Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnénk? A húgom már...

Mit tehetnénk? A húgom már nem hallgat ránk..tegnap szörnyű dolgot csinált.

Figyelt kérdés

Tegnap délután egy osztálytársam hívott fel, hogy a szomszéd településen fekszik a 7.-es húgom és egy barátnője hulla részegen. A szüleim azonnal utánukmentek és kihívták a mentőket, mivel nagyon rosszul néztek ki, a barátnője nem volt eszméleténél, a húgom a hányásában feküdt a földön. A mentősök azonnal bekötötték mindkettőjüknek az infúziót, a barátnőjének gyomormosást is végeztek, kórházban kötöttek ki.

Mindketten azt hazudták otthon, hogy vki mással mennek el vhova, mert el voltak tiltva egymástól. A húgomnak volt némi zsebpénze, abból vettek italt, abból rúgtak be ennyire.

Mit lehetne tenni most velük? 13-4 évesek és már most ezt csinálják?! A szüleim teljesen ki vannak készülve, nem tudjuk, mit tehetnénk ezek után. Még nagyobb szigor? Vagy orvosi kezelés? A pszichológus csak megmagyarázná, hogy rosszul nevelik, ami szerintem nem így van. Engem is hasonlóan neveltek, mégsem kötöttem ki így még soha. Megköszönném a hasznos segítséget.


2009. ápr. 26. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedjetek,hogy ez az "állapot" örökre nyomot hagy benne.Annak oka lehet,hogy szüleitek eltiltották a barátnőjétől.Lehet beszélni a lány a szüleivel az esetről? A tiltást egyébként rossz megoldásnak tartom,mert amit tiltanak ugye....Az eset miatt sztem nem kellene pszichológushoz vinni,orvosi kezelésre sem szorul,mert nem beteg, csak lázad valami ellen ezzel a viselkedéssel.A szüleitek biztosan szeretnek titeket, ezért az lenne a legjobb megoldás, ha leülnétek és megbeszélnétek a történteket.Kár,hogy nem készült fotó (akár mobillal) az "állapotáról",mert biztosan elszégyelné magát és talán többé nem fordulna elő ehhez hasonló eset.
2009. ápr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon makacs és évek óta nem hallgat a szüleinkre. Egyszerűen egyik fülén be, másikon ki, nem lehet vele bírni. Épp ezért hiába magyaráznák el neki most is... :S Okos ember a más hibájából is tanul, hülye a sajátjából se. Rá ez igaz sajnos, semmiből nem tanul. A barátnője szülei pedig éppúgy tehetetlenek.
2009. ápr. 26. 11:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én felvettem volna videóra. és egy józan pillanatában lejátszottam volna neki. ha ezek után dem szégyelli el magát, nem tudom, mi hatna rá...
2009. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

mintha a saját húgomról olvastam volna.Sajnos neki semmi nem használt,úgyhogy most családsegítőbe kell járnia,ha még durvább lesz a helyzet nevelőszülőkhöz kerül.Mondjátok el ezt neki,ez (talán) hat rá!

2009. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami ellen lázad ez biztos.A pszichiáterekben én sem bízom.Előfordul,hogy többet ártanak mint használnak,ezért ez nagyon két esélyes dolog.Lehet testvér féltékenység is.Te úgy látom érett komoly gondolkodású vagy.Ő nagynak önállónak akar látszani ezért úgy gondolhatja olyasmiket csinálhat amit némely felnőttől lát.A szigor és tiltás nem jó csak ellenszegülést vált ki.A baráti körét próbáljátok meg biztos van olyan is aki rendes kerékvágásba tudná terelni.Sportolás felé vagy valamilyen különórára csábítaná /rajz,tánc stb./lényeg az,hogy le legyen kötve a szabadideje.Ha gyenge az önértékelése akkor nagyon rossz ötletnek tartom szembesíteni a történtekkel /videó,fénykép/ mert csak megerősítitek benne,hogy értéktelen,neki már úgyis mindegy.
2009. ápr. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Húha! Szerintem hasznos lenne a pszichológus, mert pl nekem használ! Bár nekem nem ez a "bajom". A hugod egyszerűen csak serdül, és ez ezzel jár! Nem hiszem, hogy a neveléssel van összefüggésben, bár lehet benne némi köze!

