Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem szeretnek? Egyszerűe...

Miért nem szeretnek? Egyszerűen nem tudok ismerkedni Hogyan lehetnék nyitotabb?

Figyelt kérdés
Egy 15 éves tinilány vagyok,most kerültem egy gimnáziumba,de nagyon elvágyódom innen.Biztos velem van a gond, mert nincsenek az iskolában barátaim.Máshol azért vannak,de velük ritkán találkozom.Tudom magamról hogy egy kicsit visszahúzódó vagyok,és nehezen barátkozom.Próbálok érdeklődni,beszélgetni a csajokkal,de egy időután mással beszélgetnek.Ez egy olyan osztáály ahol mindenki ismeri egymást,mert a gimi előtt egy általános suliba jártak,aki meg nem az meg könnyen beilleszkedett,de én nem.Nem tudok így csak egyszerűen odasétáni valakihez és beszélgetésbe elegyedni vele,nem tudom miért,talán mert félek a visszautasítástól,nagyon félek.Senki sem szeret velem lenni,pedig amúgy egész jó társaság vagyok,és ha valaki megszólít feloldódom.Mindem vágyam h barátom legyen,akiben megbízhatok.Már a lelkem is kiteszem de semmi.Próbálok beszélgetni,de előbbutóbb kiszorulok.Furcsának furcsa vagyok kicsit,ráadásul anorexiás is voltam ,vagyis még mindig az vagyok,és így nem is tudok meggyógyulni,amúgy sem hiányoznék senkinek.Azért nem vagyok társasági ember,szeretek néha visszavonulni,DE BARÁTNŐRE SZÜGSÉGEM VAN.már-már görcsölve próbálok megfelelni,de semmise lesz.Már minden esté sírok,ennél még a régi suli is jobb volt ahol bántottak ugyan,de legalább egy igazi barátnőm volt.Inkább bántsanak minthogy egyedül legyek,nem szeretnék magányos lenni,de nem tudom hogy nyissak.Vagy törődjek bele hogy senkinek se kellek?Jó acsaládom szeret,meg még néhány barát,de veük csak hétvégén találkozom.nagyonrossz így,gyakran súgdolóznak rólam,midenki iyen csodabogárnak tart.Mit tegyek,hogy ne legyekegyedül?
2009. márc. 4. 15:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs a regényért,aki válaszol annak nagyon hálás leszek.Anának nem merem elmondani.Előre is köszi,ha válaszoltok!
2009. márc. 4. 15:18
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocs ahelyesírási hibákért,most vettem csak észre,ne szóljatok meg érte,fáradt vagyok már,meg rossz napom volt.
2009. márc. 4. 15:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szia. én egy középiskolai tanárnő vagyok. nagyon sajnálom, hogy ennyire egyedül érzed magad. talán az ún. tanórán kívüli programokon könnyebb lenne ismerkedni, pl. diáknapon, sportnapon stb.. nem tudom, hogy nálatok vannak-e ilyenek. gondolom, igen.

miért lettél anorexiás? nem lehet, hogy nincs önbizalmad? vagy csak beképzeled magadnak, hogy nem szeretnek?

falun vagy városban élsz?

2009. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot,szokott lenni osztálykiránulás,diáknap,stb.Igen,az anorexia az önbizalomhiány,és a túlzott megfelelni akarás miatt alakult ki,na meg egy picit a média miatt.A családom,főként édesanyám nagyon szeret,csak az előző isskolában bántottak is.Már pici koromtól kezdve félénk vagyok,néhány barátom azért sulin kívül van,szeretem és becsülöm őket,csak zavar hogy jnem tudok ide beilleszkedni.Köszönom még egyszer a tanácsot.
2009. márc. 4. 16:10
 5/14 A kérdező kommentje:
Városban élek.
2009. márc. 4. 16:13
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: próbálj természetesen viselkedni. jó tanuló vagy? ha igen, segíthetsz másoknak a leckében, házi dolgozat megírásában. ha normálisak otthon a körülményeid, szerintem elhívhatod néhány osztálytársadat hozzátok, hogy pl. ott beszéljétek meg a kiselőadás témáját, esetleg névnapod, szülinapod alkalmából meghívhatod őket, vendégül láthatod néhányukat.
2009. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen,jó tanuló vagyok,és szívesen segítek is másoknak :D.

Megpróbálok természetesen viselkedni,mert sokszor az a baj hogx görcsösen próbálok megfelelni.Ezt anyu mondta.

DE nem iszom,nem cigizem ,nem drogozom,és nem is fogok sohasem.Kipróbálom a tanácsait,és köszönöm szépen.

2009. márc. 4. 16:39
 8/14 anonim válasza:
100%
nekem is ez a problémám. :( én is most kerültem gimibe. az osztályomban mindenki olyan könnyen megnyíló. én nem vagyok az. pont mint te, én is mindig ilyen félős voltam. szünetekben egyedül vagyok, legtöbbször csak bambulok magam elé. de volt amikor bezárkóztam a wc-be. irtózok a közösségi feladatoktól is, mert tudom, hogy nekem ugyse lesz párom, ugyse tudok olyan könnyen megnyílni. gondolkoztam rajta, hogy átíratkozom másik iskolába. de aztán rájöttem hogy ott is csak ugyanez lenne. szóval most próbálok barátkozni, több emberrel beszélni. de nagyon nehéz. :( tudom mit érzel.
2009. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó,sajnálom hogy neked is ilyen problémád van.Van hogy észre sem veszik hogy odamentem,úgy hogy tudom mit érzel,de biztos van valaki akiben megbízhatsz,mondjuk családtag,rokon,beszélgess velük többet,mert nekem a családm mindig erőt ad.Ha szeretnél a problémáról bővebben beszélni írj nyugodtan priviben.És mindenkinek köszi a válaszokat
2009. márc. 8. 09:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szomorúan olvastam, amit írtál. Sajnos gyakran az értékes fiatalok zárkózottabbak a többieknél, és úgy érzik, őket nem szereti senki. Talán úgy érzed, Te vagy az egyetlen ilyen, és nem is sejted, mennyien járnak hasonló cipőben. Persze, ha sejted is, nagyon az se segít.


A kérdésedben pedig már benne is van a válasz. Közhely ugyan, de tény, hogy minél inkább meg szeretnél felelni, és vágysz rá, h. befogadjanak, annál inkább elutasítóak lesznek veled szemben. Nem azt mondom, persze, hogy ne vágyj rá, de a szünetben ne sóvárogva nézz a többiek után, hanem pl. vegyél elő egy könyvet (ne tankönyvet, ha lehet, ne is kötelezőt), és olvass. Egyrész el is foglalod magad, másrészt egy idő után kíváncsiak lesznek rád, m. nem nyomulsz utánuk.


Az is jó ötlet, h segíts másoknak a tanulásban, amit pedig Te nem értesz, nyugodtan kérdezd meg valakitől, aki szimpatikus!


Mi lett az általános iskolai barátnőddel? Vele tartjátok még a kapcsolatot? Az is sokat segítene!


Attól pedig önmagában senki nem fog kiközösíteni, h. nem iszol meg cigizel. Ha olyan a társaság, lehet, h. kicsit fuán néznek rád, talán még megjegyzést is tesznek, de ha Te magad büszke vagy rá, h. ilyen vagy, úgy , h. közben a többieket nem nézed le azért, m. cigiznek, akkor elég hamar tisztelni fognak.

2009. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!