Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Azt hiszem már nem vagyok...

Azt hiszem már nem vagyok normális. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Ha megnézek egy romantikus filmet az egyszerűen annyira elbűvöl ahogy egymásba szeretnek...hogy úgy érzem nekem is ez kell és nem tudok semmi másra gondolni nem tudok tanulni és annyira hisztis leszek mindenkivel hogy ez már kibírhatatlan számomra is!Szeretnék egy barátot de úgy érzem mindenki csak "azt" akarja így elutasítok mindenkit...azt várom hogy velem is az történjen ami a filmekben,hogy őszintén szeret és küzd értem..stb.pedig tudom hogy ilyen nincs(vagy csak nagyon ritka).Meglátok egy fiút és már azonnal "szerelmes" leszek de tudom hogy ez nem az csak olyan "hátha ő a nagy ő" fellángolás ezért nem is hagyom hogy több legyen!A szüleim is tanácstalanok nem tudják hogy mi van velem de elmondani nem mertem csak azt hallják egész nap hogy olyan édes a Pisti,Józsi,Karcsi,Dávid,Péter...és csak jönnek a nevek már követni sem tudják..kérlek segítsetek valahogy...
2009. febr. 23. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nos, ahopgyan ezt itt most megírtad, az arra vall, hoyg értelmes vagy. a legjobb ha anyukádnak elmondod, amit ide írtál, mert ebben nehéz tanácsot adni. pl. sportolj, keress hobbit, hogy lekösd a figyelmedet, vagy kezd nyelvvizsgár készülni. Ilyesmi. egyébként jól látod, olyan mint a filmekben nincs. és ha lehet már ne nézz több olyat, mert hamis világot mutatnak. esetleg olvass más témájú könyvet. és még egyszer mondom, hoyg anya fog segíteni.
2009. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Most futni járok ami nagyon jó mert addig is kikapcsolódom de ha elhívom az egyik barátnőmet mert ugye még is jobb ha az ember nem egyedül kocog a parkban, akkor az egész futás arról fog szólni hogy én arról beszélek hogy a nap folyamán hány helyes,aranyos fiúval találkoztam!Szerencsére a barátnőim nagyon megértőek és tűrik ahogy órákig képes vagyok egy fiúról vagy filmről beszélni.Meg persze próbálják elterelni a figyelmem...De ha hazaérek jön a dolgok rosszabbik része...egyedül vagyok és ilyenkor mindig a kedvenc zenéimet hallgatom és olyan "félálom szerűségbe" kerülök mikor nem alszom csak elképzelek dolgokat mint ha filmet néznék saját magamról ami arról szól amire vágyom!Ez nagyon jó csak a rossz az hogy nem szeretnék ilyen álomvilágban élni!Utána jöhet a tanulás ami nem nagyon megy mostanában mert közben is nagyon jól el tudok kalandozni még a suliban is!A jegyeim sosem voltak ilyenek mindig is jó tanuló voltam és zavar ez az egész dolog!Félek hogy ennek később esetleg komolyabb következményei is lesznek!
2009. febr. 23. 13:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Már eleve jó, hogy felismerted a "problémádat". Semmi baj, ha ilyen korban álmodozós vagy. Én is hasonló mentalitású vagyok...mindig elképzelek, elgondolok valamit és órákon keresztül mesélem a barátnőmnek:)


Szerintem nem kell kizökkenned a magad kis világából, mert erre szügséged van, nehéz lenne nélküle valjuk be. Viszont a tanulást semmiképp ne hagyagold el! Ne haragudj de ehhez csak egy adag akaraterő és koncetráció kell. Ha nagyon nem megy, akkor végezz koncentráció erősító gyakorlatokat( a neten biztos találsz, de az of, vagy anyukád is segíthet).


Sok sikert!


-Tündérlány(17)-

2009. febr. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Életkori sajátosság. Normális.

A fiúk is álmodoznak(lehet, hogy rólad) csak nem vallják be. Kicsit tovább mehetnél. A fiúk is ugyan olyan normális emberek, mint mi, nők. Najó, majdnem.

2009. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,kicsit megnyugtat, hogy ez normális:)

De az a baj, hogy úgy érzem ebben az álomvilágban annyira "eltűntem" hogy nem találom a helyem az életben...

2009. febr. 24. 14:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlzásnak érzed, külső segítség jól jöhet. Nyugodtan mondd el anyukádnak, ő is volt tini. Azt, hogy segítséget vársz a való világba való visszatéréshez. Ha gondolod, nyugodtan kérj időpontot az iskolapszichológustól.

Ez belefér neki a munkakörébe, hogy tanácsot ad, orvoshoz se csak vakbélgyulladással megyünk, pattanással is lehet.

2009. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvastam volna:-) Én ugynailyen voltam tinikoromban. EGy álomvilágban éltem, annyira akartam boldog lenni, hogy ha megláttam egy párt a buszmegállóban sírógörcs fogott el.

És sajna, amit filmen látsz, vagy olvasol, az nem valóság, bár csodák vannak:-) Nekem siekrült átélnem, de 30 évet kellett rá várnom, és sok sok csalódáson átmenni.

Adj egy kis esélyt a fiúknak, létesíts kapcsolatot velük. Nem kell mindjárt lefeküdni, nem kell elvárásokat támasztani, csak fröltölj, csókolózzatok, szeressétek egymást, és ezek adnak tapasztalatot. Nem kell megtenni, amit nem akarsz.

Ez a kor is majd elmúlik, majd visszajön, nehéz, de ezen át kell esni.

És igen, mutatja, hogy érett vagy, és nem csaktalkoztál a nagy többséghez, aki 12 évesen azon filózik, hogy fehér vagy piros csipkebugyit vegyen fel, hogy felálljon a pasi fütyköse-és ez jó!

Anyuddal meg nyugodtan beszélgess, segíteni nem fog tudni, de meghallagat, és megért téged, támogat és jó tanácsokat is adhat.

A pszichológus sem hülyeség, tudja, hogy lehet ezt kezelni, és segít visszatérni az életbe.

Sok sikert:-)

2009. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást már nagyon szeretnék ezen túllépni!

Sajnos nem nagyon sikerül de remélem megoldódik hamarosan és végre boldog lehetek!Félek mert a barátnőim között nagyon sokan vannak akiknek már 2-3 akár 4 éves boldog kapcsolatuk van én meg itt vagyok és csak álmodozom arról, hogy egyszer talán nekem is sikerül, de nem nagyon teszek ezért semmit!De tényleg nagyon köszönöm, hogy írtok sokat jelent nekem!

2009. márc. 1. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:
én ugyan nem ennyire de én is szoktam álmodozni. van mikor már az őrületbe kergetem magam, mert mindig egy témánál lyukadok ki. nekem sokat szokott segíteni ha leírom, és onnantól mintha elfújták volna azokat a gondolatokat. vezess naplót esetleg (bár ez nekem eddig nem sikerült napi rendszerességgel)és azt majd később is kellemes lesz elolvasni, hidd el majd nevetni fogsz rajta!
2009. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is ugyanilyen vagyok,ugyanígy álmodozok és reménykedek benne,hogy talán majd egyszer úgy lesz,ahogy elképzeltem.De nekem erre szükségem van,és ez szerintem nem baj,legalább vannak céljaink,és tudjuk,mit szeretnénk elérni,hogyan szeretnénk boldogok lenni:)

És hidd el,egyszer valóra fog válni:)

Ha nem is ilyen romantikusan és tökéletesen,ahogy elképzelted,de idővel sikerülni fog:)

2009. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!