Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan érhető el, hogy a...

Hogyan érhető el, hogy a kamaszfiaim olvassanak?

Figyelt kérdés
2007. júl. 17. 14:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
17%

ja e-mailem halek95@citromail.hu

egy 13 éves fiu

By Laci

2008. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Én Agatha Christie-re kattantam rá miután láttam a filmeket..Mostmár Stephen King rajongó vagyok...XD Mindig is érdekelt a horror és a krimi és hallottam ahogy két ember beszél Stephen Kingről és gondoltam mért ne próbálnám ki...14 vagyok és korombeliekkel ellentétben nagyon elvont könyveket olvasok. Egy dolgot utálok nagyon: Ha anyám beleszól abba hogy mit olvassak vagy ha könyveket ajánlgat. Más érdekel és képtelen felfogni hogy nem fogom elolvasni a scifiket ha nem érdekel és realista vagyok....XD Ne akarj ilyen lenni, ne mondd meg nekik mit olvassanak mert beindul a "jó-akkor-baszok-a-világra-és-nem-olvasok" gépezet. Ha nem olyan vagy mint anyum és tudod mi érdekli a gyerekeid akkor véletlen az asztalon felejthetsz egy könyvet a fülszöveggel felfelé fordítva és hátha...
2008. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
30%
adj a kezükbe könyvet.
2008. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Miért kellene feltétlen olvasniuk? Ha nem akarnak, nem akarnak és kész. Nem kell erőltetni, ha nem szeretnek, csak szenvedés lesz nekik az olvasás. És lepontozhattok, de irodalomtanárt eszedbe ne jusson megkérdezni... Akármennyi jóindulat is van bennük, nem tudnak olyat ajánlani, ami a fiúknak tetszene. Saját tapasztalat.


Ha meg mindenáron ragaszkodsz a dologhoz, ajánlanám a fantasykat, Darren Shan tényleg jó (kicsit horror, de nem árthat...). Ha meg az a probléma, hogy sokat ülnek a gép előtt, akkor írasd be őket vmi sportra, az lefoglalhatja őket, hasznos és egészséges is. No meg ha megszeretik, akkor van egy új hobbijuk.

2009. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

kidobni a tévét, számítógépet !!!!

azóta, hogy rájuk szoktam, én sem olvasok :(

2009. jan. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Szerintem ha egyszerűen nem olvasós valaki, nem lesz belőle sosem könyvmoly. Főleg nem kamaszkorban! Valamilyen szinten meg tudlak érteni, hogy fontosnak tartod az olvasást, de kamasz szemmel más a helyzet.


Én személy szerint körülbelül 3-4 óráig a suliban ülök, otthon 3 órákat tanulok és utánna örülök, hogy élek! Nem tartom magam műveletlennek, de egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy ennyi tanulás(olvasás) után ránézzek egyetlenegy (jó)könyvre is.


-Tündérlány-(17)

2009. febr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%
Agy nekik valami jo könyvet a kezükbe de legyen jo mongyad nekik ha kiolvasátok kaptok tölem valamit persze nem tőlem
2009. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne a kötelezőkkel kezdj az a lényeg!

Darren Shan könyvek közül meg csak a vámpírosakat ajánlom mert a mostani Darren Shan könyvek eléggé bénák :) a Gyűrűk Urát se ajánlom, mert hiába lett mozi film belőle, 1600 oldalas a 3 kötet együtt, és még nekem is nehéz volt pedig könyvmoly vagyok. Ha sci-fi-sek a fiaid csak a Clark által írtakat vedd meg nekik! Ha érdekli őket a tudomány is, akkor vehetsz nekik Robin Cook könyvet, pl.: a Ragály az nagyon jó!!

Ha szeretik a félelmetes izgalmas könyveket, Stephen King Könyvtári nyomozó nagyon izgalmas. Ha érdeklik őket az igaz történetek, második világháború, akkor mehet nekik olyan is, Pl.: Visszhangok (bár ez csajos, Daniel Steel) vagy az Anna Frank naplója (és ez még szépirodalom is)

Vagy esetleg egy burleszk biztosan tetszene nekik, pl.: Vavyan Fable Szennyből az angyal.

Ennyit tudtam segíteni :) remélem sikerült

2009. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

Stephen King és Dean Ray Koontz?

Próbáld meg!

2009. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
72%
Az előző kommentezőnek: Az olvasás fejleszti a műveltséget és a szókincset. A jó könyv izgalmas, akárhova elutazhatsz. A föld középpontjába (Verne Gyula), a tündék földjére (Gyűrűk ura), Az indián földekre vagy a vadnyugatra(Karl May), régi korokba (Twist Olivér), nem létező helyekre csodálatos lények közé (Swift - Gulliver), az űrbe különös lények és galaxisok közé (Galaxis Útikalaúz Stopposoknak), a lappok földjére, a rénszarvasok világába (Edith Klatt: Rénszarvasok pásztora), Fantáziád különös országába (Michael Ende: Végtelen történet), vagy Lassie-t elkísérheted nagy útján a családjáig (Lassie hazatér), megismerkedhetsz vele, hogy milyen volt a világ amikor itt voltak a törökök, és nem elfoglalták a várakat, igazi mesés háborús könyv (Az egri csillagok), vámpírregények (Drakula), vagy együtt harcolhatsz a Sherwoodi erdőben Robin Hooddal. egy könyvvel bárhova el lehet jutni, ha jó a fantázia. Próbáld ki, olvass el egy könyvet, ami kalandos, hidd el, nem csalódsz. Dönts el hová szeretnél a könyveddel utazni, mert bárhová el lehet, és még nem is csak térben, hanem időben is. Nem csak izgalmas helyeken járhatsz, hanem fejlődsz is. Ez lehet, hogy neked nem mond semmit egyelőre. De ha belegondolsz, lemész a barátokkal focizni délután, és elmeséled nekik, hogy Robin Hood hogyan vette el a gazdagok kincsét, hogy a szegényeknek adja vagy hogy a vadnyugaton a bárba betérve Bill, a cowboy, milyen furfangosan győzőtt, hogy az indiánok régen hogyan vadásztak. stb.stb. biztos, hogy érdeklődésre találsz.Ráadásul nagyon sok mindent megtudhatsz a világról, mert ami régen volt, vagy ami sosem volt, az felkeltette az emberek fantáziáját. Minden könyv mese, én 24 éves vagyok, és szeretem a meséket. Nem csak a kishableányt, de robin hoodot is, mert ott vagyok a erdőben, ha elegem van a világból, a madarak csicseregnek, gyakorlok az íjjamon, élesítem nyilam hegyét, vagy megvédem váramat, vagy Lassievel végigjárom a skót földeket, az ír manóktól megtudom az aranykészítés módját. Akármit tehetsz, ha olvasol, a fantáziáddal:)Én ezért olvasok
2009. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!