Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nincs akaraterőm?

Miért nincs akaraterőm?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok nyolcadikos, de egyszerűen sehogy nem tudom rávenni magam semmire. akárhogyan is akarom, semmi nem motivál...

A barátnőm azért tanul, mert ha jó jegyeket hoz, elmehet a barátjához. De nekem lehetne mondani bármit, semmi.. :(

Segítsetek légyszi...


2011. okt. 24. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert valami letört téged. Szüleid nem veszekszenek vagy baráti kapcsolat nemúgy alakulnak ahogy szeretnéd? Vagy talán az hogy a barátnőd jobb jeygeket hoz?
2011. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nekem is így van.Nincs motiválás. Nem büntetnek meg soha,se ha megbüntetnek akkor is mindig lefoglalom magam,feltalálom magam,szóval.

Egyszerűen a tanulással is így van,tudom,hogy tanulnom kéne,leülök,de NEM megy.. mindig máson jár az agyam meg hát ügye a puska:( elcseszem magam. Bocsi,hogy segítettem,de gondoltam leírom,hogy én is így vagyok ezzel.

2011. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem, semmi probléma nincsen itthon.

nem arról van szó, hogy rossz tanuló vagyok, de úgy vagyok ötös, hogy valahogy belém "száll" az anyag, pedig bevallom őszintén nem figyelek az órán se, és itthon sem töröm magam. De ez középiskolában édes kevés lesz..

A barátnőm pedig eddig olyan négyes tanuló volt, tör felfelé, de nem zavar, mert mindig voltak a jobbak, akik a tanárhoz közel álltak.


Igazából túl sok bajom nincsen a tanulással, de csak azt tudom megtanulni, amit szeretek, és nálam pont akkor nem maradnak meg a dolgok, ha csak és kizárólag odakoncentrálok....

Mindig kell valami más mellé, magamban dúdolok, rajzolgatok, firkálok.... az óra végén nem tudok semmit,de itthon egyszer átfutom a szöveget, és midnen megy. de volt már olyan tanár aki emiatt büntetett meg.


De az anyukám sem tudja elfogadni hogy én ÍGY TUDOK tanulni, mindenáron muszáj neki két órán át felette ülni, habár nekem öt perc alatt menne.


Valószínűleg emiatt nem mehet.... Szerintetek?

2011. okt. 24. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

hát ha jó jegyeket kapsz vele, akkor nekem az anyukád helyében mindegy lenne...

14/L

2011. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben van, de ha most nem tanulok meg normálisan tanulni, akkor középiskolában és fősulin/egyetemen már késő lesz...
2011. okt. 25. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!