Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nevelési kérdésekben befolyáso...

Nevelési kérdésekben befolyásol az, hogy a gyermeked jófej szülőnek tartson?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 20:45
 1/2 kisnita ***** válasza:
100%

Hát attól függ kinek mit takar a szótárában a jó fej. :) Nekem inkább az a szempont, hogy meghízhatónak tartson és felnézzem rám, ne kelljen titkolóznia akármiről is legyen szó, bízzon bennem és érezze, hogy tőlem mindig kérhet segítséget, közvetlen legyen és mi is bízhassunk benne.

Azt nem akarom, hogy elzárkózzon és hogy ne "ismerjem" a saját fiam, de azt sem szeretném, hogy a haverjának tekintsen.

Úgy gondolom nem vagyok szigorú anyuka, de következetes. Tudja, hogy imádom, de azt is, hogy én vagyok a főnök. Remélem ez a későbbiekben is így marad. :)

2011. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem:) Nem a barátnője vagyok, hanem az édesanyja:D

Persze attól is függ, hogy mennyi idős. Amikor szellemileg éretté válik, és már nincs szükség az írányítgatásra és a szülői kontrollra, akkor már lehet barátkozni:)

Addig !kölcsönös! tisztelet, bizalom, őszinteség.

Úgy beszéljen velem, ahogy én is beszélek vele.

Egy kiegyensúlyozott gyermek-szülő kapcsolatban a gyermek valójában nem is "szótfogad", hanem "hallgat" a szüleire. Nem kell parancsolni, hanem finoman irányítani terelgetni:)

Ehhez nem szükséges a "jófejanyuka" imidzs.

2011. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!