Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 évesen nem akar iskolába...

17 évesen nem akar iskolába járni, rengeteg a hiányzása,4 tantárgyból bukott félévkor. Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
Párom előző házasságából van egy 17 éves fiú gyerek. Óriási gondok vannak vele 5-ik osztályos kora óta. Már akkor is sokszor megbukott és rengeteg hiányzása volt. Most 17 évesen elsős egy szakiskolában. reggel viszik az iskoláig, suli utá n mennek érte, most mégis kiderült, hogy megint nem jár iskolába. Évvégén mindenből különbözeti vizsgát kell csinálnia. Nem is akar menni iskolába, mert úgy gondolja, hogy akkor sem lesz munkája. A nagyszülők megvesznek neki mindent, szó szerint mindent, több a gyerek zsebpénze mint az én fizetésem. Azt hiszi élete végéig így lesz. segítsetek légyszives, mit lehetne vele tenni? A beszélgetés már megtörtént egyszer, tízszer, százszor...nem ér semmit.
2009. ápr. 23. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Mivel 17éves,így tankötelezett 18éves koráig,azaz abban a tanévben teljesen amikor betölti,és ha az iskola szól a gyámhatóságnak,hogy a srác nem jár be,akkor súlyos bénzbírsággal terhelik a szülőt.A párodnak ezt mondd meg meg a nagyszülőknek is! Biztos nem lesz a cukorfalatjuk,ha megtudják. Nehogymár egy kölyök mondja meg mi legyen...
2009. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már kijött a bírság, így derüt ki hogy hiába kisérgetik felváltva a suliba, mégsincs ott. A nagyszülőknek meg hiába, ők úgy gondolkoznak, hogy ha nem vesznek meg neki mindent akkor "elveszítik" őt. Pl: elektromos gitár (bár nem gitározik- csak szeretett volna, 70 ezres mobiltelefon, csak márkás cipő....) stb. A párom meg sík ideg, velem veszekszik az egész miatt, a volt feleség meg szószerint leszarja a gyereket, 8 általános a végzettsége, és oltja a gyereket, hogy minek tanulni ebben a válságban. Egyébként meg a gyámhivatalnál 2 éve lemondott róla jogilag...
2009. ápr. 23. 09:51
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Nagyjából én is ezt csináltam. Szerintem hagyd békén és próbálj szeretetteljes légkört biztosítani neki. Már ha szereted. Nem feltétlenül lesz rossz vége.
2009. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Tudom hogy szigorúan hangzik, de egy benntlakásos iskola talán segítene. Meg kéne neki mondani, hogy ha ezt így folytatja állami gondozásba klerül. Az pedig nem egy lányregény!
2009. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
17 évesen nagyon ilyesztő az állami gondozás:)
2009. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Állami gondozásba kerül?? Ezzel akarod megfékezni? Ott ugyan ezt csinálhatja.Sőt,bármikor leléphet.Kimenőkön csak annak számít a pontos visszaérkezés aki tényleg maradni akar.A nagyszülőkkel kell beszélni,felnőtt emberek.Ha támogatni akarják a gyereket tegyék a pénzt betétekbe.Amit csak akkor kaphat meg ha a tanulmánya,magatartása legalább elfogadható.Különben megszakítsátok a nagyikkal a kapcsolatot.
2009. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszoka! Az állami gondozás szóba sem jöhet!

Eleget hallani azokról a gyerekekről akik ott élnek, és kitanulják a bűnözést, a lányok meg állnak a sarokra.

Talán a sok beszéd segít valamit, és remélem hamarosan benő a feje lágya is.

2009. ápr. 30. 14:29
 8/9 anonim válasza:
46%
nem állami gondozás kell , nem is szeretetteljes légkör. Az ilyen embernek a MUNKA való . Csak intézzenek el neki egy 3 hetes melót az építőiparban. 1.- megtanulja a pénz értékét 2.-a melósok bántani fogják, szarba fogják nézni 3. megerősödik. 4 - ami a legfontosabb tiszteletet és munkamorált tanul. Én nem voltam ilyen gyerek, nálam ezt megelőzték , egyből 14 évesen nyáron betettek egy céghez segédmunkásnak és mindent amit előbb leírtam megtapasztaltam. Volt hogy sírtam nem vitás , mert olyan atrocitások értek. De visszagondolva az ember megszilárdul mint a beton és céltudatossá válik. ÉN MONDOM ENNEK A SRÁCNAK EGY KŐKEMÉNY MELÓ KELL. EGYBŐL ÁTÉRTÉKELI MAJD AZ ÉLET FOGALMÁT
2010. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Énis ígyvagyok vele . Énse szeretnék dolgozi
2010. aug. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!