Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most mit csináljak? Nem bírom...

Most mit csináljak? Nem bírom lelkileg, már nem tudom mi a helyes, segítség!

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok végig, nem tudom mi tévő legyek.

Anyu depressziós. Szerintem pánikbeteg is volt, ezt nem tudom, de ugye szedi az antidepresszánsokat. Én sajna nagyon bunkó tudtam lenni vele, úgy éreztem, nekem kell ápolni őt, stb..Aztán elkezdett inni a gyógyszerekre. Többször tagadta, stb. Én innentől már eléggé rosszul éreztem magamat, mikoris egyszer kitört belőlem a sírás, mert láttam, hogy rosszul lett a sok piától, stb. Azóta leszokott, nem iszik, stb. Olvastam sok helyen, hogy ilyenkor nagyon sokat kell törődni vele. Nehezen, de megpróbáltam kedves lenni, sajna a bunkóság nálam magától jött...:/ Néha úgy éreztem, mintha én lennék az Ő anyukája, és nem fordítva, mint ahogy az helyén való. Régen nagyon eljárogatós voltam itthonról, minden nap elmentem, stb. Az eset óta meg gépfüggő vagyok, alig megyek el valahova, vagy lemondom. Ha egy héten a 7napból 4szer elmentem, volt, hogy anyum azt mondta, hogy "SOha nem vagyok itthon". (Gondolom szüksége lett volna rám).

Az idei nyár legnagyobb részét is itthon töltöm, anyu azóta már "helyrejött", hihetetlen változáson ment keresztül, kezdem úgy érezni, hogy Ő már betölti az anyuka szerepet. Viszont a héten is 4szer mennék el a 7ből, és megint kérdezet, hogy már megint elmész? Persze nem dühösen, de megőrülöka bűntudattól.

Ha itthon maradok akkor csak gépezek, és begolyózok, ha elmegyek, akkor meg túl sokat megyek el, holott 16/L vagyok, szerintem ebben a korban a többiek minden nap elmennek. Nem bulizom, nem cigizem, nem iszom, szóval ez nem lehet baj.

Mit csináljak? Lelkileg nem bírom.


2011. aug. 14. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már ezeket a dolgokat anyukáddal megbeszélni? Lehet, az hiányzik, hogy leüljetek egyszer nyugodtan, és mindent alaposan átbeszéljetek.
2011. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

igaza van az elsőnek.

beszéld meg anyuddal:)

2011. aug. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Már bocs, de mi az hogy "sajna a bunkóság nálam magától jött"?? Ezen azért nem ártana változtatni
2011. aug. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem bár ez az én véleményem 16 éves létedre elég sokat segitetél anyudon szóval nyugodtan lazíthatsz mellesleg öreg korukra úgy is nekünk kell gondoskodni róla kortól független és amúgy is régen biztos sokat tett érted csak egy kicsit mélypontra zuhant de jó hogy ott voltál vele. A bunkoság meg megesik nem bírtad nézni hogy elhagyta magát míg te küzdesz és sok mindent le mondasz ö érte kicsit bele élheted magad egy anyuka szerepbe milyen ha egy gyerek el hagyja magát. lazíts ha otthon kell maradnod ne a gépelőt ülj hívd el valahova ha ki akarsz szabadulni vagy sportolj a kertben. mondjuk főztök valamit együtt utána nem bánja szerintem ha elmész. 17/L
2011. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:)

3. válasuoló. Eza bunkóság dolog olyan volt, hogy már nem bírtam kedves lenni vele, nem értem én sem miért. AMióta jobb állapotban van(egy hete kb, olyan, mintha nem is lenne depressziós), azóta nagyon jó a viszonyunk, jobb, mint eddig. Eygszerűen már bele voltam fáradva, vagy nem tudom. Túl "gyereknek" éreztem magamat. Bár 16 éves vagyok, de nagyon gyerekes, erről nem tehetek.

Próbáltam rajta változtatni, mármint a bunkóságon.

Anyu mondta, hogy elmehetek, szóval elenged, csak mikor mondja, hogy "MÁR MEGINT ELMÉSZ?:)"-az úgy megragad bennem.

Utolsó válaszoló, köszi a tippeket!:)

2011. aug. 15. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!