Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gimisek! Miben más a gimnázium...

Gimisek! Miben más a gimnázium mint egy általános? : ) Melyik jobb szerintetek, mit volt nehéz megszokni, mi jobb/rosszabb?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem annyira elnézőek a tanárok illetve jóval nagyobb gyerekek vannak ott:)
2011. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Nekem jobban tetszik, több dolog miatt is. Egyrészt itt mér nem ciki tanulni, mindenki tanul, csak valakinek jobban megy, valakinek rosszabbul.

A társaság, hangulat nálunk nagyon jó, sok iskolai program van.

A követelmény nehezebb, gyakrabban vannak dolgozatok, több az anyag, lecke, többet kell vele otthon foglalkozni.

Nagyobb szabadságod van, nem intéznek el annyi mindent helyetted. Viszont piszkálnak az érettségivel (már 9.-ben is előkerült nálunk, 10.-ben már téma volt, idén meg...), az utolsó két év nyomasztó abból a szempontból, hogy "ezen múlik az életed". Hasonló, mint a középiskolai felvételihez tartozó hiszti (legalábbis minket akkor is úgy paráztattak), csak korábban elkezdik és jobban. :D

Egyébként nekem az volt még lényeges változás, hogy pl. több tanár magáz (általánosban talán egy volt, ő is csak néha), és nincs nénizés-bácsizás, meg csókolommal köszönés. Ez így most nem tűnik nagynak, de azért számít, persze könnyen hozzá lehet szokni. ;)

2011. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
82%
Hali! Más, de a jobb értelemben. De szerintem sulifüggő is... Példálózni csak az én sulimmal tudok. A tanárok nagyon rendesek, habár van egy-két érdekes alak... Minket nem magáznak, lehet csókolommal köszönni. Minden héten 3-4 doga, felelések, erőpróbák. Ha rendesen tanulsz, okos ember lesz belőled. Az osztályok jók szoktak lenni, kevés a link alak. A légkör nagyon jó, habár nekem kevés barátom van, de attól jó fejek. Egyetlen egy nagy hátránya van a gimis éveknek: az, hogy nagyon hamar elrepülnek. Most vettek fel nemrég, de idén fogok érettségizni. Sok sikert neked! :)
2011. aug. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát gimiben szabadabb vagy sokkal! Oda ülsz ahova akarsz, olyan füzeted lehet amilyet akarsz. Felnőttként kezelnek. Nálunk az új matektanár cs€szte el, ülésrendet vezetett be nézi a füzeteket, nyilvánosan megszégyenít ha rossz napod van, és azt hiszi majd szeretni fogjuk ezért... Még mázli, hogy csak szerződéses, az igazi matektanár GYESen van.
2011. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok mindenben más, de mindenben jobb.

A tanárok azért itt is, de közel sem annyira avatkoznak bele a magánéletedbe, mint általánosban.

Itt már tényleg felnőttként kezelnek (többé-kevésbé).

Sokkal jobbak a lehetőségek minden téren. De sajnos rövidebb ideig járunk ide, ezt én úgy utálom.:(

2011. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sokkal másabb! :) Nincs olyan, mint általánosban, hogy a tanítás előtt negyed órával ott kell már lenned, kimehetsz az intézményből ha lyukas órád van, úgy hordod, úgy csomagolod, úgy kezeled a cuccaidat ahogy szeretnéd. A legtöbb tanár magáz, emberként (-és nem gyerekként) kezel, viszont ez magával hozza azt hogy jobban felelősségre vonnak a tetteidért. Nem szólnak bele a kinézetedbe, ha fested a hajad például.

Viszont sokkal több a tanulnivaló, a dolgozatok is más típusúak. A humán tárgyaknál általában esszés dolgozatot írunk, ami azt jelenti hogy a tanár megadja a tételeket amit otthon kidolgozunk, és a dolgozatban egyet vagy kettőt le kell írnunk ezek közül. Több az óraszám is, viszont van kötelező lyukasóra amit mindenképpen bele kell iktatniuk az órarendünkbe, az 9-10.-ben 2 óra hetente, 11-12.-ben 3 vagy 4. Igaz hogy sokkal többet kell tanulni, de megvan az eredménye, mert a tanárok sokkal igazságosabbak és az esszékkel jobban le tudják mérni a tudásodat.

Az érettségivel tényleg sokat piszkálnak, a feleléseket is úgy bonyolítják nálunk mint ahogy az érettségin, illetve reál tárgyakból van külön érettségire felkészítő feladatgyűjteményünk.

Én nagyon szeretek gimis lenni, sokkal szabadabbnak és felelősségteljesebbnek érzem magam, mint általános iskolában. Ha rosszabb jegyeket kapunk valamilyen okból akkor nem olvassák úgy a fejünkre a tanárok mint régen, hanem ránk bízzák hogy meg vagyunk-e elégedve a jegyeinkkel, rajtunk múlik mit hozunk ki magunkból. Az is tetszik, hogy a tanárok megtartják a kellő távolságot. Nem kérdezősködnek a személyes dolgainkról, nem tartják számon hogy mit csinálunk iskolán kívül. Mindössze két elvárásuk van velünk szemben, hogy tiszteljük meg őket azzal hogy csöndben vagyunk órán, és hogy köszönünk nekik az iskolában és az utcán, a többit ránk bízzák.


Bocsi a kisregényért :D :)

2012. febr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!