Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam 14 éves, és cigizi....

A fiam 14 éves, és cigizi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nyáron rászoktatták a barátai,és sokat szív.én nem örülök neki,mert korán kezdte,de nem teszi le.nem tiltom,mert annál jobban csinálná haveri társaságban.nem voltam vele igazán soha szigorú,ő az életem,most bánom hogy nem fogtam keményebben.az apja nem törődik vele,új családja van.jó gyerek volt mindíg,de ez a kamaszkor őt is megváltoztatta nagyon.nem érdekli a tanulás sem 3 tárgyból bukásra áll,nem hagyja hogy segítsek,és most lenne iskolaválasztás.nagyon öntörvényű lett.nevelési tanácsadóba vittem nyáron,járt is egy darabig,de nem hatott rá,és már ők is félvállról veszik.de nem akarom hogy intézetbe kerüljön,,pedig ha ez rosszabb lesz,félek elviszik.mit tanácsoltok?kérem az írjon,aki hasonló bajban van,volt,és tud segíteni tanácsot adni.egy elkeseredett 35 éves anya.
2010. dec. 30. 23:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Intézetbe viszik aztán tán majd észhez kap.
2010. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
15%
Miért nem törődik vele az apja? Azért mert kidobtad, mint egy kutyát! A gyerekhez nem vagy elég te! De a gyermektartásdíj azért jólesik, mi?
2010. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
57%
Mond meg vagy normális lesz vagy mehet az apjához.
2010. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Látom, sorra kapod a jó tanácsokat:)

Te cigizel? Remélem, nem, mert akkor hiába is próbálnád jobb útra vezetni, úgyis arra fog hivatkozni, hogy te is dohányos vagy.

Ebben az életkorban a haverok a legfontosabbak,a szülő csak "másodlagos" szerepet játszik, ráadásul a helyzetedet még nehezíti az is, hogy egyedül neveled a srácot.

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy megpróbálsz (szó szerint!) a legjobb barátja lenni a gyerekednek, beleértve, hogy közös programokat csináltok, sokat beszélgettek.

Szigorral, büntetéssel semmire nem fogsz menni, mert akkor "csakazértis" az ellenkezőjét fogja csinálni, mint amit mondassz neki.

Hívd fel arra is a figyelmét, hogy még növésben van, és a cigizés MINDEN szervét károsítja.

2010. dec. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
2. válaszoló honnan veszed hogy ő dobta ki?? lehet hogy pont fordítva??És ha ő dobta ki akkor meg biztos nem ok nélkül..A gyerektartás dologról meg nem mondok semmit...Bunkó-.-
2010. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
Hát,azért az túlzás,hogy a barátai szoktatták rá.Neki is "hagynia" kellett magát,hogy rászokjon,ha tényleg rászokott és nem csak unaloműzésből csinálja(tapasztalatból mondom).Próbálj vele beszélni az életről,de csak őszintén.18/F
2010. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
te is elrontottad, mert az engedékenység nem vezet sehova, a dohányzással nem értesz egyet, nem kell bólogatnod hozzá vagy ,megengedned, főleg amíg a kedves kisfiadra te takarítasz főzöl mosol és te keresed meg a kenyérre valót. Mi segít? Alapos elbeszélgetés, mindenről, jövőről, tervekről, minek köszönhető ez a hozzáállás, barátokról, mi szeretne lenni, tessék megijeszteni, ha így folytatja, majd szedheti a szemetet vagy kéregethet, az majd akkor jó lesz? Jövőkép fényében megbeszélni a továbbiakat, ha céljai vannak, akkor annak megfelelően kialakítani a napirendet, tanulás van, elmenés nincs, addig biztos amíg a jegyek nem javulnak. Otthon cigizés nincs, zsebpénz sincs rá. Ha nincs célja, vagy nem tud mit mondani, akkor addig gondolkodhat a szobájában internet telefon és tévé nélkül, amíg valami értelmes ötlete nem támad.
2010. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
44%

23:59

Ne haragudj, de egy lázadó természetű kamasz gyereknél ezzel pont azt váltanád ki, hogy még rosszabbul viselkedjen. Cigire akár lopna is pénzt szerintem, vagy kér a haveroktól. Netán még durvább dolgokba is belemenne.

Ágyúval nem lehet verebet fogni...

2010. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
hát a második válaszolónak csak azt tudom mondani,hogy nem normális!!!!!!!!!!!!ugyanis nem én dobtam ki,hanem ő hagyott ott minket albérletben,és jött össze másik nővel és ha szerinted 12000 ft gyerektartás a mai világban neked ér valamit egy gyerek felneveléséhez,akkor te nem tudsz semmit!vagy nincs gyereked,vagy rosszabb vagy mint magad is gondolnád.én a fiamért megtettem mindent,és meg is teszek,úgyhogy az ilyen beszólásokra szerintem senki nem kíváncsi.egyáltalán te minek írsz?unatkozol?akkor számold a bárányokat idióta!!!!!!!!a többi hozzászólónak köszönöm,és higgyétek el hogy sokat beszélgettem vele mindenről,és most is teszem,de nem érdekli.és sajnos nem hallgat senkire.az utolsó hozzászólónak nagyon köszönöm,mert ugyanazon a véleményen vagyok mint te,.emberek az utolsó hozzászóló legalább megért,és átlátja a dolgokat rendesen.
2010. dec. 31. 05:00
 10/28 A kérdező kommentje:
ja és még annyit hogy én is cigizem,meg mindenki a családban,(felnőttek)és az apjához nem menne,és ő sem venné magához,mert kijelentette hogy a megszokott életét ő nem bolygatná fel már.meg nősült,gyereke van,nem érdekli már a múlt.van sok ilyen szemét férfi sajnos.
2010. dec. 31. 05:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!