Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljunk? Már katasztróf...

Mit csináljunk? Már katasztrófális a helyzet!

Figyelt kérdés

anyumnak szeretnék segíteni. van 2 húgom (22,19). én már 24vagyok, családdal (férj, gyerek), szóval nem otthon.

anyum állandóan panaszkodik húgaimre, h semmibe veszik, nem foglalkoznak az érzéseivel...és igaza is van! 22 fősulis költség térítéses, és úgy lett megbeszélve h első évet anyu fizeti de utánna elmegy dolgozni v vmi és magát pénzeli...ehhez képest már másfél évnél tartunk, nincsenek meg az aláírásai, vizsgaidőszakban majdnem mindenből meghúzták... :S

19 most válogat fősulik közül, úgy h közép suli 11et 2X járta, és most is sokmindenből bukásra áll (12).

mind2 nagyszájú, beképzelt, h anyu értük van, értük dolgozik (ált iskolában takarít).lopják anyu pénzét a háta mögött utánna letagadják, állandóan isznak cigiznek, buliznak... és otthon semmit nem segítenek, anyu már menekül otthonról a barátjához (1éve vannak együtt),mindíg itt alszik, és egyre kevesebbet jár haza.ha mégis hazamegy akkor nekitámadnak, h nem volt otthon, nem főzött, nem takarított, nincs tiszta bugyi... :S

és hiába sehogy enm lehet rájuk hatni, én is próbáltam már, de én nem lakok otthon ne szóljak bele az életükbe, én már 19 évesen elmentem fősulira és magamat tartom el azóta.nem emri anyum mondani a 22nek h húzzon már el otthonról emrt csak a lánya...de így tönkre fogják teljesen tenni anyukámat :( és annyira sajnálom. mit tehetnénk? v hogy segíthetnék anyunak? én pesten ők vidéken.


2011. jan. 19. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Aki megbukott 2X az miért akar fősulira menni??? Szerintem gyakrabban látogasd meg az anyukádat ha van rá lehetőséged.
2011. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
fősulira azért akar menni ,mert én is elvégeztem, már van diplomám, 22éves most végzi, és ráadásul anyu fizeti... és ő miért nem érdemli meg? mért ne járhatna? ő is ugyanolyan gyereke anyunak mint mi... csak hát azt nem fogja fel, h én soha nem buktam ,jó nem voltam kitűnő...de akkor is elvégeztem, 22éves mindíg jobb volt mint én szinte 4-5ös, csak most nagyon elzüllött (koleszos), és h ő (19) is ugyanúgy megérdemli, csak neki nincs esze! szó szerint sokal butább mint én v húgom :( és ezt nem érti meg. anyut látogatom ha tudom ,de dolgozik egész nap, aztán meg a párjánál van, mennek midnen felé, mert párja látja h mi van és próbálja lefoglalni, meg még ott a mama is él, és ő is midníg hívja anyut, h menjen segíteni...aminek anyu örül, és így nem kell otthon lennie. attól félek mi lesz ha NE adja ég szétmennek a pasival... :S nagyon megszerette anyu őt, és én is bírom midnenben segített nekem is, és anyunak is... de hát ez mrá enm állapot a mit a húgaim művelnek :(
2011. jan. 19. 11:05
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Basszus... Mind a kettő már nagykorú... Már bocsánat, de én 11 éves SE vagyok, mégis ki tudom mosni a saját bugyimat stb... Talán, ha édesanyád, mondjuk két hétig nem menne a húgaidhoz, akkor talán elgondolkodnának rajta, hogy mit rontottak el.

Sok szerencsét nektek ;)


majdnem 11/L

2011. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszi :)

én is ezt mondom anyunak, h hagyja ott őket a pi...ba és majd elgondolkoznak magukon...de hát az a baj h totál lelaknák a lakást és anyu nyakára járnának és a végén úgyis anyunak kéne mindent rendberakni... :S :(

2011. jan. 19. 11:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Úgyse tudnának meglenni anyuka nélkül.2 hétre menjen nálatok vagy a pasijánál, nem baj ha lelaknák a házat max hozzátok költözne
2011. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
csak a ház a miénk is, és most nyáron lett teljesen felújítva kívül-belül... mi egy egyszobás kis lyukban lakunk, max pasijához tudna költözni, de az meg 1 utcára van tőlünk. ezek szerint nem nagyon van megoldás a helyzetre, csak ha anyu elköltözik...és hátha magukhoz térnek a húgaim...
2011. jan. 19. 15:35
 7/15 anonim ***** válasza:

Vagy édesanyád egyszer csak ezt mondja: Kész, vége!

Majd kimegy az utcára és elmegy valahová (ezt nektek kell kitalálnotok), aztán a húgaid majd szépen elgondolkoznak az egészen...

2011. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A tiéd és édesanyádé a lakás???


ha igen: Akkor adjátok el. Neked lesz pénzed anyukád meg odakölzöik a szerelméhez vagy vesznek( édesanyád és a barátja) egy közös lakást. Bár azért azt várjátok meg hogy a 19 éves hugod végezzen a középsuliban, mertkönnyen az utcára kerülhet. A másik hugod meg keressen munkát de sűrgősen!

2011. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem a 2nké a lakás hanem négyőnké, de mivel most lett felújítva elég jó lett...és ha ráhagyja anya a két csajra akár pár nap altt totál lelakják...kinézem belőlük, nem is a 19éves a nagyobb gond, hanem a 22 :( hiába próbálja anyu munkába, v bárhova küldeni, nem talál, pont nincs meló.... :S de mindenki tudja h nem is keres... neki ez így nagyon kényelmes, h mef van csinálva minden, és fizetik is...de most megszűnt a jóvilág, mert elfogyott anyu pénze... a hapsijának van háza, és ott lakik az anyjával és az egyik lányával, és anyu szinte minden szabad idejét ott tölti velük, én is imádok ott lenni!
2011. jan. 20. 16:21
 10/15 anonim ***** válasza:
Már neharagudj, de érdesanyád a hibás, hogy ahelyett, hogy megbeszélné velük, elhúz a barátjához.
2011. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!