Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért tartják sokan furcsának,...

Miért tartják sokan furcsának, hogy 16 éves létemre magázom a szüleimet/nagyszüleimet?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ezen mi annyira eget rengető, így van már mióta beszélni tudok.
2011. júl. 23. 08:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Ez azért furcsa mert manapság ez már nem szokás!Mindenki tegez mindenkit.Sőt néha még a 70-80 éves nénikék is kikérik maguknak, ha csókólommal köszön nekik az ember!(tapasztaltam)

Én 23 éves vagyok, és világ életemben tegeztem a rokonságból mindenkit.

Személy szerint, nem is gondoltam volna, hogy még van ilyen...

2011. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Mert ez már nagyon régen nem szokás, és nem utal valami szeretetteljes kapcsolatra.
2011. júl. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Mert furcsa :) Nekem így külső szemlélőként az jön le, hogy távolságtartó vagy a rokonaiddal szemben, és nincs rendes, szeretetteljes családi életed. Számomra elképzelhetetlen, hogy a szüleimet/nagyszüleimet magázzam, mert egyenrangú félnek érzem magam a családban, és közvetlen szeretek lenni.
2011. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Valóban régi szokás, így fejezték ki a tiszteletüket:) A nagymamámat az összes unoka tegezi, és mindhárom gyereke magázza:) Akkor ez volt a szokás, különbséget kellett tenni ilyen módon is a tiszteletreméltó idősek, és a fiatalok között.

Ma már a tisztelet nem ebből ered, hanem a szeretetből, és becézgetni nehezebb magázva:)


Így furcsa, ha valaki magázza a nagyszüleit:)

2011. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

A nagyszüleimet én is magázom, a szüleimet pedig édesanyának és édesapának szólítom. Engem is cikiztek miatta sokszor, de ez van, nekem ez a normális, mégis bizalmasabb kapcsolatom van így magázódva a nagymamámmal, mint sokaknak, akik tegezik.

13L

2011. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem elég furcsa:/ Én csak a távoli, idős rokonaimat magázom, mindenki mást tegezek (még szegény 89 éves megboldogult dédimamámat is). Szerintem ez arra utal, hogy nem vagy közeli viszonyban velük, van egy árok köztetek, amit sokkal nehezebb áthidalni, mintha közvetlenebbek lennétek egymással.

De egyébként is elég érdekesnek tartom, ez már Anya fiatalkorában is rettentő ódivatú, maradi volt, sőt, még itt falun is, 40 évvel ezelőtt.

2011. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nincs semmi baj velünk, elvagyunk, mint a befőtt, szeretjük egymást meg minden.

Én viszont azt furcsállom, hogy sok úgy tegezik a szüleiket, mintha a haverjuk lenne, így oda a családias viszony.

A barátaimat természetesen tegezem, de azt is tisztességesen teszem. Az idősebb rokonok közül egyedül a nagybátyámat tegezem, ő nem szereti a magázódást, mert a régi "nem szép" időkre emlékezteti.

2011. júl. 23. 12:18
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Távolabbi rokonaimat én is magázom (kb. két mondatig, aztán megkérnek, hogy tegezzem őket), ahogy a legtöbb felnőtt ismerőst is, bár mindig rám szólnak, hogy ne tegyem... :D

Amúgy azért, mert szokatlan. Ha a szüleid ezt nevelték beléd, akkor valószínűleg másban is elég maradiak lehetnek...

2011. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Én a rokonaimat mindet tegezem.:D

Ma már nem szokás a magázódás. Az 50 éves szüleim magázzák/magázták a szüleiket, én viszont az összes nagyszülőmet tegeztem mindig.

Nekem a magázás olyan fura...Mintha akit magáznál, az feletted állna.

2011. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Nagyszülőknek mi is csókolommal köszönünk de általában tegezzük őket... apa is anyuját ( mamámat):D nem tegezi mindíg... 1x ez 1x az.. nemtudom miért :D
2011. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!