Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért agresszívek a mai kamaszok?

Miért agresszívek a mai kamaszok?

Figyelt kérdés

Teljesen padlón vagyok! Fiam(13) kamaszkorszakát éli, és semmit, de semmit nem áll meg szó nélkül! Ha valamit csinálunk az apjával szabályosan leordít minket, hogy azt nem úgy kell miért nem hallgatunk rá, és csináljuk úgy ahogy ő mondja! Tegnap is ez történ, és bizony idegenek is hallották, majd elsüllyedtem szégyenemben, hogy így viselkedik velem. Már próbáltam szép szóval,de nem megy. van egy agglegény nagybátyja akinek ugyanez a stílusa, anyósomékat leordibálja még mindenhol, ha neki nem tetszik amit csinálnak. Szerintem őt utánozza! Mondtam neki, hogy nem a legjobb példakép. De nem foglalkozik vele. Mit tegyek? Másnak is ílyen a gyereke?

Segítsetek! Köszönöm!


2009. márc. 15. 07:12
 1/9 anonim válasza:
50%
A haverjai rángatják bele, el kell a gyereket távolítani abból a közösségből. Adj neki egy pofont, attól még semmi baja nem lesz, és legalább tanul belőle.
2009. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Beszélj a nagybátyjával, hogy legalább akkor fogja vissza magát, amikor a gyerek közelében van. Én is mondanám, hogy ilyenkor durr egy pofon, de a legnagyobb baj, hogy a mai gyerekek már igencsak a jogaikkal jönnek elő, még akkor is ha ő járna sokkal rosszabbul azzal ha elszakítanák a családjától.

Az erőszakos filmeket, és játékokat próbáld valahogy kiiktatni az életéből, és ha szemtelenül szól, akkor elég ha kicsit meglegyinted. Nem kell akkorát ütni, hogy betörjön az orra, ahhoz hogy érezze, hogy rosszat csinált.

Megy a Viasaton egy műsor, délután 5-kor kezdődik, irgalmatlanul rossz kölykökről van benne szó, akikhez a szülők már dadust hívnak, és igyekeznek megnevelni őket. Fiatalabb gyerkőcökről van szó benne, de mindenképpen hasznos szerintem. Pl valahol vezesse le a feszültségét, járjon sportolni. Legyen kettesben az apjával, beszélgessenek sokat. Amikor rosszul viselkedett, akkor ültessétek be a szobájába, majd este bújj be mellé az ágyba, és mond el neki, hogy neked nagyon fáj ha így viselkedik veled...

2009. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Már az apja azt mondta megruházza, de szerintem késő. Mostmár fog csak mellettem amióta vele is úgy beszél, addig mindig azt mondta én vagyok a hibás, mert leállok vele vitatkozni. Lehet, hogy elmaradi vagyok de szerintem még mindig egy szülőnek kell(ene)szavaival jó útra téríteni. És úgy gondolom az utolsó szó mégsem egy 13 évesé legyen. A sógorommal beszélni?! Vigyorog rajta ha látja mit művel! És ezzel adja lovat alá, anyósomékkal együtt. Anyósomék csak akkor szólnak rá, ha meghallják hogy az apjával beszél csúnyán én nem számítok. 5-10 éves koráig sokat ők vigyáztak rá meg az apja, mert 2 munkahelyem volt, hogy megéljünk!

Már mesélt a fiam arról, hogy akkor az ment, hogy csak ők szeretik, mert engem csak a pénz érdekel, azért járok el otthonról,hogy ne legyek vele. Lehet, hogy ezt akarja megtorolni? Már mondtam neki, ha akkor én is itthon fekszek az apjával valószínű nem tudtam volna megadni amire a száját felnyitotta. Lehet, hogy jobb lett volna?

Számtalanszor felteszem a kérdést magamnak, hol rontottam el?

2009. márc. 16. 08:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudd meg, hogy egy adott esetben mi a baja. Tekintsd egyenrangú félnek a gyereket és úgy próbáld meg vele megbeszélni, mi zavarja. Ne menj bele az üvöltözésbe, ne kiabálj vissza, de addig ne is vedd figyelembe, amíg nem beszél normális hangon. Akkor viszont barátságosan tudakold meg, hogy mi bántja, aztán szintén barátságosan hívd fel a figyelmét arra, hogy ha mindjárt így kérte volna, akkor köthettetek volna kompromisszumot, de ordítással nem lehet elérni semmit.
2009. márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen, teljes mértékben igazad van, hogy ha leállok vele vitázni, veszekedni csak mégjobban eldurvul a helyzet.

Nagyon nehéz azt elviselni, hogy nem nézi semmibe az embert. Nem gondoltam volna, hogy azért a sok álsozatért amit érte hoztam, ezt kapom cserébe. De néha meg elmerengek, hogy lehet, hogy megérdemlem?! Talán azt nem adtam neki amire a legjobban szüksége van egy gyereknek, magamat!

2009. márc. 19. 14:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajánlok egy könyvet: Thomas Gordon: A szülői hatékonyság kézikönyve. Meg aztán a hozzászólóknak is igazat adok.Visszaüvöltözni nagyon rossz. A gyerek a mintát a szülőről veszi, legalábbis kicsi korában. Megruházni, meg efféléket tenni, nem érdemes, csak elvadítja még jobban. Nem lehet téma, hogy kié az utolsó szó. ezen sok vita bukik el. Nem szabad, hogy számítson. Végülis nem ellenségek vitáznak, hanem családtagok.
2009. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nagybátyám 46 éves, nemrég vált el és még mindig ugyanígy viselkedik. Ha valami nem tetszik neki, egyből ordít.

Remélem a fiad leszokik erről, mert egy ilyen felnőtt rokonának lenni rémálom.

2009. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem szabad hagyni, hogy a gyerek irányítsa a családtagjaival való kapcsolatot, mert így azt fogja hinni, hogy övé a világ..
2010. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Miért agresszívak a MAI kamaszok?"


A lényeg ki van emelve nagybetűvel. Asszem nem hazudok, ha azt mondom, hogy a felnőttek is voltak egykor "b*dös kölkök" :P

Tehát olyan, hogy mai kamasz nincs, mindegyik kamasz olyan amilyen. +, nincsen két egyforma ember, tehát van akinek a kamaszkor meg se kottyan, valaki meg lázad 1000-rel. [:

2010. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!