek nekik, hogy előtte végiggondolom, hogy milyen formában a legudvariasabb...nemhogy visszapofázni... De remélem, hogy viszont azokat a hülyeségeimet, amiket tényleg "felvettem", azokat minél hamarabb kinövöm.

16/L

2009. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sosem voltam az a Lázadó kamasz gyerek.. Lehet hamar felnőttem...

Felső évfolyamba a leglázadóbb bandába csapódtam drogoztak cigiztek stb.. Volt, hogy a suliba is hoztak be alkoholt.. NA mondani sem kell a fele kisebbségi volt.. De én nem, mindig én istápoltam őket én vittem haza őket bulik után.. stb.. 8.os voltam amikor először ittam alkoholt.. És csak bulikon akkor is csak annyit, hogy jól érezzem magam, semmi túlzás... A szüleimnek mindent elmondtam, jó gyerek voltam! Mindig is megbíztak bennem! Sosem volt olyan érzésem, hogy na én most nagylány leszek és megmutatom.. Én mindig komoly, kiegyensúlyozott voltam! Lehet velem nevetgélni, de én nem vagyok képes ilyen polgár pukkasztásokra mint a haverjaim!! :)

16/L

2009. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jah előző vagyok.. Teljesen más a baráti társaságom, mint régen volt.. És még mindig nem érzem magam nagy embernek!

Nálam ez kimaradt.. :D

2009. júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!