Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kényszeríthet rá a magyartanár...

Kényszeríthet rá a magyartanárnő hogy a ballagáson beszédet mondjak?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva lesz a ballagás.Kb 2 hete mondta a magyartanárnő hogy azt gondolta a mi osztályunkból én mondjak szöveget,ott az összes tanár,szülő és nyolcadikas előtt.Mondtam neki azonnal,hogy elnézést nem.Azt mondta,gondolkodjak rajta.Azóta minden nap megállít a folyosón,vagy megkérdezi órán,hogy hogy döntöttem,mindig mondom hogy nem,de ő csak kérdez,és piszkál,hogy mekkorát fog mindenki benned csalódni..Sajnálom,de gyűlölök kiállni emberek elé.Egy lány lenne az osztályból,aki önszántából elvállalná,sokkal jobb mint én,de a tanár nem engedi,mert hogy nem bízik meg benne.Kényszeríthet rá,hogy elmondjam?Nagyon nem akarom...
2011. máj. 19. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Ne vállald el. Ennyi.

A kérdést hogy érted? Hogy jogilag? Mert ha nem, akkor hívod a rendőrséget, vagy mi?

(Bocs, de nem érem ezt a kérdést...)

2011. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem nem jogilag.Nemtom.:D Szóval tehet valamit ellenem,pl egyest ad,vagy ilyenek mert nem mondom el?
2011. máj. 19. 18:31
 3/9 :) :) :) ***** válasza:
92%
Mond meg neki,hogy te biztos nem mondod még akkor se,hogyha beszéd nélkül maradtok.
2011. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem akarsz, ne állj ki. Kérd meg a tanárt, hogy ne kényszerítsen. Viszont nem egy nagy dolog kiállni és elmondani egy pár perces beszédet. Legyél picit magabiztosabb, az életben úgy is szükséged lesz rá.
2011. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mond meg neki, hogy nagyon nem szeretnéd te mondani, mert ideges vagy és feszült a sok ember láttán, és félsz, hogy a nagy lámpaláz miatt elfelejted a szöveget, vagy belesülsz, belegabalyodsz..

Mond neki még azt is, hogy szeretnéd, ha nem haragudna emiatt rád, de tényleg, őszintén nem szeretnél kiállni az a sok ember elé... Ennyi :)

2011. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Én maximálisan a gyermekem mellé állok, ha ilyesmi helyzet van.

Ha nem akarod, ne tedd meg, nem kötelező, el kell fogadnia, és kész. Nem tehet ellened már semmit, nyugi :)

2011. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Én középsuliban igaz nem szöveget mondtam hanem minden rendezvényen én voltam a műsorvezető. Egyszer megkértek mert a sulirádiót is csináltam én meg belementem. Előszőr izgultam de aztán nem lehetett megállni ezzel :) Nagyon élveztem. Legalább nem volt unalmas a műsor. tudtam mi jön és hogy mikor lesz vége.
2011. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Ne azt mondd, hogy márpedig nem, meg hogy a tanárnő nem kényszeríthet ilyenre, meg akkor sem, mindezt bunnkón, majd amikor a tanár összevonja a szemöldökét, és megkér, hogy ne ilyen hangnemben, akkor ne mondj neki olyat, hogy "itt az ellenőrzőm", vagy "akkor írjon be" stb, mert azontúl, hogy jó mindenki leesett szájjal fog nézni (ha nem az gáz), senkinek sem fog tetszeni,, és hülyének fognak tartani(ha nem, az gáz)(Tapasztalat, nem hiszem, hogy ilyen lennél):D

Szóval mondd meg, hogy nem szeretnéd, mert lámpalázad van, stb. lehetőleg ne rendezz belőle jelenetet.

2011. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod semmiféleképpen ne vállald el. Próbáld meg tudatosítani a tanárban, hogy nem fogod meggondolni magad, és ha nem veszi a lapot, beszélj azzal az osztálytársaddal aki elvállalná, hogy készüljön nyugodtan, te mindenféleképpen nemet fogsz mondani.
2011. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!