Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elmult 9 eves a lanyom es nem...

Elmult 9 eves a lanyom es nem birok vele. Segitetek?

Figyelt kérdés

A lanyom 10 eves lesz nemsokara. Es flegman beszel velunk. Allandoan hisztizik. Az allando az tenyleg azt jelenti. Barmit mondok neki elkezd hisztizni. A szobaja egy mero kupleraj es nem rakja rendbe csak nagy veszekedesek utan. (probaltam szep szoval is , de az egyik fulen be a masikon ki) Allandoan hazudozik. Persze lebukik es buntit kap erte de nem erdekli.

Masnak is ilyen az enyi idos gyereke? Mit csinaljak vele? Teljesen el vagyok keseredve. Tanacsokat szeretnek kerni.


2009. márc. 20. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellene figyelned milyen barátai vannak a suliban.Valószínü az van rá ilyen hatással.

Nincsen otthon valami ami frusztrálja esetleg??

Testvér,partner??róbálj vele beszélgetni erröl.

Az iskolában nincsen baj??

Viselkedés, jegyek?? Mert akkor otthon kell keresni az oot,ha a suliban minden rendben.

2009. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
4 honapja szuletett meg a kisoccse , de imadja. Mar elotte is volt hisztigond. Mar akkor sem ertettuk. Volt hogy szepen leultem vele beszelgetni hogy miert nem jo ha ezt csinalja. De nem erdekli amit mondunk neki. A suliban normalisak a gyerekek. Es a legnagyobb gond az hogy allandoan hazudozik nekunk :o( Igy ha megkerdezem hogy gond van-e , mond valamit es mikor utanajarok kiderul hogy nem mondott igazat. Mikor szembesitem a hazugsagaval elkezd bogni es hisztizik. tanacstalan vagyok teljesen.
2009. márc. 20. 13:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de az alaphisztire rátett a tesó jövetele. Fel akarja hívni magára a figyelmet. Ismerős ez nekem a kamaszkoromból, meg talán még korábbról. Nekem 3 éves koromban született az első, 16 a második testvérem. Az első tesómat szabály szerint utáltam, mert úgy éreztem elvette tőlem a szülői figyelmet. A másodiknál már nem éreztem ezt, nagyon imádtam az öcsémet. A húgommal csak mostanában kezdett helyreállni a kapcsolatom túl a 30-on. Ma már máshogy csinálnám. Nem tudok neked tanácsot adni, mert nekem is még csak egy csemetém van. Csak a szeretet, a rettentő sok türelem, és az empátia használ. Tudom nehezek ezek az évek, de hidd el megtérül. Magamról tudom.
2009. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát sovány vigasz, nem vagy egyedül!

Nekem 13 lesz a fiam, 10 hónapos a kisöccse, ő is imádja. Kb.1,5 éve úgy viselkedik mint a te lányod. Rendetlen, szemtelen.. nem lehet megfelelően jellemezni.

Mindenki azzal vígasztal, hogy majd elmúlik, de addig idegileg teljesen tönkre tesz. Jaj, és ha veszekszem rá akkor állandóan fenyeget, hogy elköltözik. Szóval, borzasztó. valami tanács nekem is jól jönne.

2009. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam júniusban lesz 10 éves és sajnos hasonlóan viselkedik mint te lányod. Flegmán beszél és mindenért tiltakozik, azt képzeli mindennek úgy kell lennie ahogy ő akarja. Nálunk talán annyival jobb hogy sokat tudunk beszélgetni és hamar megbánja a viselkedését. 4 éves a kistestvére és sokszor persze vele sem úgy bánik ahogy kellene. Sőt, mára már a tanárok is panaszkodtak a beszéd "stílusára" de szerintük kamaszodik. Nálunk az jön be hogy el veszem a telefonját és az mp4-es lejátszóját.

Amit szerintem tehetsz hogy vissza szerezd a lányod bizalmát, hogy minél több időt töltsetek el kettesben és próbáld meg őt végig hallgatni, mi az ami bántja és nagyon, de nagyon sokszor éreztesd vele hogy szereted.

Kitartás sorstárt.

2009. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
én a helyedben beszélnék az ofővel, elmondnam a probláámát, megkérdezném, hogy a suliban hogy viselkedik. ketten talán többre mentek.
2009. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Tapasztalt vagyok. A beszéd nem ér semmit. Nulla. A büntetés pedig a minusz tartomány. Akármilyen módon beszélsz, az TE vagy. A gyereked azt szeretné, ha Ő lenne.

A viselkedés-minta az, ami bejöhet. Igaz, kell pár hónap "lappangási idő". Viselkedés minta az, amit a gyerek lát tőled. Tehát mindent úgy tegyél, ahogy szeretnéd, ha a gyereked tenné. Csitulj el először is. Legyél nyugodt, és mosolygós. Kerüld el a tekintély demonstrációt. Mondj inkább ilyeneket: "Ebben neked van igazad. De jó, hogy hallgattam rád! Most már értem mit szeretnél. Godold át, és döntsél magad." Óvakodj attól, hogy az "utolsó szó" a tiéd legyen. Óvakodj attól, hogy legyőzd a gyerekedet. A legyőzött joga a lázadás, jajgatás, szembefordulás. Az a légkör, amiben jelenleg élsz, az új kisbabának is ártalmas, ezt biztosan tudod. Jobb, ha feladod a szülői tekintély poziciót. Helyette szánj rá időt, legyél te egy fórum, akihez ő beszélhet. Ha nem mutatod ki a szeretetedet iránta, akkor neki nincs alkalma azt megtapasztalni. Te tudod, hogy te szülted őt, stb, de neki tapasztalatok kellenek most.

2009. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, hogy én csak így "vakon" (nincs hasonló helyzet), de az jutott eszembe, hogy talán érdemes lenne anya-lánya "csajbulikat" csinálni. Elmenni együtt vásárolni, szaunázni, kávézóba forró csokit inni stb. stb. Vagy valami normális szakember is biztosan tudna egy-két praktikával szolgálni.
2009. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A "csajbuli" nagyon jó ötlet! Mi minden szombaton közösen nézelődtünk, vásároltunk, cukrászdáztunk Anyukámmal, mindig szeretettel gondolok ezekre a közös programokra!
2009. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
én 12 éves vagyok és magamról: én örülnék ha minden hétvégén lenne egy "csajbuli" szerintem a társaság jó lenne hogy eszegeti a sütit beszélgettek vagy mondjuk egy állatkerti séta... megnézni az állatokat vagy ilyesmi
2009. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!