Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengedjem discoba, főleg...

Elengedjem discoba, főleg hogy el is mondta hogy mit is csinál? !

Figyelt kérdés

Van 3 gyerekem.(14,12,3)

Nagylányom kitalálta hogy ő megy a discoba,és hogy ott le fog feküdni a barátjával,mivel én itthon biztos nem engedném.Erre a 12 éves lányom is elkezdte hogyha a Timi megy,akkor bizony ő nem marad otthon,a kisebbnek is van barátja,aki 13 éves fiú,és kb kétnaponta jön. Igazából tudom h elrontottam h engedtem,viszont visszacsinálni már nemtudom,de a legkisebb lányomat,aki 3 éves,őt tökéletesen neveljük.Semmi hiszti,nagyon normálisan.

Mit tegyek a lányokkal? Nem akarom elengedni!


2009. máj. 13. 18:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod a 14 évesnek, hogy ő se megy, inkább írja meg a másnapi leckéjét. Utolsó pillanatokban vagy, hogy még megneveld őket.
2009. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az anyjuk ha azt mondod nem mehet, akkor nem mehet és kész. Állj már a sarkadra, te neveled őket, te tartod el őket, nem ők téged.
2009. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Na most balhé van...Nemsokára írok...Csak kb. 3ik világháború....
2009. máj. 13. 19:04
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
És már le is feküdt vele vagy most készül először?Ha igen máskor is a diszkóban? Ülj le vele beszélni,higgadtan,nyugodtan,mondd el hogy ez igy nem helyes,védekezéssel hogy állnak,tudják mit szaba,mit nem,és hogyan?
2009. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az én véleményem az hogy csak a nagyot engedd el. A kisebbik legfeljebb majd csak ha betölti ő is 14 évet. Az hogy már ilyen "komoly" barátja van én személy szerint ellenezném, de tény hogy minél inkább tiltod annál inkább megtenné amit akar. Szerintem még várnia kellene a szex-el és jó lenne ha ezt meg tudnád vele értetni. Ha nagyon félted csinálhatjátok azt hogy te vagy a párod elviszitek és ha vége érte is mentek. Az én kicsi sógornőm már 17 éves és többször az apja viszi meg hozza, nem ciki szerintem. A 12 évesnek meg kell érteni hogy bizony sokat számít az a két év és nem teheti mindig azt amit a nővére. Kicsit légy szigorúbb, mert bizony nagyon úgy néz ki hogy ők irányítanak és tudják hogy engedékeny vagy.
2009. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem...Csak a drága barátnői kezdéték ezt.idáig normálisan "éltek" nemi életet..eddig nem is akart menni discoba! Na most nem is fog,apja mondta h 2 hétig se Norbi,se semmi.max tv meg MSN. A húga pedig most itt sír,hogy majd a Bencus szakít vele......Hát Istenem! Am a lányok jól tanulnak! A Timinek(14) 2 négyese lesz a többi mind ötös a kisebbnek meg 1 négyese lesz!
2009. máj. 13. 19:09
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább tartsd vissza! Manapság nagyon ronda dolgok jönnek ki abból, hogy "a barátnőim szerint ez jó buli"... gondolom vele ez nem lenne jó dolog ha megtörténne! Még most van esély megállítani ezt, akár tetszik neki, akár nem!
2009. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

19.05 vagyok. Nem baj ha most cirkuszolnak, inkább most mint pár hónap múlva valami nagyobb baj lenne.

Légy erős és kitartó és nagyon nagyon sokat beszélgess velük külön külön és hallgasd meg őket és nyugodtan mond el te is az érveidet és a félelmeidet.

2009. máj. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok írni, hogy mikor én 16-17 éves voltam, egyes dolgokban nagyon szigorúan fogtak. Pl mikor cigit találtak nálam, nem engedtek 1 hónapig discoba, se máshova. Nagyon mérges voltam emlékszem, csak azért is rágyújtottam utána is. Viszont nem szoktam rá. Aztán én jöttem rá, hogy mennyire igaza volt anyunak és végleg abbahagytam, a többi barátnőm meg nem tud leszokni, mert a "béke kedvéért" hagyták cigizni és bulizni.

Ez csak példa, de a mostani szigort később hálaként érzékelik majd!

Most 30 vagyok és a lányom is így fogom nevelni, mint anyu engem.

2009. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Én a drog felé érdeklődtem kicsit jobban mint kellett volna 16 évesen. Szüleim rájöttek, de semmi balhé nem volt. Viszont apám azt mondta, hogy az én életem, vállaljam a felelősséget... SOKKAL gyorsabban belegondoltam tehát, hogy na megéri e... hát nagyon nem! Szerintem ez tökéletes módszer volt tőlük, hálás is vagyok hogy nem gyepáltak mint oszt társamat, aki viszont ezek ellenére is űzi az ipart.
2009. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!