Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem hogy a szüleim...

Úgy érzem hogy a szüleim megfojtanak a szeretetükkel! Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok és az a baj hogy magántanuló vagyok... és úgy bánik velem (olvastam egy hasonló kérdést) mint egy kis 6 éves pisissel... folyton mondja hogy ne ugrállj meg ötpercenként kérdezgeti hogy fázok? éhes vagyok? szomjas vagyok? nagyon elegem van már!!!! még az utcára sem mehetek ki egyedül... a bátyáim meg már nagyok úgyhogy nem piszkálom ilyenekkel őket... de nagyon szar! amúgy van valami szív betegség szerű izém de baz... ha nem mozgok semmit az csak ront a dolgon nem? úgy érzem sokszor hogy bárcsak más családban élnék... én önálló akarok lenni! ezzel megfolytanak! én nem az a kis csöndes típus vagyok hanem az izgága szóval... kérlek segítsetek!
2009. máj. 2. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Le kéne ülnöd velük beszélni. A szülők nem mindig érzéklik, ha túllőnek a célon, és amikor 40 éves leszel, akkor is a pici lányuknak fognak tekinteni. De ha higgadtan elmondod, h' szeretnél nagyobb önállóságot, megbeszélitek ennek kereteit, akkor be fogják látni, h' nem vagy már 6 éves. A lényeg, h' ne támadd le őket ezzel, hanem nyugodtan mondd el a dolgot, mert ha "hisztizel", akkor az csak azt erősíti bennük, h' igenis vigyázni kell rád.
2009. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
De mért vagy magántanuló? Biztos féltenek a szüleid, ezt mondjuk meg lehet érteni. Beszélj a kezelőorvosoddal négyszemközt, hogy ő orvosilag szükségesnek tartja-e, hogy ne járj iskolába. Akár telefonon is felhívhatod, amikor nincsenek otthon a szüleid. És a szüleidnek is mondd meg, hogy nem esik neked jól, hogy úgy bánnak veled, mint egy óvodással. Barátnőiddel elengednek egyedül? Esetleg a barátnőd mamáját lehetne "rájuk uszítani", hogy beszéljen a te szüleiddel vagy velük elmenni az orvosodhoz. Vagy az osztályfőnököt megkérni.
2009. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de akkor mi aff.. csináljak ha itt egy egész rohadt város és egy darab embert nem ismerek? hmm? a dilis orvos számát meg nem tudom...
2009. máj. 3. 00:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A rendelő vagy kórház címét és az orvos nevét tudod? Mert akkor telefonkönyv vagy tudakozó. Vagy mikor nincsenek otthon a szülők, egy kis kutatás az orvosi papírok közt, azokra rá van írva. Csúnya dolgot mondok: kutatás a szüleid telefonjában a tel. számok között? Az osztályfőnökhoz vagy ha kedves, akkor az iskolaigazgatóhoz is fordulhatsz. Egyáltalán nem jársz be az iskolába, még ritkán se? Mert a magántanulók is be szoktak menni, ha tudnak. Nincs egy barátnőd? Mióta van ez az állapot? Mindenképpen beszélj a szüleiddel, mert az, pláne kamaszkorban teljesen nonszensz, hogy ennyire el legyél szigetelve.
2009. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
beszéltem velük és felajánlották hogy jövőre mehetek suliba:) köszi a válaszokat!!
2009. máj. 4. 21:21
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jobb ha igy vigyáznak rád,mintha el lennél hanyagolva.Da azért mond csak ki nyugodtam,bármennyire is féltenek,nem leszel beteg ,söt a jelenlevö betegségböl is meggyógyóhatsz,mert van Valaki aki jobban szeret Téged mint ök,és jobban vigyáz Rád.
2009. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!