Add meg nekem a húgod msn-címét, és majd elbeszélgetek vele! xD Nah ez hülye ötlet volt, de lehet használna...:/

2009. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez jó lecke lehet a hugodnak! Én is sokszor hányásig kiütöttem magam tizenévesen, utána pár hónapig egyáltalán nem akartam inni. Hidd el, közhelyesen hangzik, de ez a korral jár, ilyenkor mindenki lázad, a hugod éppen egy kicsit erősebben. Én azt javaslom, hogyha viszonylag hasonló korban vagy a hugoddal hivd el őt valahova szórakozni, hátha belátja, hogy bulizni normális keretek között is lehet. Hidd el ilyenkor nagyon nagy szüksége van a kiskamaszoknak valaki idősebbre akikre felnézhetnek.
2009. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Unokahugommal ugyanez volt a szitu, ő egy éve járt ugyanígy (15 évesen), azóta nem ivott ennyit soha. Durcás, visszabeszél, az anyjáék nem bírnak vele, de ez az ő hibájuk is. Úgy gondolom itt léphetnél te a képbe. Ha szereted a húgodat - márpedig úgy látom igen, mert különben nem írtál volna ide - akkor megpróbálsz valahogy a közelébe és a bizalmába férkőzni. Nem megy egyik napról a másikra ez tény, de talán szép lassan összejöhet. Ha megvan, akkor néha elviheted magaddal "bulizni" (nem discoba), és talán abból ahogy te és a barátaid ott viselkednek, megtanulja, hogy neki sem kell részegen fetrengenie, ahhoz hogy egy kellemes estét töltsön el. Meg amúgy is ha tudsz vele beszélgetni, akkor te tudsz is rá hatni, tehát én a helyedben megpróbálnék barátnőként viszonyulni hozzá, és ha megy, akkor beszélgethetsz sokat anyudékkal, és hugoddal, ha máshogy nem megy, legalább te lehetnél egy kapocs köztük, és te eltudnád neki azt magyarázni, amit ők nem.
2009. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

valóban lázad .

ez egy természetes viselkedés a tiniknél, persze ,nem a részeg fetrengésre gondolok,hiszen van aki csendben.magában lázad pl : lány -hazudik,csal,lop, de ezt nem látod,hiszen titokban teszi, csak kis hazugságok ( igen ,kivittem a szemetet , ( egy fenét vitte ki )

A TILTÁS ELLEN LÁZAD, DE MEGÉRTENI NEM FOGJA .

VISZONT A LELKE AZ SÉRÜL. SOK-SOK SZERETETTEL,ÉS KÖVETKEZETESSÉGGEL LEHET RÁ HATNI. 1 LÉPÉS ELŐRE 2 VISSZA.

A BARÁTNŐJE FONTOSABB MOST.GONDOLJA Ő ?

kaphatott annyit a fejére,ezért,hogy csak.

de ,kapott pozitív dolgot is ???

lebas........ nem lehet nevelni,szerintem.

nekem legalábbis nem nagyon jött be , pedig a mestere vagyok :)

2009. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Unokahugoméknál sem jött be... Van egy öccse. Pici koruk óta bármi történt mindig a lányt vették elő, mondván ő az idősebb, neki kell felelnie az öccséért, sosem voltak kíváncsiak arra hogy szerinte mi történt. Nem igazságot akartak tenni, hanem bűnbakot keresni, ami szerintem a lehető legrosszabb dolog. Most ott tartanak hogy a lány 16, a fiú 14. A srác bármit megtehet, nem szólnak érte. A lány kerüli a szűk családdal való találkozást, mert őt mindig szidják mindenért. Ha valamit rosszul csinál, akkor három napig azt hallgatja, ahelyett hogy egyszer elmondanák neki, és talán tanul az esetből, otthon mindig csak a hibáit hallja.

Abban hogy egy gyerek ilyen lesz, nagy felelőssége van a szülőnek... ezt azért is mondom, mert ha unokahugom itt van, velünk nagyon jót beszélget, rám szinte barátnőként tekint, elnevetgélünk, viszont ahogy megjelennek az anyjáék, felveszi a páncélt, a flegma külsőséget, és ez első sorban annak köszönhető, hogy sosem számíthatott rájuk, mert mindig mindenben ő volt a hibás...

2009. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!