Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A biosztanárunk azt tanítja a...

A biosztanárunk azt tanítja a naptármódszer tökéletesen megbízható. Ez igaz?

Figyelt kérdés

mi ezt el is hittük neki de most itt olvasgattam kicsit ezen az oldalon és itt meg azt mondják hogy nem az.

ő azt mondta hogy már hogy lehetne akkor teherbe esni amikor nincs érett petesejt, meg le is rajzolta nekünk hogy hogy megy ez az egész és hogy mikor lehet terhesnek lenni és mikor nem.


2011. júl. 22. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

a legmegbízhatóbb ha nem d.ugtok

ő meg egy hülye.

2011. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem csak mi de sokan rácáfolhatnak. Nekem most naptár szerint kellene 8 hetes terhesnek lennem, és naptár szerinti napokon, amikor éreztem is a peteérésem, és hőgörbém szerint is akkor volt, nem voltunk együtt, mert a férjem elutazott. Menszi előtt voltunk együtt pár nappal és terhes lettem. Nem vártuk, hogy baba lesz. Na, akkor erre mit reagál a biosz tanárod? Létezik spontán peteérés is. Amikor mondjuk nagyon jó a szex a nőnek akkor lehet tőle spontán peteérés. Igazából akkor lehetsz terhes leginkább amikor peteérésed van, de előfordulhat ugyan kis százalékban, hogy máskor is terhesek lesznek nők. Tehát azt mondanám, hogy akkor lehet egy nő terhes, ha védekezés nélkül együtt van egy férfivel.
2011. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hm,akkor a biosztanárodnak bemutatnám a kisfiamat,aki szerinte nem létezik:)

A naptár módszer pearl indexe 14-40,tehát elég nagy az esély a teherbeesésre mellette,ugyanis spontán peteérés is létezik,meg rendszertelen ciklus,és szomorú,hogy ő erről nem tud.Nem tudom,hogy hányadikosoknak tanítja ezt,de elég felelőtlen dolog.

2011. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs feltétlenül igaza. Egy érett nőnek, akinek már 10-en éve rendesen be van állva a menstruációja még talán, de ott is lehetnek balesetek. De tiniknek, akiknek össze vissza van meg, és ha be is állt pár éve, akkor is lehet, h valamiért előbb jön meg. Szerintem nem megbízható, főleg tiniknek.

De ha valakinek már rendesen be van állva, akkor kiegészítő védekezésként jó lehet. Pl a naptár a hőmérőzés és mondjuk a megszakításos együtt. De ezt csak tartós kapcsolatban és rendszeres menstruáció mellett merném bevállalni.

2011. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm és még csodálkozunk itt, hogy a tinik alig tudnak valamit a védekezésről. Vagy ha le merik hül.yézni a tanárokat.
2011. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség van

1.) a biosztanárotok túl van a 70-en, már rég elfeledte, hogyan lesz a baba

2.) hiányzott az órákról, amikor az emberi szaporodást vették

3.) így akarja megtudni, kik élnek közületek már nemi életet :=).


A naptármódszer valóban nyújt némi támpontot, de szerintem nem kell sokat keresgélni az ismerősök, rokonok között, hogy találj egy olyat, akinél legalább egy utód így fogant. Pl. kolléganőm második babája, amikor a fog.gátló abbahagyása után egy pár hónapig így akartak védekezni az "éleslövészet" előtt. A második hónapban megvolt a baba!

2011. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

ja és a múltkor olvastam hogy valaki úgy volt ikrekkel terhes hogy kétpetéjűek de nem egy időpontban fogantak meg tehát a második később 1-2héttel és ilyen tényleg van

tehát ez az ürge egy hülye.

2011. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tudja, hogy mikor van pontosan a peteérése.

Vannak nagyon biztos periodusok, de még azoknál is elöforulhat, hogy a másik petefészke is érlel egy petesejtet és kilöki.

Mit mond a biosztanárotok a kétpetéjü ikrekröl?

Mert ugye az két petesejt egyszerre valók kilöködése és megtermékenyülése. Söt olyan is lehet, hogy valakinek pár nap külömbséggel termékenyül meg és ágyazodik be 2 petesejtje.

2011. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy nézzük a dolgot, hogy a női ciklus hogyan működik akkor tényleg úgy történnek a dolgok ahogy a biosz tanár mondta. A ciklus első felében arra készül a szervezet, hogy megérjen a petesejt, a második felében pedig arra, hogy megtermékenyített petesejtből létre tudjon jönni a terhesség. Tehát egy normál ciklusban egyetlen nap van amikor van esély terhességre. De azt is tudni kell, hogy a naptár módszer csak akkor jöhet számításba ha:

1. Ha stabil és megbízható ciklusa van a nőnek

2. Tudja és felismeri a peteérés jeleit

3. Tudja, hogy petesejt kiszabadulása után csak kb, egy napig életképes de a hímivarsejt képes akár napokig "életben" maradni a nő szervezetében. Tehát nem csak az az egy nap a "veszélyes időszak hanem előtte és utána is jó pár napot veszélyesnek kell tekinteni.

4. Mind ezek mellé nem árt egy olyan élethelyzet sem amibe belefér egy nem tervezett baba ha mégis valami hiba csúszik a számításba.


Én azt gondolom, hogy egy tizenévesnél a fenti feltételek nem mindegyike adott. Ezért azt mondom, hogy ez nem egy olyan védekezési mód ami ajánlható egy tizenévesnek. Eredeti végzettségem szerint biológus vagyok, ezért van némi rálátásom a dologra. Önmagában igaz az amit a tanár mond, csak itt a konkrét biológiai működésen túl egy csomó más körülményt is figyelembe kell venni.

2011. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ja egyébként egy osztálytársam aki elég tájékozott ő jelentkezett és mondott valami spontán peteérésről és azt mondta neki hogy "ejj de tájékozott valaki, vajon honnan?"
2011. júl. 23. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!