Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eltávolodom a lányomtól! (13)...

Eltávolodom a lányomtól! (13) az utóbbi időben teljesen idegenként viselkedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem is beszél velem, még egyszerű kérdésekre is, csak odavet valami lerázót, és visszavonul a szobájába. Egész nap ki se jön, csak zenét hallgat, meg írogat, rajzol. Olyan mintha itt sem lakna. A tanulásban is gyenge, szinte mindenből 2-es, kivéve a tesi, rajz, ének. Azt nem hagyja, hogy segítsek a tanulásban. Semmi nem érdekli, trehány és úgy érzem, nem tudok hatni rá, kicsúszik a kezemből. Félek, baj lesz ebből.
2011. jan. 12. 22:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szerintem ne aggodj,átmegy rajta ez az ido.Ezt hívják pubertás kornak,ami még csak most kezdodik,szoval kosd fel a nadrágod!!!én is voltam ebben a korban,és ugyanígy viselkedtem anyuékkal...rajta ez 1éve ment át,szoval 19évesen.Ha tinédzser az ember,akkor hiába beszélsz neki,hiába parancsolsz,hiába akarod megérteni,hiába kérdezel,felesleges!

Sajnos torodj bele...

2011. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Az odáig rendben is van.De mindennek van egy bizonyos határa.Az azért nem mindegy,hogy tiszteletlen is ez mellett az anyjával.Mert ez a viselkedés bizony az, a szülő felé.
2011. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Beletörődnék én, csak hát ha megbukik, ami esélyes, elcseszi az életét. Meg félek, hogy belemegy olyan dolgokba, amikbe nem menne talán, ha átbeszélnénk. De én nem merem felhozni, nehogy "ötletet" adjak.
2011. jan. 12. 22:14
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Szedd össze a gondolataidat,és beszélj vele.Mond meg neki,hogy ez igy tovább nem megy,amennyiben nem változtat a magatartásán,és a tanulmányi eredményein,te is másképpen fogsz viszonyulni hozzá.Végül is egy kamaszodó lányról van szó,nem egy felnött nőröl akinek ne lehetne parancsolni.
2011. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]


töltsd le, olvasd el a könyvet, megér annyit hogy ne csússzon ki a kezedből a lányod!! Tanulságos a könyv és hasznos!!!

2011. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ilyet már mondtam neki. Azt mondta az apjával szeretne élni. Ezzel csak 2 gond van.

1 Nem is a vérszerinti apja, hanem a volt férjem aki 2 éves korától 10 éves koráig nevelte, de máig őt hívja apunak, pedig tudja, hogy nem az.

2 Szerintem azért akarja, mert tudja, hogy ő mindent elnéz, azt csinál amit akar.

2011. jan. 12. 22:29
 7/16 anonim ***** válasza:

Két utad van.

1, Kezedbe vaszed a SAJÁT életed (nem a lányodé) irányítását. Olyan életet élsz, amire méltán lehetsz te is büszke, és a lányod is. Ha ez sikerül, akkor tudsz majd rá hatni.


2, Hagysz mindent úgy, ahogy van. Nem leszel rá különösebb hatással. Ha mégis megpróbálod irányítani, azzal csak rontasz a helyzeteden. Majd pár év múlva normalizálódik a kapcsolatotok. Közben szurkolsz, hogy ne keveredje olyasmibe, ami tényleg tönkreteszi az életét. A bukás nem feltétlenül az. Észheztérítő hatása is lehet. Vannak sokkal rosszabb dolgok is.


A lányod keresi a saját útját. Nem tudsz példakép lenni, ahogy a szülők döntő többsége sem, ezért máshol keresi a megoldást, így téged ilyen értelemben le kell építenie. Ha ezt nem akarod, akkor magadon változtass. Esetleg komolyan gondolod, hogy az az életstílus, amit te mutatsz (pénzügyi helyzet, munka, szabadidős programok, családi élet, barátok, értelmes célok, értékrend, egészség, emberi kapcsolatok stb.) összességében vonzó kéne, hogy legyen a lányod számára? Én nem tudhatom a választ, csak a lányod viselkedéséből sejtek valamit.

2011. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érdekesnek tűnik, el fogom olvasni!
2011. jan. 12. 22:31
 9/16 A kérdező kommentje:
Elég jó állásom van. Annak ellenére hogy egyedül nevelem őt és az öccsét, mindent meg tudok adni nekik. A volt férjem is támogat mindenben, rendszeresen tartja a kapcsolatot a gyerekekkel, vannak barátaim, igazából nincs okom panaszra az életemmel kapcsolatban. Szerintem a környezetében láthat százszor rosszabb példát is. Talán azzal lehet baja, hogy én a hagyományos értékeket tartom fontosnak, ami manapság nem divat. Gondolom maradinak tart. Vagy ilyesmi. (32 éves vagyok)
2011. jan. 12. 22:43
 10/16 anonim ***** válasza:

22:43 Közel lehetsz az igazsághoz, de egy kicsit nyitottabban: "én a hagyományos értékeket tartom fontosnak, ami manapság nem divat". Nem biztos, hogy a divat irányítja. Nem szerencsés a másik ember értékrendjét divatnak titulálni. Ha úgy érzed, a te életed rendben, és méltán vagy rá büszke, és nem akarsz rajta gyökeresen változtatni, az OK. Csak ehhez tedd hozzá, hogy akkor el kell fogadnod, ha ő nem látja benne a követendő példát. Neki a saját útját kell megtalálnia, még ha ez néha fájdalmas is (mindkettőtöknek az, csak másképp). Fogadd el őt, és jelents kiszámítható hátteret. Ha nem érzi, hogy megkötöd, könnyebben elfogad partnernek. Nehéz lett volna ostobább tanácsot írni, mint a 22:18-as. A bekeményítős nevelésről már le késtél. Most már csak az ellenállását növelnéd vele, és mégkevésbé hatnál rá.

Az viszont bölcs gondolat, ha elvasol minél több gyerekneveléssel és emberi kapcsolatokkal foglalkozó könyvet. Florance Littauert például jó szívvel tudom ajánlani.

2011. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!