Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vegyem rá szüleimet hogy...

Hogy vegyem rá szüleimet hogy több zsebpénzt kapjak?

Figyelt kérdés
Havi 1000-ft-t kapok 14évesen pedig nem is rossz az anyagi helyzetünk. Anyám azt mondja hogy önnállúsuljak pénzügyileg és pontrendszerrel gyüjtsek pénzt. Ezt nem értem pénzügyileg legyek önnálló de máshogy ne, pl nem mehetek oda ahova szeretnék. Itt mindenhol azt olvasom hogy 5-6000 ft kapnak... Mit tegyek?
2009. máj. 10. 20:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen a tanulmányi eredményed, de ha rossz vagy lehetne jobb is, akkor aktivizáld magad és aztán "nyújtsd be a számlát"-persze ezt csak a poén kedvéért. De minek is neked több? Gondolom, ha kérsz adnak, pl. ha moziba mész vagy pizzázni stb.
2009. máj. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
15%

Szia!Visszakérdezek:

Milyen kiadásaid vannak -így tizenegynehány évesen- ami miatt emelést szeretnél?

De most komolyan...OFF

Akinek a szülei pedig ötezer forintot adnak havonta már most a gyermeküknek,ne csodálkozzanak,ha a " fejükre nő " egy idő után..nem?!

2009. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak: 3-as átlag.

2.válaszolónak: Azt mondják hogyha a barátnőmmel mennék moziba takarítsak ki meg mossak tehát semmire nem kapok pénz...:(

2009. máj. 11. 15:52
 4/34 anonim ***** válasza:
53%
1.vok. Akkor valszeg egy trehány kamasz vagy, akinek zoknihegyek állnak a szobájában és nem csinál otthon semmit csak sír a több zsebpénzért és állandó igényei vannak? Ne haragudj ha egy kicsit kemény vagyok, de egy bizonyos kor felett a szülőknek joggal vannak elvárásaik csemetéikkel szemben és ha te ennek nem teszel eleget csak követelőzöl akkor ne is várd a több zseppénzt.
2009. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
100%
Hát sztem valamilyen szinten igazad van mert én se bírtam volna 1000-Ftal de sokkalsokkal többre se volt szükségem...de néha olyan jó egy ruhát venni a "saját pénzünkből" vagy ilyesmi:)
2009. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

1000 forint ténlyeg nem sok, ha másra megnem adnak énzt, úgy nehéz ennyiből kijönni, pl. egy mozijegyre sem elég.


mi ez a pontrendszer?


Itt a nyár, menj el melózni valamit, ezzel a szüleidnek is bizonyítasz


fiú vagy vagy lány?

2009. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

előttem szólók: ti el vagytok tévedve, de komolyan

ma, mire elég 1000 HUF? nem hogy ruhára nem, de mondjuk egy mozijegy is drágább, egy tábla milka is 200-290 forint, vagy egyszer egyedül elmehet vele a mekibe

2009. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%
ha valami kell, ruha, valami bizbasz, játék, stb azt megveszik neked, vagy azt is ebből a hatalmas zsebpénzedből kell finanszíroznod?
2009. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Most mit szekáljátok szegényt? A havi ezres nevetségesen kevés, a pénz értéktelensége miatt. Mit kapsz manapság ennyiért?

A pontrendszer nem rossz ötlet, de akkor mondd meg a szüleidnek, hogy tartsák be, és ha megcsinálod a kiszabott feladatot, akkor tartsák be ők is a szavukat.

Ötlet:

Mondjuk ez még általánosban kevésbé kivitelezhető, de nemsokára középsulis leszel. Nekem gimiben abból volt pénzem, hogy általános iskolásokat korrepetáltam matekból. Feleannyit kértem, mint az egyetemisták/tanárnénik, az így is egy ezres volt óránként, és nem mostanában. Keress egy tárgyat, amiben jó vagy, és vágj bele! Jól fizet, igaz, türelem kell hozzá. Egész gimi alatt úsztam az Avonos cuccokban, meg miegyebekben, amit a magam keresetéből fizettem.

Bízz magadban, hajrá! :)

2009. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket. a nyári munkával az a baj hogy kemény pézekre büntetik a 16 éven aluliakat dolgoztatókat.
2009. máj. 11. 21:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!