Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám gyermekemet...

Hogyan tudnám gyermekemet leszoktatni a sok számítógépezésről?

Figyelt kérdés

túl sokat ül előtte... és már tanácstalan vagyok, hogy hogy lehetne rávenni hogy ne előtte üljön

egy tanácstalan szülő


2011. máj. 25. 18:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

én magamat se tudom leszoktatni..

ez szimlán megszokás..

2011. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Hát semmiképp se tiltsd el szerintem.

Én is függő vagyok, én fokozatosan próbálok leszokni a gépezésről.

Amúgy hány éves a gyereked?


15/L

2011. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Vedd el a gép zsinórját és napi 1 órára add oda neki. Ilyen egyszerű.
2011. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
50%
Takarodj ki fiam a szabad levegőre és verd meg a kisebbeket. Nem lehet nehéz sztem, de hogyha nem tud mást csinálni akkor nem fog felállni a gép elől. Ajánlj neki valami jó programot, ha szeret társasjátékozni a család vegyetek 1et. Menjetek el kirándulni, vagy menjen le apukával focizni. Ha ezek nem megoldhatók akkor szülői szigor kell, pl amilyen jegyet hoz haza az iskolából annyi órát/osztva/2,3 gépezhet :) Gondolom van házimunka is, csináltasd meg vele, és adj neki érte jutalmat, csokit, pénzt. ne sokat mert még elbízza magát h elég heti 1x dolgozni:D
2011. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

annyit tudok, hogyha megtiltod, azzal csak rontasz a helyzeten. én, a szüleim válása után rengeteget gépeztem, hazaérkeztem, egyből gép, játék elindít, onnan mentem aludni. aztán egyszerre meguntam az egészet. nem tesz már boldoggá, valamint rengeteg valódi örömtől veszi el az időmet, esélyeimet.


ez is egy módszer, de sokáig tart, és nem is biztos, hogy jó a végkimenetel, mert valakinél ez csak ront a helyzeten.


szerintem próbálj meg valami elfoglaltságot találni neki, most úgyis jön a nyár, vedd rá, hogy kimozduljon, dolgozzon valami diákmunkát, legalább lesz pénze, vagy menjen el a barátaival, vagy valami.


szerintem ez a legnehezebb dolog; leszoktatni a gyereket a gépezésről.. remélem sikerül!

2011. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Én azt mondtam a gyerekeimnek, hogy napi X óra, nem több.

Igaz az enyémek szófogadóak

2011. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
több ÉRTELMES családi programmal: szép idő van, vidd el gokartozni, falat mászni, kajakozni, bicózni....stb
2011. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
jah és gép függőség a legnagyobb hülyeség, olyan szinten emlegetik már mint a drogokat, ahol általában fizikai függőség is jelen van. 1 kocka ha jól érzi magát hidd el le se fogja sz*rni a gépet :)
2011. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A szülő feladata olyan, változatos és a számítógépnél vonzóbb programokat kitalálni, hogy ne kockuljon a gyerek.

Azt viszont egyetlen szülő nem várhatja el a gyerekétől és egyetlen felnőtt a párjától, hogyha a gépezés egyetlen alternatívája az unatkozás, akkor ne a gépet válassza.

Én is függő vagyok. Ha itthon vagyok napi 5-6-7 órát is lógok a neten (39F), de amint van valami frisslevegős program, kutyasétáltatás vagy kirándulni megyünk, vagy bármi, akár kerti munka is, egyből nem fontos a gép és a net. Pl nyaralásra soha nem viszem el a laptopot és arra az időre netközelben sem vagyok, és NEM HIÁNYZIK!

2011. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy vannak barátai?

Mert nekem igazából nincs túl sok.

Ebből adódik, hogy mi a sza*t tudnék csinálni egész nap?

2011. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!