Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 vagyok, de még mindig úgy...

18 vagyok, de még mindig úgy lázadok minden miatt mint kiskamasz koromban, normális ez?

Figyelt kérdés
Helló, 18 vagyok, nagykorú, de még mindig úgy lázadozom minden iránt mint kis kamasz koromban. és ha mondjuk az öcsém mesél valamit, aki fiatalabb, hogy példának okáért neki ez meg az kell kötelezően, akkor én mindig beleélem magamat, és lázadásra buzdítom. nem értem magamat, már rég fel kellett volna nölni! lehet valamit tenni ez ügyben? Hali!
2009. jan. 23. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

szerintem megtetted az első lépést, beismerted, hogy időnként gyerekesen viselkedsz. innentől már csak arra kell figyelned, hogy ne csak utólag gondolkodj. egy kis önkontroll és menni fog.

egyébként ez természetes jelenség. mert bár biológiailag felnőtt vagy, a személyiséged még éretlen. nem lesz az ember egyik napról a másikra felnőtt csak azért, mert betöltötte a 18-at. nem is kell. legyél nyugodtan még gyerek abban az értelemben, hogy fordulj bátran a szüleidhez, ha támogatás kell, beszélgess velük (akár a hibáidról is). a lázadás nálam azért volt ebben a koromban, mert egyszerre éheztem a szüleim pátyolgatására és a függetlenségre. és a kettőt nehéz megvalósítani a gyereknek és a szülőknek egyaránt :)

sok sikert!

2009. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Bármilyen korban lehet az ember lázadó.

de ha fiú vagy, akkor ez nem is baj. A fiúk/férfiak sosem nőnek fel teljesen.

Gondolj bele! Anyuka védi a kicsit, szabja meg a napi "programot stb. az apuka meg játszik a gyerekkel, biciklizis, focizik, kicsikkel legózik, "baromkodik"...

De a lényeg: egyáltalán nem baj, csak próbálj meg egy kicsit TUDATOSAN komolyodni, persze, csak ha tényleg akarod...

2009. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a kamaszlázadást sosem értettem, én úgy érzem 30 évesen leszek baromi nagy lázadó :p


Egyébként majd csak kinövöd. De azért mivel már zavar, tegyél ellene. Kapd össze az agyad.

2009. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem minden 18 éves ember van túl a kamaszkoron azért, mert nagykorú lett, ez nem törvényszerű. Van nekem egy barátnőm. 18, lassan 19 éves, de még mindig ott tart, hogy Micimackó mániás, a játékboltban törzsvendég. Szóval nyugi, kellenek fura figurák a világnak. Az sem baj, ha ilyen maradsz, a lényeg, hogy felismerted.

S.

2009. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nem értem h miert azonositjátok a lázadást a kamaszkorral? nembiztos h egy kamasz azert lazad mert kamasz hanem azert mert igy érzi a vilagot, és szerintem helyes h nem nyeli ba sok szarságot amit mindenki hajt!
2009. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még élsz lázadni fogsz valami miatt. Az már követeléskultúrai kérdés, hogyan tudod kezelni. Átlépsz rajta, elkerülöd, megoldod a magad útján, stb.

A fejed lágya sohasem nő be szerencsés esetben, mert akkor fafejű leszel. Tudod ff hivatalnok, ff biztonsági őr, ff politikus, ff anyós, van rá példa bőven

2010. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy ugyan ilyen embert, csak Ő már 22 - lassan 23 - éves! Mindenesetre én nagyon imádom Őt! És el lehet viselni, sokszor olyan mintha egy 5 évessel beszélgetnék! (:


14/L

2010. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!