Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Voltatok már pszichológusnál?...

Voltatok már pszichológusnál? Milyen volt?

Figyelt kérdés

Én most készülök elmenni, pontosabban szeretnék, de pár véleményt szívesen meghallgatnék még előtte. :)

Milyen volt?

Mi volt a probléma (ha szabad kérdezni)?

Hogy érzed, segített ez rajtad?

Miből áll egy átlagos pszichológiai kezelés?


Köszönöm szépen! :)


2011. szept. 13. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én csak gyerekfejjel voltam (9 és 11 évesen), de biztosan állítom, hogy semmi csodával határosra nem kell számítani. Egyszerű eszmecsere az egész.
2011. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

igen voltam de csak egy alkalommal. akkoriban tudtam meg hogy a világ nem csak tejszínhab. vannak cgányok akik molesztálnak, "jtászanak" veled a buszon, vannak szervkereskedők, stb. nagyon megrázott (kisebb voltam még), nem tudtam feldolgozni. nem tudtam aludni, stb. gondoltam z a elgjobb ha anya elvisz pszichológushoz. meséltem az életemről, stb. meg hogy miért jöttem. aztán utána olyan boldog voltam, sose féltem..csak ki kellett adnom magamból.. nem is mentünk vissza. máiig kiegyensúlyozott vagyok.:)

14/L

2011. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló élményem volt az előző 2 hozzászóló véleménye alapján nekem is.

Egy nagyon aranyos nőhöz kerültem, akihez egy héten kétszer kellett mennem.El kellett neki mesélnem az egész hetemet, hogy éreztem magam a suliban a családom körében, volt e valami baj stb.Nekem határozottan segített, úgy váltunk el egymástól, hogy bármikor szívesen fogad és bemehettek hozzá beszélgetni amikor csak kedvem tartja.

A problémámat a középiskola okozta, túl új volt minden és olyan embereket kellett megismernem akiket legszívesebben örökre elfelejtenék.Mindegy, hosszú történet.De elkezdtem magamat különféle módszerekkel kínozni amik olyan szintig eljutottak, hogy már komoly sérülést okoztam magamon amik sajnos a mai napig megmaradtak,a legvégén pedig már az öngyilkosság gondolatát is fontolgattam.


16/L

2011. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

én 4 évig jártam pszichiáterhez, de sajnos öngyilkos lett.....azóta már nem járok.

El kellet , mesélnem, hogy miket gondolok, miket csinálok a hétköznapjaimban...kb ennyi +amit fentebb írtak.....aztán adott ilyen teszteket, irt fel gyógyszereket stb, stb, stb.

19f

2011. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. szept. 14. 13:59
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Igen voltam,de egy szót nem mondtam neki:)

Nem tudom itt ki hogy van,de pont nem egy idegennel fogom megosztani mindenem. Lehet makacsság de nem izgat,semmi köze nincs az ÉN életemhez,hiába mondja,hogy megbíhatok benne blabla,minden csak betanult szöveg.


Örülök,hogy sok mindenkinek megy ez és hajlandó elfogadni tőle segítséget,nekem ez nem ment. De senkit se szeretnék lebeszélni róla,mert hát kinek a pap kinek a papné.

2011. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én jártam 4-5 éves koromban, de arra nem emlékszem, csak arra, hogy volt egy csomó játékbaba, amivel szerettem volna játszani, de a pszichológus nem engedte. Akkoriban "beszélgetős doktornéni"ként ismertem.

Aztán 15-16 éves koromban bő egy évig jártam párhuzamosan 2 pszichológushoz is. Depressziós voltam és zaklatott, a keserűségemet úgy tudtam feloldani, ha öncsonkítást végeztem. Szerencsére leszoktam, sokat segített az a 2 doktornő is. Általában hagyta, hogy kidumáljam magam, illetve sok tesztet kellett kitöltenem.

2011. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
11 éves korom óta járok kisebb-nagyobb megszakításokkal. nem magamtól mentem, hanem küldtek, mert viselkedési problémáim voltak, verekedtem, visszabeszéltem a tanároknak, nem fogadom el hogy ő a felsőbbrendű, akkor is ha nincs igaza. igazából semmi különös nem történik, beszélgetsz a pszichológussal. van hogy rajzolni kell, vagy ilyen teszt-szerű kérdésekre válaszolni. ami miatt más mint egy bármilyen beszélgetés nekem, az az, hogy egyrészt olyan kényszerítő ereje van, hogy muszáj az igazat mondanod. én olyanokat is elmondtam neki, amit még magamnak se vallottam be. a másik pedig az, hogy meg is teheted hogy őszinte vagy, mert csak azt mondja el bárkinek, beleértve a szüleidet is, amit akarod hogy elmondjon, mert köti a titoktartás. 15/L
2011. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Amúgy én is 96-os vagyok, 15 éves... :) Most már biztos, hogy el fogok menni pszichológushoz, aztán remélem, működik is... :)
2011. szept. 15. 19:54
 10/11 anonim ***** válasza:
hajrá, remélem megoldódik a problémád :)
2011. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!