Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lányom dacos, hisztéri...

15 éves lányom dacos, hisztérikus és flegma. Úgy érzi hogy a család nem szereti már és elakar a volt férjem anyukájához költözni akit 3 éve nem látott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hagyd. Ha tiltod még dacosabb lesz. Majd visszakullog az exanyóstól ha rájön ott sincs kolbászból a kerítés...
2009. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam.Anyukám szerint egész nyáriszünetre el kellene hogy engedjem,mivel az exanyósomék falun élnek és mezőgazdasággal foglalkoznak biztos hogy befognák a lányomat dolgozni,de neki itthon nem kell ilyeneket csinálni és talán így meglátná a különbséget.Tanácstalan vagyok és nemtudom hogy mi lenne a jó.
2009. ápr. 24. 08:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is elköltöztem a szüleimtől 14 évesen a nagybácsikámékhoz.Hasonló okból,de egy hónap után sírva mentem vissza anyuékhoz és a tesóimhoz!Utána sok mindent másképp láttam,nekem használt!Szerintem ez ,hogy nyáron lemenjen vidékre ez jónak hangzik,csak fontos hogy a suliból ne maradjon ki!

Sok sikert,és szerencsét!

2009. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Hű, akkor főleg jó kis nevelő eszköz lesz. A mezőgazdasági munka nem sétagalopp (4 lovunk van...). Ha otthon hozzá volt szokva a jóléthez, akkor mindenképpen küldd el, és beszéljétek meg az exanyóssal, h nyugodtan fogják be melózni. Szerintem 1 hónap sem fog kelleni hozzá h visszajöjjön...
2009. ápr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzi ti nem értitek meg,korral jár,nem kell megijedni.Próbálj meg elbeszélgetni vele,kérdezd meg mi az ami nem felel meg neki,mi az amit ő vár el tőletek,mik az igényei,problémái,min változtass te,stb.Bármit mond,ne szakitsd félbe,és ne kritizáld,mert akkor következőre semmit nem fog mondani,biztositsd arról hogy fontos nektek,és hogy szeretitek.Ha nem egy másként,mennyen vidékre ha akar,még te segits neki összepakolni,mosolyogva,ne haragban menjen el,de azért mondd meg neki hogy visszavárod.Szerintem max.2hét és otthon lesz.
2009. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az elbeszélgetéssel az a probléma hogy van olyan idöszaka amikor hozzánk se szól.Bármit kérdezel vagy mondasz neki meg se hallja.Szerinte túl szigorúak vagyunk hozzá.Nem engedünk meg neki olyan dolgokat amit egyes osztálytársai már megtehetnek,/éjszakákba nyúló kimaradások,dohányzás,alkoholfogyasztás,discó,stb./Én ezeket nem tartom helyesnek az ő korába.
2009. ápr. 24. 12:20
 7/13 anonim ***** válasza:
15 évesen a disco azért belefér szerintem. Nem lehet, hogy tényleg túlzottan korlátozzátok?
2009. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 vagyok, és nekem sem engedtek soha ilyesmit, még is normális ember lett belőlem, és nem is érzem úgy hogy túlzott szigorral neveltek volna. Ha discoba nem is, azért egy-egy buliba elengedhetitek szerintem, azzal nincs probléma.

Sosem voltam túl lázadó típus, nálam használt az hogy leültettek beszélgetni. Unokahúgom már keményebb fejsze, nagynéném anyu tanácsára egy jó pár oldalas levelet hagyott a leányzó szobájában. Olyanokat tartalmazott, mint pl hogy sajnálja, hogy úgy érzi nem jó szülők... értse meg miért nem engedik el pár helyre, miért nem jó a dohányzás stb stb. Elég lelkizős levélre sikeredett, a hangvételéből látszott, hogy teljesen elvan keseredve nagynéném, nekem már unokahugom mutatta. Egyszóval olyanok amiket sosem hallgatott volna végig, de egyedül volt otthon amikor a levélre talált (tudatosan így alakították a helyzetet), elolvasta és ha nem is változott a természete, a lázadása kicsit alább hagyott.


Az első alkohol fogyasztásom családdal történt. Sosem tiltották hogy megigyak családi vacsinál egy-egy pohár bort, és azóta is tudom hol a határ. Elengedtek bulizni, de a mai napig elhangzik legalább havonta egyszer a családban, hogy ha a sofőr iszik, inkább aludjak a pusztában és szerezzek egy felfázást, minthogy komolyabb bajom legyen hazafelé. Vagy hívjam fel őket, eljönnek értem, és ezt szerintem sosem fogom elfelejteni. Ebből sokkal inkább érzem hogy fontos vagyok nekik, mint a parancsolgatásból.

Fontos, hogy kialakuljon egyfajta bizalom köztetek, még akkor is ha beszélgetni nem nagyon beszélgettek, különben azon kapod magad, hogy azt mondja a barátnőjénél alszik, még is másnaposan, füst szagúan ér haza következő nap.


A vidéki nyaralás nem lehet rossz ötlet, ha úgy is ezt szeretné, akkor beszéld meg a nagymamával, hogy lehet e róla szó, és ha igen, akkor kezeljék úgy mint családtagot, ne úgy mint vendéget. Igen is kelljen segítenie a házimunkában és a mezőgazdaságban. Nem kell halálra dolgoztatni, de kóstoljon bele kicsit az életbe.

Aztán a lányod egy nyugodtabb pillanatában menj be a szobájába és mond el neki, hogy végig gondoltad a dolgot, és elmehet nyáron egy hónapra a nagymamához ha nagyon szeretne. Ne érezze kioktatásnak, vagy "felsőbbrendű" beszélgetésnek ez fontos (az még engem is felidegesít:)). Sok sikert :)

2009. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

Eléggé hisztérikának hangzik. Szerintem is engedd el a nyári szünetben a nagymamához, és ha tudod, beszéld meg a nagymamával a helyzetet.

Nekem is volt ilyen korszakom, de hál égnek kigyógyultam belőle. De ott szülői hozzáállásban is volt hiba. Most már megoldódni látszik.

2009. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%

18:52-es vagyok.

Szerintem 15 évesen a disco (főleg a mai világban) nem túl jó ötlet.

Nem véletlenül nem engedik be egyes helyekre a 16 vagy 18 éven alluliakat.

Nem akarlak megilyeszteni, de egy fiatal lány ki van ott téve olyan veszélyeknek, mint drog, nemi erőszak, HIV, terhesség. Ez már sajnos nem propaganda.

2009. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!